Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestiute...

#1
Bantuind forumul m-am gandit sa postez si eu cateva dintre desenele mele pentru a primi sfaturi cu scopul de a-mi imbunatati tehnica 4. M-am apucat serios de desenat doar din luna februarie a acestui an. Pana atuci ma feream cat mai mult cu putinta de adaugarea oamenilor in toate desenele mele.
Asta e prima mea incercare de a desena anime... Stiu ca arata groaznic dar... inca tin la ea 21
Primul meu desen anime
Am continuat desenand alte cateva personaje anime... :
Img. 1
Img. 2
Img. 3
Am facut si cateva desene mai complicate a-si putea spune:
I
II
III
IV
Si cam asta e ce am avut de postat. Desene mai am dar... nu e vremea lor inca. Astept pareri <3!
[Imagine: andy.png]
Can you hear the silence?
Can you see the dark?
Can you fix the broken?
Can you feel, can you feel my heart?

#2
Pentru inceput as dori sa te sfatuiesc... posteaza 2-3 desene intr-un post. Cum crezi ca le va fi oamenilor sa deschida fiecare poza si apoi cand doresc sa comenteze, nici sa nu realizezi despre care vorbeste? e intrebare retorica
Poti sa le pui si un anumite nume (EX: Image 1, 2, 3 [...]) ca fie mai usor.
O sa comentez si cateva lucrari dupa ce o sa mi se incarce macar vreuna.

/edit Ti-am pus eu "format"-ul, gandindu-ma ca nu stii, dar nenea Zup imi punea o directionare directa oricat space i-as fi pus intre [url].
Iti trimit acum un PM si sper sa te lamuresc, dar am sa te rog ca atunci cand raspunzi, sa postezi si ceva, ca sa nu fie OFF-topic (poti sa primesti si warn din aceasta cauza).
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#3
Kakashi
(23-04-2013, 09:55 PM)yaoi maniac A scris: Pentru inceput as dori sa te sfatuiesc... posteaza 2-3 desene intr-un post. Cum crezi ca le va fi oamenilor sa deschida fiecare poza si apoi cand doresc sa comenteze, nici sa nu realizezi despre care vorbeste? e intrebare retorica
Poti sa le pui si un anumite nume (EX: Image 1, 2, 3 [...]) ca fie mai usor.
O sa comentez si cateva lucrari dupa ce o sa mi se incarce macar vreuna.

Gata! Mersi de ajutor! hug
Uite si cateva desene Naruto:
Ino
Hinata
Kakashi
Si doua desene cu Andy Sixx. <3
Andy 1
Andy 2
[Imagine: andy.png]
Can you hear the silence?
Can you see the dark?
Can you fix the broken?
Can you feel, can you feel my heart?

#4
Din ultimul post am observat ca oamenii iti ies mai bine decat anime-urile. Ca sfaturi, ti-as spune sa mai lucrezi la hasura si umbre, sa nu hasurezi doar intr-un singur sens fiindca se vede urat si sa fi putin mai atenta la proportii, compara mai des in timp ce desenezi imaginea originala cu desenul tau si ai grija ca ochii sa nu fie prea sus, prea apropiati, capul prea mare etc.
Avand in vedere ca ai spus ca te-ai apucat serios de desenat, incepe sa cauti tutoriale legate de anatomie, hasura si ceea ce crezi ca mai trebuie lucrat sau vrei sa stii. DeviantArt-ul e plin de asta si mai sunt site-uri cu tutoriale manga care te vor introduce mai bine in lumea asta.
:3
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#5
Multumesc de sfaturi Aggie Smile. Imediat ce voi incepe scoala am hotarat sa ma inscriu la un club de desen, sperand ca imi voi imbunatati stilul. Am mai desenat si in lunile in care nu am fost active pe Zup si pot zice ca sunt complet "rusinata" de vechile mele desene. Poate o sa mai postez din cele reusite ^.^
[Imagine: andy.png]
Can you hear the silence?
Can you see the dark?
Can you fix the broken?
Can you feel, can you feel my heart?

#6
Hey OanaBlack! Ai niste desene foarte dragute si desenezi foarte bine dupa referinta (cel putin Grell ti-a ieshit perfect).
Iar cele originale/realiste sunt reusite! (Ingerul care plange, si Andy 2 <3 <- very pretty) Imi place mult faptul ca iti place sa experimentezi cu mai multe stiluri!
Pot doar sa te incurajez sa incerci lucruri din ce in ce mai complicate si sa vezi ce-ti iese! Si sa acorzi cat mai mult timp desenului! Ai mare talent!
Mult succes!




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)