Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Pur si simplu nu pot !!

#1
Ati incercat vreodata sa faceti ceva ce stiati deja ca nu puteti face?De exemplu,eu,nu pot sa gatesc...aaa...nu ca nu stiu sa gatesc,dar oricat as incerca pur si simplu nu pot!Am incercat o data sa imi fac pure de cartofi si am uitat cartofii pe foc pana au ramas fara apa si au inceput ei sa arda..era sa dau foc la casa,adica,este asa ceva posibil?Am mai incercat eu sa imi fac o salata o data si am spart bolul in care trebuia sa pun legumele,m-am taiat si am varsat uleiul cu otetul pe jos.De aceea cand ii spun mamei ca vreau sa imi exersez gatitul se sperie foarte tare si incearca din rasputeri sa ma opreasca sa nu distrug bucataria.Dar voi?La ce nu va pricepeti?Sau mai bine spus,ce nu puteti face?Sau sunt singura incapabila de a gatii?? O.O
Hinata-san

#2
Hei! Nah nu esti singura care nu poate gati sa ma vezi pe mine o.o eram singura acasa si vreeam sa-mi incalzesc o tava in care era friptura si am uitat sa dau servetelul la o parte de pe ea 22 si plecasem pana la baie pret de 5 minute cand ma intorc focul se extinsese de pe servetel pe perdea wtf O.O mi-a luat jumatate din perdea foc -_- se facuse fum si luasem oala si aruncam cu apa pe acolo, dupaia au venit 3 vecini si m-au ajutat sa aerisesc, sa curat etc o.o. Tot cu gatitul meu cu tot am ars si microundele, am facut multe 21. Problema mea este ca eu nu sunt buna la multe lucruri 21 multe nu-mi ies -_- sunt cam non-talent and very clumsy >< 21 dar gatitul e periculooooos deci asta e pe primul loc -_-

#3
Nu-ti fa probleme, nu esti singura, nici eu nu le am cu gatitul. La prajituri ma mai pricep dar la gatit mancare nu. Bine, cartofi prajiti, ochiuri si chiar piure nu e greu deloc dar imi e teama de uleiul incins si sparg ouale de undeva de la inaltime. Se imprastie galbenusul peste tot bineinteles si mai tare sare uleiul din tigae. Sa nu mai vorbim de microunde, am lasat odata niste ficatei in el, am plecat cateva minute si m-am intors cu carnea explodata. Genial pur si simplu.
[Imagine: tumblr_inline_mlfdbv_ACK21qz4rgp.gif][Imagine: tumblr_inline_mlfdbv_ACK21qz4rgp.gif][Imagine: ancient_aliens_guy_im_not_saying_its_aliens_but.jpg][Imagine: tumblr_inline_mlfdbv_ACK21qz4rgp.gif][Imagine: tumblr_inline_mlfdbv_ACK21qz4rgp.gif]

#4
Desi mi se pare ca in mare parte se vorbeste despre gatit, sunt sigura ca exista si alte lucruri la care nu va pricepeti.

Nu reusesc si nici nu pot sa fac roata, flotari, ridicari (cand te tii de bara sau esti pe un fel de scara) sau macar sariturile in lungime.
La roata cad in cap si este posibil sa imi rup si o incheietura. La flotari in cel mai bun caz doar ma lovesc cu capul de parchet/podea. Daca scara e prea inalta, incep sa ma sperii si in loc sa vad un metru sau doi de inaltime, parca as vedea sase.
Sariturile in lungime sunt in chin inca din clasele primare. Din cauza ca eram dolofana mereu imi era greu sa imi fac avant si de aceea de multe ori bateam in retragere. Nici acum nu pot sa sar, de obicei daca scoti de mine 3 centimetrii sariti (dupa ce trec peste atacurile de panica) e minune. Am o constitutie destul de mare (oase mari si grele, am 1.72 si inca sunt in crestere, iar picioarele imi sunt mai bune ca si rezistenta), asa ca inca imi e greu.
Sunt incopetenta la cea mai mare parte din gimnastica.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#5
Normal,eu doar am dat un exemplu din ceea ce nu pot sa fac.Uite si eu am 1,75 si sunt intr-a 8-a iar gimnastica nu este un mare chin pentru mine,bine,am probleme cu inima deci nu prea pot face sport dar eu prefer sa imi conserv energia si sa stau deoparte.Dar bine,de exemplu,eu nu ma pricep la lucru manual:nu pot taia drept cu foarfeca,cand lipesc ceva am tendinta sa fac dezordine peste tot si odata cu foile lipite sa ma lipesc si eu.......Dar spre deosebire de asta,sunt destul de buna,zic eu,la desen....Toata lumea are macar un astfel de defect,in cazul meu mai multe ^__^
Hinata-san

#6
Este un lucru pe care oricat l-as exersa nu-mi iese.Nu pot sa-mi dau unghiile cu lac.Deobicei mi le da mama.Un lucru destul de stanjenitor dupa parerea mea.Si nu pot sa scriu frumos.In loc de bucle mie imi ies lini frante si nu stiu cum se face fiindca desenez chiar ffrumos

#7
: o -still amazed-
Am venit dupa un an si wtf happened to ZUP? My gosh this is AMAZING!!!
Lasand la o parte spamul pe care l-am facut mai sus, eu nu voi putea niciodata sa desenez.
Am incercat, am fost la cursuri de desen, am realizat ca nu e pentru mine. D:
Mdudecomeon i should just go and play MMORPG games like a baws.

\o\=

#8
Fotbal 21
Total anti talent, desi jucam aproape zilnic cand eram in liceu, tot paralel cu acest pseudosport am ramas.
Dau cu stangu' in dreptu', cu dreptu' in stangu' si daca ar fi posibil sunt sigur ca mi-as da cu dreptu-n gura.
[Imagine: 853388ce6bdb7277cc789988ed3b2175_zps2236a6e0.gif]

#9
[Imagine: oh0j9c.gif]

#10
Rezistenta cand vine vorba de sport. Nu o am si basta. Am doi parinti profesori de sport, I should have it in my blood, dar nu. Imi plac sporturile in general, desi nu am facut niciodata unul de performanta, ador exercitiile la saltea, ma distrez la alergatul de viteza sau la saritul in lungime, imi place sa schiez, imi plac abdomenele, flotarile, dar cand vine vorba sa fac ceva care necesita coordonarea respiratiei pe un timp mai indelungat (jogging sau proba de rezistenta la alergare), e gata de mine. Mi se face repede greata, nu mai pot respira sub niciun fel si chip si mereu trebuie sa fac un efort urias ca sa pot termina proba de rezistenta cat de cat decent. Alergam mai demult pe stadion cu niste prietene si abia reuseam sa fac o tura, in timp ce altele faceau si sapte fara oprire >.< Mi s-a spus mereu ca trebuie sa treci de momentul ala cand iti e extrem de rau si apoi totul va fi bine, nici nu vei mai simti efortul. Ei bine, se pare ca eu nu am reusit sa trec niciun de momentul ala, oricat am incercat. Mie mi-a fost tot timpul rau *sigh*
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)