Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Tradarea si tradatorii

#2
Intrebarile incomode sunt preferatele mele pentru ca atunci realizezi daca oamenii sunt sinceri sau nu.
Era un citat ce spunea in mare ca tradarea doare pentru ca vine din partea celor apropiati. Si mai era unul ce zicea: Hate the sin but love the sinner. Cam asta e si cu tradarea lui Napoleon? Oricare ar fi si indiferent de motive tradarea in sine e ceva grav. Am fost pusa in astfel de situatii dar niciodata nu a fost ceva major. Aici vorbesc de prieteni si de micile lor secrete pe care in acel moment, le consideri mai importante decat secretele Universului. Dar oricat de mici ar fi, realizezi cat de mult dor. Am fost tradata si de parinti si a durut foarte tare. Simt si stiu ca daca le-am impartasi un secret, as fi tradata iar de ei. Am fost tradata de prieteni, oameni care au insemnat mult pentru mine. Singura persoana care nu m-a tradat si caruia ii datorez multe pentru asta a fost sora mea. Sunt diferite motive pentru asta dar oricate as fi facut si orice as fi facut, nu a spus niciodata nimanui. Si pentru asta sunt profund indatorata. Dar tradarea va face parte din viata noastra, pe tot parcursul ei, fie ca vrem sau nu. Fie ca o facem ca sa ne salvam pielea, fie din sadism, va fi mereu prezenta.
[Imagine: ak8THBQ.png]




Răspunsuri în acest subiect
Tradarea si tradatorii - de yzyy - 27-04-2014, 08:19 AM
RE: Tradarea si tradatorii - de DeDal N. - 27-04-2014, 01:37 PM
RE: Tradarea si tradatorii - de DreamGirl - 27-04-2014, 02:43 PM
RE: Tradarea si tradatorii - de Nero19 - 02-05-2014, 01:58 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)