Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Shipboard life

#8
Ha ha, mersi de reply, kalona! Ma bucur ca inca cineva continua sa imi citeasca experientele din porturi. Ca tot ieri am avut prima experienta in Kusadasi, Turcia, o sa zic ceva despre ora jumate pe care am petrecut-o acolo.

Nu am avut timp sa ma duc sa vizitez Ephesus sau sa ma plimb extrem de mult prin oras, dar am reusit sa ies cu paisana mea in bazaar, care s-a dovedit a fii o experienta enervanta, avand in vedere ca la fiecare colt care mai de care merchant incerca sa te convinga sa intri in magazinul lui, care avea niste preturi in dolari de te durea capul. Sa nu mai zic ca toate lucrurile erau niste falsuri ce pretindeau a fii facute din piele si pe care ti se cerea in jur la 300 de dolari. Fiind obisnuita cu Cipru de Nord care este predominant si oficial cucerit de turci, nu m-am riscat sa cumpar nimic. Mi s-a oferit sa fiu sarutata de un tip turc (desi era foarte atragator, lucru neobisnuit de altfel) si mi s-a comentat constant ca am un tatuaj misto. Plus ca e imposibil sa vorbesti romaneste ca toti au impresia ca esti din Rusia. Am incercat sa mancam ceva la un restaurant de colt si le-a luat 15 minute sa ne aduca doua sucuri, lucru care m-a enervat de-a dreptul asa ca am luat un sandvis la pachet si ne-am carat. Data viitoare cand va veni ( vasul se intoarce aici doar dupa ce plec eu) o sa fiu sigura ca voi cara un barbat dupa mine.

Azi suntem in Mykonos, una din insulele grecesti, mi-a fost lene de-a dreptul sa ies afara pentru ca am mai fost. E o insula simpatica si poti inchiria un ATV pentru experiente incarcate de adrenalina, sau te poti relaxa pe Paradise Beach si plimba pe stradutele pline de magazine de suveniruri si adiacente tipice grecesti, sau poti lua pranzul intr-un mic restaurant sub umbra maslinilor.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky



Răspunsuri în acest subiect
Shipboard life - de Lia - 29-05-2013, 05:48 PM
RE: Shipboard life - de kalona - 29-08-2013, 10:47 AM
RE: Shipboard life - de Lia - 29-08-2013, 08:07 PM
RE: Shipboard life - de kalona - 03-09-2013, 11:36 AM
RE: Shipboard life - de Lia - 03-09-2013, 02:19 PM
RE: Shipboard life - de Lia - 03-09-2013, 02:54 PM
RE: Shipboard life - de kalona - 04-09-2013, 07:43 PM
RE: Shipboard life - de Lia - 21-09-2013, 12:30 PM
RE: Shipboard life - de kalona - 30-09-2013, 09:08 PM
RE: Shipboard life - de Lia - 30-10-2013, 07:35 PM
RE: Shipboard life - de kalona - 19-12-2013, 11:24 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)