Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Yaoi] Indragostit de o greseala

#15
Multumeeesc foarte mult pentru comentarii.


Capitolul 4

Andy... Ii vedeam ochii albastrii si corpul bine sculptat in fata mea. Nu avea tricou, de parca ar fi vrut sa ma faca sa sar pe el. Apar doua maini, ce incep sa-l mangaie pe abdomen si piept. Cine? Chipul unei fete se face vazut de dupa umarul sau. Ma privea prin bretonul drept cu superioritate. Cine era? Disparusera in neant. Aparu Jay. Era si el bun, foarte bun. Aparu Jake langa el, iar el si-a luat prvirea de la mine si l-a sarutat pe baiat. L-am pierdut. Si pe el. Si pe el si pe multi-multi altii. Toti pe care i-am iubit... Defapt, eu chiar i-am iubit? Ce era pentru mine iubirea, o iluzie a placerii trupesti ce mi-o ofereau? Nu, pe Andy l-am iubit. Chiar l-am iubit? L-am iubit daca am fost in stare sa ma sarut cu altii cat timp el imi era iubit?
Am deschis ochii si am privit in jur. Nu eram la mine. Atunci unde? M-am ridicat in sezut si am privit noptiera, unde era o poza cu Mike inramata. Ce dracu'? Am privit asternuturile si camera mai bine, eram intr-un pat dublu, iar camera era aranjata intr-un stil victorian. ERAM IN CAMERA TATALUI LUI MIKE! Ce faceam acolo, si, mai ales, ce faceam in pat? Am ridicat asternuturile, eram numai in boxeri. Reformulez: Ce faceam in camera tatalui lui Mike, in patul lui, numai in chiloti? Am inceput sa transpir, desi camera era aerisita. Inseamna ca mi-a vazut si taieturile, ce ma fac? Stai, la ce ma gandeam? Ma gandeam ca mi-a vazut taieturile, cand eu la betie m-am culcat cu el? Se aude clanta, iar cand pe usa isi face aparatitie cineva ma speri mai rau ca o fata mare si trag cearsaful pe mine.
- Te-ai trezit?, m-a intreaba barbatul, imbracat lejer intr-o pereche de jeansi si o bluza subtire.
Nici nu-mi venea sa cred ca are treizeci si opt de ani, arata mai degraba de douazeci si opt, mai ales cand isi lasa parul facial sa creasca putin. Ce dracu' gandesc? M-am intors la intrebarea lui si am incuviintat.
- Bine, a spus intrand in camera si punandu-mi o pereche de pantaloni trei sferturi cam mari de mine si un tricou, pesemne ale lui Mike, pe pat. Imbraca-te si vino jos sa mananci.
- O... cu-curea, aveti?, l-am intrebat luand pantalonii in mana si masurand talia.
Mi-a dat imediat una de-a sa si a iesit din camera. Am iesit de sub cearsaf si am luat tricoul pe mine, uitandu-ma la taieturile de pe coapse. Erau asa de vizibile, ce as fi putut sa fac? Am luat pe mine si pantalonii, care exact cum am presupus, sunt largi in talie. Mi-am pus cureaua si m-am uitat prin camera. Mi-am muscat buza si am iesit pe hol. Si acum ce voi face? La scoala nu pot sa ma duc imbracat in hainele lui Mike, e prea de tot. Jos era el, la masa, mancand. Ma privi.
- Alex, vino sa iei micul dejun cu mine, mi-a spus dupa ce a inghitit.
Am ramas inghetat, cu toate astea imi simteam obrajii fierbinti.
- N-Nu pot, imi pare rau. mi-as dori, insa nu pot... m-a balbait incercand sa ma incalt cat am repede. Imi pare rau, ma asteapta... mama, am strigat imediat ce am iesit.

Ce dracu' facusem? Ma facusem de ras in fata lui... Si dupa ce aseara... cum se poate? Cum se poate sa fac asta cu tatal celui mai bun prieten? Cum se poate sa mi se intample numai mie asta? Mi-am dus mana in dreptul inimii, care batea parca cu tot cu piele. Am facut-o de oaie, din nou. Cum pot fi atat de dobitoc sa calc prost de trei ori intr-o saptamana? Cum? Ce-o sa creda despre mine? Ca sunt o curva, asta o sa creada! Incepuse sa ploua. Serios?! Ce poate fi mai bine de atat?
Am plecat spre casa. Sau nu, trebuia sa ma duc la scoala. Cat era ceasul? Mi-am dus mana in pantaloni dupa telefon. Fuuuuuuck, l-am uitat inauntru. Am inghitit in sec si m-am intors cu pasi marunti. Am sunat si Jerold imi deschise privindu-ma uimit.
- Ai uitat ceva? m-a intrebat invitandu-ma inauntru.
- Um... Da, mi-am uitat telefonul. Mi-l po... puteti aduce?
L-am privit pe sub gene. Imi era atat de rusine. Si cum se poate comporta asa de calm si normal cand aseara pacatuisem? Fugi pana sus. Doamne, de cand devenise atat de sexy? Stai, nu, nu trebuie sa ma gandesc la asta! Nu la asta! Nu, Alex, nu e bine, e tatal celui mai bun prieten al tau, nu face o prostie pe care sa o regreti! Nu, sa nu te prind! Incepusem sa dau din picior pe masura ce imi ordonam sa nu a mai uit dupa el. Am auzit un sunet, m-am oprit si l-am privit. Ma facusem de ras a doua... nu, a treia oara! Am inghitit in sec si am luat telefonul din mana lui puternica, inganand un multumesc si plecand alergand. Ce dracu' aveam?
Ajunsesem la scoala imediat, iar orele deja incepusera. M-am asezat pe capanea si am inceput sa adun ate din taieturile pantalonilor. Si ce sa-i spun lu' Mike de hainele lui pe mine? Mai bine as incerca sa-l evit. Da, asa trebuie sa fac. Sa-l evit si pe el , si pe Jerold. Va fii cel mai bine pentru mine. Mi-am luat geanta si am iesit din scoala. Si daca...? Daca intr-adevar m-am culcat cu el? Daca le va zice alor mei de taieturi sau, mai rau, lui Mike? Mi-am acoperit gupa cu mana si m-am aptinut sa nu plang. De ce simteam nevoia sa o fac? Sunt atat de prost, de ce fac lucruri fara sa gandesc?
*~*
Sa incerc sa uit? Cum?! De fiecare data cand ma gandesc la noaptea aia... simt ca am un gol in stomac. Nu mai inteleg nimic. Nu pot sa leg o iota cand Jerold e langa sau in fata mea. Ajung sa ma prostesc de tot. Mi-am sters si ultimele picaturi de apa de pe corp si am luat o pereche de boxeri pe mine. M-am urcat in pat si m-am acoperit cu un cersaf. Maine veneau rezultatele de la examene si universitate, ma intreb ce dracu' am facut si acolo. Am oftat si m-am acoperit cu materialul alb, inchizand ochii.

Imi mangaia corpul, ma infierbanta doar cu mainile sale ferme si puternice. Nu vedeam nimic, ceva imi acoperea ochii, insa faptul ca nu stiam cine ma pipaie ma inhiba. Isi plimba varfurile degetelor pe pieptul meu. Imi simteam sfarcurile intarite, apoi cum cineva incepe sa mi le preseze in timp ce imi saruta gatul. Era atat de tandru... Cobori si incepu sa-mi mangaie interiorul coapselor, urcand dupa la solduri, pe care le masa ferm. Am simtit un fior venit din calcaie cand isi plimba varful degetelor de-a lungul picioarelor mele, ce imi facu pielea de gaina. Isi trecu un deget peste buzele mele. Mi se uscase gura. Incepu sa mi le mangaie cu ale sale tandru, nu avusesem in viata mea parte de astfel de atingeri si sarutari de la cineva. Toti erau salbatici, chiar credeam ca asta imi placea, pana acum. Omul pe care nu il vedeam se comporta grijuliu cu mine, avea grija sa nu ma bruscheze, ma atingea ca pe o papusa. Incepu sa ma sarute deabea atingandu-mi buzele la inceput, jucandu-se cu ele pe fata mea, revenind dupa iar asupra lor si incepand un joc lent. Am deschis gura, iar el imi cauta limba. Imi mangaie obrazul, gatul si pieptul. S-a oprit.
- Alexander... mi-a soptit numele la ureche.
Mi-am lipit obrazul de al sau.
- Te iubesc, a soptit si mi-a dat materialul ce-mi acoperea ochii jos. Am deschis ochii lent, iar cel pe care l-am vazut era...
Jerold.


Am sarit din pat si am aterizat pe jos. Respiram sacadat, pieptul mi se misca repede acoperit de transpiratie. Mi-am privit penisul, era erect. Mi-am muscat buzele si am privit pe fereastra. Simteam lacrimi in ochi. Ce dracu' am facut sa merit asta? De ce greseala asta? Mi-am lasat fata sa cada pe asternutul patului, in timp ce am inceput sa plang. Inteleg ca dragostea nu respecta reguli, dar chiat tatal celui mai bun prieten? Ce fel de test cliseu mai e si asta?
Sincer nu stiu cum am ajuns la scoala, cert e ca am ajuns. Nu puteam da ochii cu Mike. Cum sa-l privesc in ochi stiind ca m-am indragostit de tatal lui? Ce mizerie de om as mai fii si eu? Am simtit o mana pe umarul meu, zarindu-l pe Jason.
- Alex, te simti bine? Nu prea arati-
- Jason, trebuie sa-ti spun ceva, i-am spus intorcandu-ma spre el. Nu mai suportam sa tin in mine, trebuia sa-i spun cuiva, sa-i cer cuiva sfatul.
Doar a incuviintat, m-a luat de mana si m-a scos afara, in curte. Ajuns afara m-am asezat langa el, mi-am facut curaj si am inceput:
- Uite, imi pare rau ca te fac sa ii ascunzi lucruri lui Mike, insa trebuie sa-mi promiti. Asta e de 50 de ori mai important decat taieturile.
Imi parea rau, stiam ca Jason e sincer si eu il obligam sa-i ascunda.
- Stai linistit, nu o sa suflu o vorba. Dar... spune-mi.
Am inghitit in sec si m-am pregatit. Simteam un nod in gat, ca si cum as incepe in urmatoarea secunde sa plang, ceea ce am si facut. A incercat sa ma linisteasca, si am incercat sa-i marturisesc, reusind doar sa ma balbai.
- Pe cine iubesti?
- Pe tatal lui Mike, am izbugnit plangand mai tare. M-a privit uimit, insa nu statu mut pe ganduri si ma imbratisa strans, incercand sa ma opreasca.
- Alex, nu trebuie sa plangi. E minunat ca iubesti... minunat.
- Si ce sa fac atunci? Ce sa fac? Cum pot fi indragostit de cineva care mi-ar putea fii tata, si mai ales care e tatal celui mai bun prieten? E imposibil, o sa sufar iar ca un bou ce sunt, am spus departandu-ma de el si lasandu-mi fata sa-mi cada in palme. Am inceput sa suspin.
- Alex, trebuie sa fii sincer. Daca ii spui acum, nu iti mai faci sperante pentru mai incolo. Adica ce poate sa-ti spuna? Da sau nu, mi-a spus privindu-ma. Usor de spus...
- Da, dar de cuvintele asta doua depind sentimentele mele, i-am spus cu lacrimile in ochi.
- Dar gandeste-te, daca afli acum, mai incolo nu mai suferi.
Avea dreptate, mare dreptate. I-am multumit, m-am ridicat de pe banca stergandu-mi lacrimile si am plecat. Sa ma duc la Jerold?
[Imagine: vriska_serket_signature_by_sardonicincubus-d5kkvn3.png]
You don't have to 8e a good person to 8e a hero.



Răspunsuri în acest subiect
Indragostit de o greseala - de Katsu - 13-04-2013, 01:34 PM
RE: Indragostit de o greseala - de yaoi maniac - 13-04-2013, 03:03 PM
RE: Indragostit de o greseala - de Kira's Scarlet - 13-04-2013, 04:17 PM
RE: Indragostit de o greseala - de Michee - 13-04-2013, 07:02 PM
RE: Indragostit de o greseala - de YuneSugihara - 29-04-2013, 09:46 AM
RE: Indragostit de o greseala - de Katsu - 04-05-2013, 06:56 PM
RE: Indragostit de o greseala - de Michee - 04-05-2013, 08:10 PM
RE: Indragostit de o greseala - de Kira's Scarlet - 05-05-2013, 06:54 PM
RE: Indragostit de o greseala - de Sarajevo - 05-05-2013, 10:17 PM
RE: Indragostit de o greseala - de Katsu - 28-05-2013, 08:29 AM
RE: Indragostit de o greseala - de Kira's Scarlet - 28-05-2013, 12:17 PM
RE: Indragostit de o greseala - de Michee - 28-05-2013, 05:43 PM
RE: Indragostit de o greseala - de Katsu - 10-06-2013, 06:08 PM
RE: Indragostit de o greseala - de Michee - 10-06-2013, 06:27 PM
RE: Indragostit de o greseala - de Kira's Scarlet - 11-06-2013, 09:25 PM
RE: Indragostit de o greseala - de Lithium-Angel - 18-06-2013, 03:02 AM
RE: Indragostit de o greseala - de ArtieS - 19-06-2013, 12:53 AM
RE: Indragostit de o greseala - de Katsu - 25-06-2013, 12:16 PM
RE: Indragostit de o greseala - de Michee - 25-06-2013, 01:24 PM
RE: Indragostit de o greseala - de ArtieS - 25-06-2013, 11:33 PM
RE: Indragostit de o greseala - de Katsu - 30-06-2013, 03:02 PM
RE: Indragostit de o greseala - de Michee - 01-07-2013, 04:18 PM
RE: Indragostit de o greseala - de Katsu - 29-08-2013, 11:25 AM
RE: Indragostit de o greseala - de kalona - 03-09-2013, 11:15 AM
RE: Indragostit de o greseala - de Michee - 03-09-2013, 03:20 PM
RE: Indragostit de o greseala - de ArtieS - 08-09-2013, 12:32 AM
RE: Indragostit de o greseala - de Kira's Scarlet - 12-09-2013, 01:07 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Indragostit de inocenta ucigasa A'Svear 7 9.826 26-01-2010, 01:27 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Vanatorul s-a indragostit de prada Elina 24 15.947 08-12-2009, 07:05 PM
Ultimul răspuns: BloodyInnocence
  O mica greseala Jessi 2 3.237 22-10-2009, 08:27 AM
Ultimul răspuns: Jessi
  Detectiv indragostit(L&Light)(shonen-ai,yaoi) Ice_angel_234 42 28.876 23-04-2009, 09:41 PM
Ultimul răspuns: chrissta


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)