Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Tentatii din New York

#17
Capitolul sase ~

Hopa, imi spuneam in gand. Am dat de naiba!
- Dar mami, a fost un accident. Ea s-a impiedicat de picioarele mele si a cazut. Eu ce sa-i fac daca e indragostita lulea de mosul de mate...asta, proful de mate, ii spun, afisand un zambet inocent. Sunt foarte sigur ca i-ar putea fi strabunic, murmur incet, ca ea sa nu ma auda, schimbandu-mi de asemenea si expresia faciala.
- Aha, sigur. Daca ala a fost un accident, atunci eu sunt Rihanna, zice ea sarcastica.
- Semeni cu ea, ii spun eu. Doar culoarea pielii difera, comentez eu. Presimt ca o sa arunce cu ceva in mine. Sau o sa ma pasaporteze pe geam, imi zic in gand, incercand sa imi dau seama de ce nu pot sa tac din gura, in loc sa inrautatesc situatia. Imi arunca o privire fulgeratoare, apoi brusc afiseaza un zambet fericit. Ce ? Cum? Ma intreb in gand, facand ochii cat cepele si clipind des. Zambeste? Zambeste! Asta inseamna ca trebuie sa ies de aici. Dar cum? Sigurele mele iesiri sunt usa care da spre hol, si atunci ar trebui sa fug pe scari pana in camera mea, si geamul, dar noi suntem la etajul zece. Pana jos e mult si eu nu am parasuta. Incep sa rad nervos si fac cativa pasi inapoi, insa, din nefericire, ea se apropia de mine, zambetul ei infricosator largindu-se din ce in ce mai mult.
- Ah hahaha, uite cat e ceasul. Trebuie sa-mi fac temele, ii spun eu, ducandu-mi mana stanga in spatele capului si scarpinandu-ma incet, incercand sa ma apropii cat de mult posibil de iesirea din bucatarie, dar mama continua sa se apropie de mine, mentinandu-si expresia neschimbata.
- Care teme? Azi e sambata! Ai uitat? Intreaba ea. Si tu nu iti faci temele niciodata, continua ea.
- Nu-i adevarat! Am facut un proiect saptamana trecuta si am luat zece, ii spun eu, incrucisandu-mi mainile la piept.
- Si pentru ce ora era proiectul ala? Intreaba ea, ridicand sceptic o spranceana.
- S-se...sexologie, spun eu, oftand.
- Ma gandeam eu. Singurul lucru la care poti sa iei zece e perversitatea, spune ea, ranjind din nou.
- Multumesc, ii replic sarcastic. Acum ma simt ca un obsedat sexual.
- Nu esti departe, replica ea, apropiindu-se si mai mult de mine, facandu-ma sa inghit in sec. Dau sa ma strecor si sa ajung in hol, dar ea ma prinde de guler, inainte ca eu sa pot face ceva. Fir-ar ea sa fie de educatie fizica. Acum regret ca am chiluit de la sport. Ma trage dupa ea pana la blatul de la bucatarie, aproape de chiuveta si de un morman de vase, care mai mult ca sigur imi apartineau mie si imi da in mana un burete si detergent, gest pentru care eu o priveam nedumerit. Ce sa fac eu cu astea?
- O luna fara televizor, telefon si in timpul asta, o sa faci curat in casa si o sa speli toate vasele din casa. Si ah, da. De acum inainte o sa te supraveghez la teme, sa fiu sigura ca ti le faci si ca nu mai stai treaz noaptea ca sa joci jocuri sau sa vorbesti cu iubirile tale interzise.
- Care iubiri interzise? Intreb eu, total revoltat de pedeapsa mea si de ultima parte mentionata.
- Vecina de douazeci si cinci de ani de la etajul unsprezece care face yoga dezbracata, spune ea, facandu-ma sa vreau sa ma pitesc si sa ma bag intr-o gaura din care sa nu mai ies vreodata.
- De unde stii tu despre asta? Murmur eu.
- Ea mi-a spus, replica ea. De asemenea, mi-a aratat si mesajele fierbinti pe care i le-ai trimis.
- Ma duc sa-mi fac curat in camera, spun eu, incercand sa fug si sa scap, inainte sa mai mentioneze si alta boacana. Parca ar fi spion antrenat special de fortele speciale. Nu poti sa scapi de ea nici in gand, imi spun eu, luand-o la fuga pe scari, aruncand buretele si sticla de detergent la intamplare, fara sa ma uit ce s-a intamplat cu ele.


Ajuns in camera mea, pe care nu aveam de gand sa o curat prea curand, m-am asezat pe pat si mi-am luat mp3-ul, selectand melodia mea preferata, Boa- Elephant, dand volumul la maxim, lasand soarele amiezii trecute sa-si reverse comorile luminoase peste mine.
Ce zi aiurita, imi spun in gand. Posibil cea mai rea dintre toate. Mi-am pus mainile sub cap si am inchis ochii, gandindu-ma la ce s-a intamplat azi, toata agitatia cu pariul si cu jocul de a cuplul si comportamentul ciudat al blondului. Nu parea deloc in apele lui, in special cum s-a puratat cu mine la sfarsit. Poate ca o sa-si revina dupa ce se termina nebunia aia. Oftez obosit si imi duc mana la frunte, acoperindu-mi ochii cu ea ca pleoapele sa nu-mi fie afectate de caldura daruita de astrul galbui si luminos. Poate ar trebui sa dorm putin, sa imi odihnesc trupul si mintea. O sa gandesc mai limpede dupa un somn bun.


Aparent, somnul meu a durat mai mult decat ma asteptam, dat fiind ca atunci cand am deschis ochii, am constatat ca e ora doispreze noaptea. M-am ridicat in capul oaselor, pasind usor pana spre geamul imens al camerei, care era luminata slab doar de luminile orasului care nu doarme niciodata. Am oftat, lasandu-mi fruntea sa se lipeasca de suprafata rece de sticla, simtind cum senzatia de raceala imi alina posibila durerea de cap. Prevedeam ca o sa am una, la cat am dormit de mult. Ar trebui sa ma duc sa iau o pastila...dar dintr-un anumit motiv, nu-mi pot lua ochii de la luminitele colorate ale masinilor ce zguduiau soselele, fara nicio directie anume, in cautarea unui scop....sau a mortii.
[Imagine: tumblr_lxg6bliYGm1qej54bo1_500.gif]

Stalk me, bite me and kill me with your love ~



Răspunsuri în acest subiect
Tentatii din New York - de Kira's Scarlet - 04-01-2014, 02:09 PM
RE: Tentatii din New York - de Yami - 04-01-2014, 02:47 PM
RE: Tentatii din New York - de ohaio_angel - 05-01-2014, 01:46 AM
RE: Tentatii din New York - de hiimera - 05-01-2014, 01:41 PM
RE: Tentatii din New York - de Iulika - 13-01-2014, 11:18 PM
RE: Tentatii din New York - de Aliss_anime - 03-02-2014, 08:14 PM
RE: Tentatii din New York - de Iuly - 03-02-2014, 11:11 PM
RE: Tentatii din New York - de Kira's Scarlet - 07-02-2014, 07:48 PM
RE: Tentatii din New York - de ohaio_angel - 07-02-2014, 11:11 PM
RE: Tentatii din New York - de hiimera - 08-02-2014, 05:26 PM
RE: Tentatii din New York - de Iulika - 09-02-2014, 03:49 PM
RE: Tentatii din New York - de Ali12 - 16-03-2014, 04:46 PM
RE: Tentatii din New York - de Kira's Scarlet - 25-05-2014, 10:41 AM
RE: Tentatii din New York - de ohaio_angel - 25-05-2014, 04:08 PM
RE: Tentatii din New York - de Kira's Scarlet - 18-01-2015, 01:23 PM
RE: Tentatii din New York - de Kira's Scarlet - 12-12-2015, 09:12 PM
RE: Tentatii din New York - de Kira's Scarlet - 20-01-2016, 07:35 PM
RE: Tentatii din New York - de Kira's Scarlet - 27-01-2016, 07:41 PM
RE: Tentatii din New York - de Kira's Scarlet - 06-02-2016, 02:58 PM
RE: Tentatii din New York - de Kira's Scarlet - 20-02-2016, 01:17 PM
RE: Tentatii din New York - de Kira's Scarlet - 27-02-2016, 05:20 PM
RE: Tentatii din New York - de Kira's Scarlet - 12-03-2016, 03:37 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)