Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

How to Train Your Dragon

#1
X

Citat:How to Train Your Dragon is a 2010 American 3D computer-animated fantasy film by DreamWorks Animation loosely based on the British book series of the same name by Cressida Cowell. The story takes place in a mythical Viking world where a young Viking teenager named Hiccup aspires to follow his tribe's tradition of becoming a dragon slayer. After finally capturing his first dragon, and with his chance at finally gaining the tribe's acceptance, he finds that he no longer has the desire to kill it and instead befriends it.

Discutam intr-o zi de liceu cu fosta profeasoara de engleza despre animatii si cat de geniale sunt si mi-a zis de filmul acesta si cat de mult i-a placut. Titlul era ciudat, dar am zis ca ii dau o sansa, mai ales daca l-a laudat atat, are gusturi bune. Si am ajuns sa il ador. M-a facut sa plang, de obicei animatiile imi fac asta dar sfarsitul a fost prea emotionant. Relatia dintre Hiccup & Toothless s-a schimbat extraordinar de mult pe parcursul filmului pana in momentul in care s-au protejat reciproc cu viata lor. Pana la urma Toothless e doar un motan urias ce are nevoie de atentie continua si Hiccup e fericit sa ii ofere ceea ce doreste. Ma gandesc ca daca primul film a fost atat de bun, continuarea e si mai buna, asta judecand dupa secvenetele pe care le-am vazut deja. Abia astept xD si pentru cei ce nu s-au hotarat inca, merita vizionat xD!
[Imagine: ak8THBQ.png]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)