Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The why I can't be bothered to post game

#12
N-am decat 100 si ceva de posturi pe zup, insa aveam 1000 si ceva de posturi pe manga-anime. Pentru ca era viata, domne, pe acel forum, si nimic, cel putin in prezent, nu se compara cu ce a fost acel ,,imperiu'' al fanilor anime. Oamenii postau in draci, zilnic. Isi spuneau parerea despre orice. Oameni straluciti, oameni imbecili si oameni aroganti. De toate. Oamenii se certau, asta era frumos, asta era atmosfera. Unu' isi spunea parerea, altu' venea sa scrie ceva contra, cu inflacarare, asta atragea si pe altii sa posteze cu patos. Era acel ceva care te provoca sa tot postezi. Anime, dezbateri, muzica, manga, fanart, religie, etcetera etcetera... Mai exista astea pe vreun forum de acum? Normal ca intentia mea nu este sa laud un forum in sine sau sa il denigrez pe altul sau sa dau vina pe cineva sau nimic, dar vreau sa zic de comunitatea existenta si de interesul pe care si-l da fiecare. Inca imi amintesc ce nebunie era pe la Naruto, si cat le iscodeam pe fetitele innebunite de Sasuke si Sakura (pe atunci, Shippuuden avea cu greu 10-20 de episoade) si cum imi sareau toate in cap. Miss those times.

Acum e doar pasivitate si mi se pare ca putini se angajeaza la un schimb taios de replici care sa trezeasca cei mai ascunsi neuroni. Cum zicea Lia, singurul lucru ,,interesant" pe care il mai gasesc, interesant adica rad de mor, e activitatea de la fan fiction, care si asa e relativ saraca. Virginache ce scriu despre 'violent sex' si mult, muult 'yaoi'. Because after you meet Mr. D , you'll see that things aren't the same they are in animes.

Iarasi, nu vreau sa gasesc niciun vinovat; mi-ar placea mult sa fie ce era inainte in forumingul romanesc.

P.S. si cu chatul, da; o data am intrat si eu pe chat sa vorbesc cu un vechi amic si m-am trezit ca intra unul pe mine si a incercat sa ma agate asa, la modul ala 'true'. Si nu era bot/troll sau ceva. I'd never make that mistake again.

P.S.S.
Citat:Eu nici macar nu am mai vazut vreun anime, nu-mi mai plac, prefer sa ies afara fata de stat in casa... cum zicea si tan, la unii dintre noi ni s-a cam luat...
Nici eu nu am mai vazut un anime de secole, dar as fi bucuroasa sa o fac dupa ce termin cu sesiunea, si crede-ma... Poti sa iesi si afara, si sa urmaresti un serial. Believe me.
[Imagine: ls.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
The why I can't be bothered to post game - de Lia - 30-12-2013, 12:02 AM
RE: The why I can't be bothered to post game - de Aly - 30-12-2013, 04:41 PM
RE: The why I can't be bothered to post game - de Aly - 30-12-2013, 05:48 PM
RE: The why I can't be bothered to post game - de Aly - 30-12-2013, 10:05 PM
RE: The why I can't be bothered to post game - de Fata cu par de foc - 28-05-2014, 01:11 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)