Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Psycho'

#1
-Hahahaha! A fost asa amuzant! Hahaha! Si inca nu s-a terminat! Ce parere ai mami? Esti mandra de mine nu-i asa ?
- "Ce ar trebui sa fac? Pentru prima oara... Imi este frica de propriul copil... Nu mi-am mai vazut fiica asa niciodata. Rasul ei e natural, de parca... se distreaza cu adevarat." Alana! Te rog opreste-te! Tocmai ti-ai ucis tatal si fratele! Ce naiba te-a apucat?
- Oh haide! Aveau sa moara oricum intr-o zi Smile. Nu fi suparata, o sa ii revezi in scurt timp, dar mai intai... ca ai zice sa mai vorbim putin ? O discutie ca de la mama la fiica?
-Tu ne esti fiica mea! Alana pe care o stiam era blanda si iubitoare! Tu esti doar un monstru!
-Pacat... Se pare ca oricum nu am mai fi avut timp. Banui ca vecinii te-au auzit tipand si au chemat politia... Ce patetic!
Alana se indeparta de fereasta pe care privea rotind cutitul in mana dreapta. Camera era intunecata insa petele de sange de pe fata, mainile si hainele fetei erau scoase la iveala de luminiile rosii si albastre ce intrau pe fereastra. Sirenele masinilor de politie se auzeau puternic. Alana se apleca deasupra mamei ei ce statea inlemnita intr-un colt al camerei, si in timp ce ii saruta obrazul, ii infige lama cutitului drept in piept.
-Te iubesc mami!
Isi saruta apoi tatal si fratele ce zaceau morti pe podeaua rece si plina de sange, apoi iesi din casa cu un zambet de satisfactie pe buze.


Asta este prima mea incercare de a scrie "ceva"... Nu este prea lunga, dar mintea mea are o gramada de idei cu care asi putea continua. Vreau sa aud cateva critici/pareri. Vreau sa stiu cat de patetica poate fi lucrarea mea...
[Imagine: andy.png]
Can you hear the silence?
Can you see the dark?
Can you fix the broken?
Can you feel, can you feel my heart?




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)