Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

12 Years a Slave

#2
Off:
Citat:cat de sadic trebuie sa fi sa biciuiesti femeia pe care o iubesti pana cand o lasi cu spatele deschis de rani?
Remember what King Aerys Targaryen used to do to women in order to get arounsed? xD Desi mi-e greu sa imi imaginez ca omul acela putea sa iubeasca pe cineva...

On: Atunci cand m-am decis ca vreau sa merg la cinema sa vad filmul, tot ce stiam despre el erau titlul, care mi s-a parut interesant si din cauza lui am devenit tot mai curioasa, si cast-ul. Cat timp il vizionam fata mea arata asa. Sunt de acord cu tine, chiar este o capodopera. E o capodopera pentru ca a reusit sa ilustreze atat de bine modul in care persoanele de culoare erau tratate atunci, dar mai ales pentru modul in care actorii caucazieni si-au jucat rolul de "asupritori". Serios, li se citea scarba pe fata. Mi se pare incredibil de greu sa joci un rasist, dar uite ca ei au reusit. I was so impressed I cried my eyes out. Timp de doua ore m-am simtit rusinata de faptul ca sunt de aceeasi culoare cu cei care s-au purtat cu persoanele de culoare mai rau decat cu niste animale.
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~



Răspunsuri în acest subiect
12 Years a Slave - de DeDal N. - 13-04-2014, 08:45 PM
RE: 12 Years a Slave - de Agrona - 16-04-2014, 03:05 PM
RE: 12 Years a Slave - de Ali12 - 17-04-2014, 01:45 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)