Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Yaoi] Indragostit de o greseala

#25
Fetele mele, multumesc mult pentru comentarii. ^^
Capitolul asta vine mai repede *repede pentru mine*, pentru ca asa era structurat ^^.


Capitolul 6
(For the first timeeeee~ *tobele*) ->v
Jerold P.o.V <<<<<<<<<<<<<<<<<<


Doamne, ce am putut pati? Dupa ce a adormit cu capul pe masa, l-am luat si l-am dus in dormitor, debarasandu-l de haine. Atunci am observat taieturile de pe picioare, care erau infinit de multe. Era logic sa ma ingrijorez, asa ca i-am verificat incheieturile. Nu aveam semne, insa avea in palme. Nu stiam ce l-ar fi putut determina sa recurga la astfel de fapte. Atunci am rasuflat usurat si l-am mangaiat, era doar ca propiul meu fiu. Dar sa vina la mine si sa creada ca atunci am facut sex... nici in ruptul capului nu as abuza de el cat timp e beat sau inconstient sau orice altceva. E adolescent, imi este ca un fiu. In adolescenta am avut si eu relatii cu baieti, dupa parerea mea toata lumea se naste si este bisexuala, insa relatiile cu persoane de acelasi sex consider ca sunt doar aventuri ale tineretii, ce-ti intregesc viata, insa nu o relatie de durata si care sa ramana peste ani, chair si dupa moarte.
De asta se comporta Alex asa de ciudat in preajma mea? Cine stie ce prostie e in stare sa mai faca? Am fugit pe usa fara sa o mai inchid, repezindu-ma la masina. Am gonit pana la Alex acasa, unde imediat cum am intrat am dat de Kate.
- Kate, unde e Alex? am intrebat, iar ea ma privi dezorientata.
- In camera lui, de ce?
Am luat-o spre scari, zicandu-i intre timp lui Kate ca a uitat ceva la mine. A inganat un "ah" si s-a intors in living. Am alergat pe scari si cand am ajuns in fata usii am incercat sa o deschid. Nu am putut, ceva o bloca. Am impins-o cu umarul si am reusit sa patrund. Alex, in fata mea, cu lama in mana intreptata spre incheietura, ma privea uimit. Arata jalnic. Am inchis usa si i-am apucat incheietura, tragandu-l spre mine. L-am prins la piept si l-am imbratisat strans, tot odata luandu-i lama si tinand-o la mine in mana.
- Nu trebuie sa faci asta, i-am spus in timp ce ii mangaiam crestetul.
- Ba da... a oftat incepand sa planga. Ce rost mai are? m-a intrebat cu vocea subtire apucandu-mi camasa in pumni.
Mi-am mutat mana dreapta de pe crestetul sau, pe obraz, ajuntandu-ma sa ii ridic chipul cat sa-l pot vedea. Era rosu. L-am mangaiat si l-am asezat pe pat. M-am asezat langa el si mi-am trecut mana peste zgarietura pe care o avea la mana. Acum, cand il vedeam pentru prima data vulnerabil, parca toate conceptiile mi s-au intors pe dos. Baiatul asta era atat de sensibil, avea atata nevoie de protectie... I-am sarutat rana partiala de la incheietura, apoi nu m-am mai putut abtine, am actionat dupa primul impuls si l-am tras mai aproape de mine, sarutandu-l. I-am mangaiat usor buzele si l-am tras pe genunchii mei. L-am sarutat incet si lung, ultimul lucru pe care il vroiam era sa il speri mai mult decat era deja.
Era gresit ce faceam, stiu, insa imi pasa cel mai putin in momentele astea. Ce aveam sa fac daca vine Kate in camera? L-am lasat pe Alex inapoi pe pat, parca presimtind ceva. Kate intra in camera scuzandu-se ca nu poate sta cu mine de vorba, dar i-a promis lui Eliot ca il duce in parcul de distractii.
- Alex, sa-l servesti cu ceva pe Jerold, da?
Alex doar a incuviintat privind podeaua, iar usa se inchise la loc. Am asteptat pana cand a auzit usa de la intrare inchizandu-se, apoi mi-am calcat iar pe constiinta si mi-am dus mana pe piciorul lui Alex, aplecandu-ma pana cand i-am gasit buzele. I-am strans mana in a mea, vroiam sa ma asigur de toate. Si-a dus palma libera pe pieptul meu, impingandu-ma gentil. Ma privi, avea lacrimi in colturile ochilor.
- Jerold, asta inseamna ca...
A spus in timp ce eu i-am sters lacrimile. Nu stiam ce sa ii raspund. Dupa ce l-am sarutat, sa ii spun ca nu? Ce simteam defapt pentru el? Era doar un pusti cu douazeci de ani mai mic decat mine, cum ar putea exista iubire? Totusi am incuviintat. Nu il mai lasam sa experimenteze iar asta. Nu aveam decat sa reflectez asupra sentimentelor mele mai incolo, acum trebuia sa am grija, trecea printr-o faza fragila. L-am culcat pe pat, mangaindu-l pe par si vrand sa ma ridic. Ma apucase de maneca camasii si ma trase inapoi. L-am privit.
- Poti sa mai ramai? Putin...
Ma privi cu ochii umezi. Am oftat si m-am dus din nou langa el. Nu intelegeam ce as fi putut face, insa Alex s-a cuibarit la pieptul meu, nemai zicand nimic. Am inceput sa-l mangai pe crestet, si a adormit imediat, ca un copil mic. M-am ridicat incet sa nu il trezesc, l-am invelit cu o patura si am iesit din camera. Cand am ajuns jos nu stiam ce sa fac, sa inchid sau nu usa? Nu am inchis-o, m-am incaltat si am iesit afara, deschizand telefonul. Dupa cateva minute aparu un barbat inalt cat mine, imbracat intr-o pereche de jeansi si un tricou negru.
- Suna prostesc, dar te rog ai grija cine inra in casa, insa stai la distanta. Doar ceva neobisnuit, daca e cumva o femeie roscata, cu un copil mic si un barbat carut, nu-i problema.
Mi-a zambit si mi-a refuzat banii.
- Nu-i nevoie, a spus.
Am oftat si mi-am bagat mainile in buzunar, plecand spre casa. Mi-am trecut o mana prin par. In ce m-am bagat?
[Imagine: vriska_serket_signature_by_sardonicincubus-d5kkvn3.png]
You don't have to 8e a good person to 8e a hero.



Răspunsuri în acest subiect
Indragostit de o greseala - de Katsu - 13-04-2013, 01:34 PM
RE: Indragostit de o greseala - de yaoi maniac - 13-04-2013, 03:03 PM
RE: Indragostit de o greseala - de Kira's Scarlet - 13-04-2013, 04:17 PM
RE: Indragostit de o greseala - de Michee - 13-04-2013, 07:02 PM
RE: Indragostit de o greseala - de YuneSugihara - 29-04-2013, 09:46 AM
RE: Indragostit de o greseala - de Katsu - 04-05-2013, 06:56 PM
RE: Indragostit de o greseala - de Michee - 04-05-2013, 08:10 PM
RE: Indragostit de o greseala - de Kira's Scarlet - 05-05-2013, 06:54 PM
RE: Indragostit de o greseala - de Sarajevo - 05-05-2013, 10:17 PM
RE: Indragostit de o greseala - de Katsu - 28-05-2013, 08:29 AM
RE: Indragostit de o greseala - de Kira's Scarlet - 28-05-2013, 12:17 PM
RE: Indragostit de o greseala - de Michee - 28-05-2013, 05:43 PM
RE: Indragostit de o greseala - de Katsu - 10-06-2013, 06:08 PM
RE: Indragostit de o greseala - de Michee - 10-06-2013, 06:27 PM
RE: Indragostit de o greseala - de Kira's Scarlet - 11-06-2013, 09:25 PM
RE: Indragostit de o greseala - de Lithium-Angel - 18-06-2013, 03:02 AM
RE: Indragostit de o greseala - de ArtieS - 19-06-2013, 12:53 AM
RE: Indragostit de o greseala - de Katsu - 25-06-2013, 12:16 PM
RE: Indragostit de o greseala - de Michee - 25-06-2013, 01:24 PM
RE: Indragostit de o greseala - de ArtieS - 25-06-2013, 11:33 PM
RE: Indragostit de o greseala - de Katsu - 30-06-2013, 03:02 PM
RE: Indragostit de o greseala - de Michee - 01-07-2013, 04:18 PM
RE: Indragostit de o greseala - de Katsu - 29-08-2013, 11:25 AM
RE: Indragostit de o greseala - de kalona - 03-09-2013, 11:15 AM
RE: Indragostit de o greseala - de Michee - 03-09-2013, 03:20 PM
RE: Indragostit de o greseala - de ArtieS - 08-09-2013, 12:32 AM
RE: Indragostit de o greseala - de Kira's Scarlet - 12-09-2013, 01:07 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Indragostit de inocenta ucigasa A'Svear 7 9.826 26-01-2010, 01:27 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Vanatorul s-a indragostit de prada Elina 24 15.948 08-12-2009, 07:05 PM
Ultimul răspuns: BloodyInnocence
  O mica greseala Jessi 2 3.237 22-10-2009, 08:27 AM
Ultimul răspuns: Jessi
  Detectiv indragostit(L&Light)(shonen-ai,yaoi) Ice_angel_234 42 28.876 23-04-2009, 09:41 PM
Ultimul răspuns: chrissta


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)