Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

What pierced through the cracks

#3
Trebuie sa fiu sincera, la prima vedere creatiile tale par hard and heavy. Imi face placere sa le citesc pentru ca pentru mine inseamna mai mult decat rime, inseamna ganduri ascunse adanc si prin acele cuvinte, tu, ca si creator de o lume proprie si un univers nou, incerci sa le scoti la suprafata. O sa le iau pe rand, I will enjoy this xD.
Prima poezie, nu stiu nimic despre misguided religion, tocmai de aceea sper sa nu o dau in bara. Dar am sa comentez ceea ce vad in fata mea. Prima strofa ma face sa ma gandesc la o imagine pura, mistica, aproape de a descrie un peisaj setat sa ne descrie atmosfera. Asta imi pare a fi o introducere, e ca si cand incerci sa ne spui un basm prin versuri. Mmm, in continuare simt o intimidare, subtila dar destul de evidenta. Simt ca vrei sa descrii o lume pangarita, murdara si plina de pacat. O lume in care nimanui nu ii pasa de cel de langa. Daca asta e adevarul, ai descris lumea in care traim si ne-ai aratat propria viziune asupra ei. Prin ochii unui copil inocent ce inca din primii ei ani vede uratenia locului in care a crescut. Vad acel copil ca si binele ce incearca sa triumfe dar este oprit de catre rau. Asta inseamna o speranta slaba. Ma intreb daca va reusi acel copil sa creasca si sa reuseasca sa schimbe ceva. Nu stiu daca asta ai vrut sa ne spui dar asta am inteles eu. Un loc in care toti sufera si isi plang de mila dar nimeni nu e in stare sa incerce pentru ca nu le mai pasa indeajuns de mult, s-au obisnuit cu ce au, nu au puterea de a schimba ceva.
A doua poezie ma duce cu gandul la un nou eu liric. La cel ce a scris aceste versuri, o persoana ce s-a schimbat pe parcurs fara sa realizeze acest fapt. Tocmai de aceea cand realitatea o loveste, nu se gandeste ca va fi una sa sufere. Un ocean de sentimente noi si inca necunoscute.
A treia poezie e mai greu de descifrat, pentru mine. Din ce ai spus tu, e personala, asta inseamna ca metaforele ce se gasesc in ea pot fi intelese doar de tine pentru ca tu ai avut imaginea faptelor lor in minte atunci cand le-ai scris. De aceea nu pot sa o comentez prea mult. Spun doar ca in mare, inteleg mesajul. Poate unele creatii sunt menite sa ramana un mister, cunoscute doar de cel ce le-a dat viata.
Imi place modul in care te exprimi, imi plac figurile de stil, te pun pe ganduri xD si sper sa mai postezi si altele xD. Daca nu am inteles ceea ce vor sa spuna, my bad. Keep it going xD!
[Imagine: ak8THBQ.png]




Răspunsuri în acest subiect
What pierced through the cracks - de DreamGirl - 22-04-2014, 01:35 PM
RE: What pierced through the cracks - de DeDal N. - 25-04-2014, 11:42 AM
RE: What pierced through the cracks - de DeDal N. - 27-04-2014, 02:39 PM
RE: What pierced through the cracks - de morga - 02-05-2014, 03:09 AM
RE: What pierced through the cracks - de DeDal N. - 02-05-2014, 03:44 PM
RE: What pierced through the cracks - de DeDal N. - 06-06-2014, 06:33 PM
RE: What pierced through the cracks - de DeDal N. - 23-06-2014, 01:05 PM
RE: What pierced through the cracks - de DeDal N. - 04-09-2014, 12:18 PM
RE: What pierced through the cracks - de DeDal N. - 29-09-2014, 08:33 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)