Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Aparentele inseala [+18]

#6
Multumesc pentru comentarii fetelor, va pup! Ma bucur foarte mult ca imi cititi lucrarea*smile*. Acesta e un capitol mai lung (asa cum ai cerut hiimera) si are mult dialog.

Capitolul 3

-Trezeste-te! s-a auzit o voce de fetita. Hai Jakey, sus!
Jake a deschis usor ochii si a vazut-o pe surioara lui cu parul blond, asemenea mamei sale, stand in fata patului si tragand de plapuma.
-Ai de gand sa te ridici astazi din pat? a intrebat apropiindu-si fata de cea a lui Jake. Ochisorii ei albastri il cercetau atent.
-Any? Cat e ora?
-Off, prostutule. Ai dormit mult. E deja ora 12. Mi-a zis mama sa vin sa te trezesc, asa ca misca-ti fundul jos , a spus fetita de doar 7 ani, fiind amuzata de fratele ei.
-Bine, vin imediat, a spus cu jumatate de gura fiind somnoros.
Jake s-a ridicat din pat si a simtit o usoara durere de cap, ca urmare a bauturii de ieri. A mers catre usa, apoi intorcandu-se cu fata la Any, i-a scos limba apoi a inchis usa, incuind-o.
-Asta e pentru ca m-ai trezit! a spus el victorios, apoi a coborat scarile pentru a merge in bucatarie.
-Neata'
-Numai dimineata nu e acum. Ai dormit mult, Frumoasa adormita.
-Haha, ce amuzant, a spus sarcastic. Unde e Nick?
-A plecat acum ceva timp. Dar acelasi lucru vreau sa te intreb si eu despre sora ta.
-Any? Nu am vazut-o...a mintit acesta.
-Am trimis-o sa te trezeasca, a insistat mama lui.
-Nu stiu, eu unul nu am vazut-o.
-Si eu sunt preoteasa. Ce i-ai facut? a intrebat mama sa , amuzata.
-Am inchis-o in camera, a recunoscut intr-un final.
-De ce?
-Pentru ca m-a trezit si pentru ca nu am chef sa vina acum prin bucatarie si sa-mi faca capul mai praf decat e deja.
-O sa-i spun sa te lase impace. Acum ai sa mergi sa-i dai drumul.
-Ba nu!
-Atunci s-a zis cu cerealele la micul dejun.
-Nu e corect! Bine, ma duc sa-i dau drumul. Pentru asta merit portie dubla, a spus Jake ridicandu-se de pe scaun.
-S-o crezi tu!
A urcat sus si a deschis usa camerei, uitandu-se dupa micuta lui surioara.
-Haide, iesi pana nu ma razgandesc, a spus el facand un semn cu capul.
Any a iesit din camera cu un ranjet care nu aducea a bine, fara sa mai spuna altceva. Pune ea ceva la cale, s-a gandit Jake. Nebagand in seama acest gand, a coborat jos, avand o mare pofta de cereale. Insa, cand a intrat in bucatarie nici urma de ele.
-Mama, unde-mi sunt cerealele?
-Am ramas fara, asa ca daca vrei va trebuii sa mergi sa-ti cumperi.
-Ce? M-ai mintit! Mai bine o tineam pe Any inchisa acolo toata ziua. Si da, ma duc sa-mi cumpar cereale, dar sa nu se atinga nimeni de ele, a spus Jake incercand sa para amenintator, dar a esuat din cauza zambetului jucaus pe care-l abordase in acea dimineata.
-Hai printeso, nu fa o drama, a sus mama lui incepand sa rada.
-Ba uite ca fac. Si acum scuzati printesa, dar trebuie sa-si cumpere cereale, a spus Jake la fel de amuzat si a urcat din nou la etaj.
A mers in camera lui si a cautat prin dulap niste haine, pe care le-a gasit repede, apoi s-a imbracat si a mers la baie sa se aranjeze. Cand si-a trecut piaptanul prin par, acesta s-a blocat. A pipait locul si a simtit un lichid. Cand s-a gandit , a realizat faptul ca era lipici. Si cine putea fi responsabil pentru asta? Cineva mic, care dorea sa se razbune.
-Any! a strigat Jake enervat.
-Oh, ce-ai patit? a intrebat aceasta, aparand de nicaieri, cu o voce socata, vrand sa para nevinovata. Bineinteles, doar se prefacea.
-Tu mi-ai pus lipici pe piaptan, corect?
-Ma crezi in stare de asa ceva? a spus ea facand ochisorii mari, luand o pozitie de ingeras inocent.
-Daca nu ai fost tu atunci cine sa fi fost?
-Nu va mai certati. Daca dai cu apa fierbinte se duce, nu e asa rezistent, i-a intrerupt dintr-o data mama lor. Iar tu, Any, du-te in sufragerie si nu mai ai ce cauta in camera fratelui tau.
Fetita i-a scos limba, apoi a plecat din camera razand. Jake s-a dus langa cada, si-a aplecat capul in jos si a dat drumul la apa fierbinte. A tinut capul acolo un timp, apoi a reusit sa-si scoata piaptanul din par. Intre timp mama lui ii pregatise un prosop cu care s-a uscat repede si a plecat de acasa fara sa anunte.
Era o zi racoroasa, si parea ca nu mai e mult pana sa ninga. A intrat la un supermarket mare si s-a pierdut printre rafturi. Spre norocul lui nu era prea aglomerat, asa ca si-a gasit cerealele, care erau alaturi de pufarine si alte dulciuri, aflandu-se pe raftul cel mai de sus. S-a ridicat pe varfuri, incercand sa le ia. Dintr-o data, cineva mai inalt din spatele lui si-a intins mana peste el, luand cerealele. Cand s-a intors sa vada cine era, nu i-a venit sa creada.
-Mersi, a spus Jake.
-Cu placere. Ce faci? i-a raspund tipul zambind.
-Am venit sa imi cumpar niste cereale. Tu?
-Eu fac niste cumparaturi. Am ramas cu frigiderul gol.
-Adica locuiesti singur?
-Da. Pai am 24 de ani, a spus zambind. Tu cati ai, Jake?
-Mai putin fac 18. Scuze, dar eu nu-mi amintesc cum te cheama..
-Nu-i nimic. Ma cheama Mike, a spus intinzand mana catre Jake.
Da, el era Mike. Tipul cu ochii caprui, profunzi, care l-a ajutat ieri la bar cand era sa cada. Acum ca nu mai era baut arata chiar mai bine. Avea parul brunet si aranjat, dat intr-o parte. A zambit larg, asteptand. In cele din urma a dat si Jake mana cu el, zambind.
-Te grabesti? a intrebat Mike
-Nu. Sincer nu prea am chef sa merg acasa sa ma cert din nou cu sora mea care e pusa pe farse.
-N-am eu experienta cu copii, dar stiu ca pot sa fie enervanti. Dar trebuie sa ai rabdare cu ei.
-N-am rabdare cu sora mea. Stai tu o zi cu ea si dupaia vorbeste.
-Bine, sa zicem ca ai dreptate. Dar daca seamana cu tine, e o draguta, a spus Mike apropiindu-se usor de Jake. Fetele lor erau doar la cativa centimetrii distanta, iar Mike il patrundea cu privirea pe Jake. Inima lui a inceput sa bata mai tare iar obrajii lui au prins o usoara culoare rozalie. Simtea apropierea brusca dintre ei, asa ca a facut un pas lateral ca sa pastreze distanta.



Răspunsuri în acest subiect
Aparentele inseala [+18] - de Ali12 - 04-01-2014, 02:14 AM
RE: Aparentele inseala [+18} - de hiimera - 07-01-2014, 03:36 PM
RE: Aparentele inseala [+18} - de Ali12 - 08-01-2014, 01:55 AM
RE: Aparentele inseala [+18} - de hiimera - 08-01-2014, 07:13 PM
RE: Aparentele inseala [+18} - de Kira's Scarlet - 11-01-2014, 03:00 PM
RE: Aparentele inseala [+18} - de Ali12 - 13-01-2014, 01:26 AM
RE: Aparentele inseala [+18} - de hiimera - 13-01-2014, 08:30 PM
RE: Aparentele inseala [+18} - de Kira's Scarlet - 19-01-2014, 03:29 PM
RE: Aparentele inseala [+18} - de Ali12 - 20-01-2014, 09:55 PM
RE: Aparentele inseala [+18} - de hiimera - 21-01-2014, 12:06 AM
RE: Aparentele inseala [+18] - de Ali12 - 27-01-2014, 09:16 PM
RE: Aparentele inseala [+18} - de hiimera - 28-01-2014, 08:25 PM
RE: Aparentele inseala [+18] - de Ali12 - 04-02-2014, 03:46 PM
RE: Aparentele inseala [+18] - de hiimera - 04-02-2014, 08:21 PM
RE: Aparentele inseala [+18] - de Kira's Scarlet - 07-02-2014, 09:55 PM
RE: Aparentele inseala [+18] - de deyutza009 - 10-02-2014, 09:38 PM
RE: Aparentele inseala [+18] - de Ali12 - 15-02-2014, 01:30 AM
RE: Aparentele inseala [+18] - de Kira's Scarlet - 01-03-2014, 12:00 PM
RE: Aparentele inseala [+18] - de Ali12 - 02-03-2014, 01:00 PM
RE: Aparentele inseala [+18] - de Kira's Scarlet - 04-03-2014, 05:01 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)