Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Silencia

#5
Vai^^ Nu ma asteptam sa primesc comuri chiar de la cei pe care ii admir. Va multumesc mult! Da, stiu! Trebuia sa dezvolt mai mult! Sunt doar o biata incepatoare. Fiti blanzi cu mine! Eu sunt si emotiva deci...Lasand asta la o parte, am adus next. Sper din tot sufletul sa va placa!
P.S : Daca v-ati gandit la o poveste de dragoste elevXprofesor, eu as zice sa nu fiti atat de siguri. Aparentele inseala! ^^

Capitolul doi Tacere!

Alexei p.o.v

Inca o zi plictisitoare. Desi, afara era o vreme atat de frumoasa. Razele soarelui acopereau tot orasul facandu-l parca sa straluceasca. Aparent era chiar o dimineata frumoasa, obisnuita. Toti isi vedeau de treburile lor, fie cu munca fie cu scoala. Asa ca mine. Nici in momentul de fata nu stiu cum se face ca sunt treaz. Aici ar fi doua variante: prima ar fi insistentele mamei, iar a doua, nenorocita de alarma! Intodeauna imi spulbera cele mai frumoase vise. Fiind prins intre ganduri ma izbesc de un baiat. Si inca, ce baiat! Era un slabanog imbracat in stilul emo, dragut ce-i drept, si care facea pe durul afisandu-mi o privire de gen : stai departe!
-Vezi pe unde mergi! Spune el.
-Iarta-ma scumpete. Nu stiam ca esti asa delicat.
Cu astea fiind zise, mi-am continuat drumul spre scoala cu un aer de triumfator. Ce bine e cand pui pe cineva la punct. Si ce daca eu sunt cel neatent? Nu trebuie sa ma las calcat in picioare. Desi, baiatul ala nu arata deloc rau. Ar merge o tura. Chiar daca pe dinafara arat timid, tacut sau nepasator, pe dinauntru sunt un demon. Nu sunt vorbaret. Imi place sa las faptele sa vorbeasca pentru mine.
-Hey baby! Spune o voce din spatele meu. Ma intorc, si ce vad? O gasca de baieti! Iar dupa cum arata, e clar ca sunt infierbantati.
-Ce vrei? Raspund indiferent.
-Nu vrei sa ne distram putin? Spune acel baiat. Avea parul negru ca pana corbului si ochii albastrii inexpresivi. Nu era cu mult mai inalt decat mine si nici bine facut. La fel si eu. Nu eram un pachet cu muschi insa nici schelet nu eram. Eram potrivit chiar daca nu aveam muschi. Tipic stilului de rocker.
-Nu cred ca faci fata! I-am raspuns la fel de indiferent. In urmatoarea secunda m-am trezit lipit de zid cu mainile deasupra capului.
-Pai cand o sa crezi ca iti fac fata...Cauta-ma! Numele meu e Mark! Cand ai nevoie de mine, vino la vechiul depozit de materiale de constructii.
-De ce as avea eu nevoie de tine? Acum, scuza-ma! Intarzii la ora!
Am vrut sa ma eliberez din mainile lui, insa cand a vazut ce vreau sa fac a strans si mai tare. Bratara metalica pe care o purta ma incomoda si imi lasa urme. Stai! Metal? Nu degeaba invat alchimie.
-Metalul se topeste, am rostit cu voce tare. Un cerc alchimic si-a facut aparitia pe mana mea si bratara de metal a tipului a luat foc, topindu-se. Cred s-a ales cu o arsura destul de frumusica. Dar cui ii pasa? Important e ca am reusit sa scap. Din pacate am intarziat si portile liceului au fost inchise. M-am indreptat spre un parc dragut din apropiere si m-am asezat pe o banca. Era atat de multa liniste aici. Ciresii deja inflorisera, ceea ce era normal in Japonia, pasarele se plimbau de pe o crenguta pe alta. Toti isi vedeau de treburile lor, bineinteles ca nu eram singurul din parc. Indragostitii se tineau de mana si isi dadeau sarutari pe ascuns. Ceva mai patetic de atat nu am vazut. Cand ii vad pe unii baietii cum se omoara incercand sa-si impresioneze iubitele imi vine sa vomit. Darmite sa mai fiu si fidel? Pe ultima mea iubita, din Rusia, am inselat-o cu cine am apucat, fie fata sau baiat. Am vrut sa-i spun inainte sa plec din Rusia. Oricum ne despartisem, insa vroiam sa-i aduc la cunostiinta cat de netoata putea sa fie. M-am culcat cu fratele sau chiar sub ochii ei. Ce vremuri! Imi lasam parul argintiu si putin lungut in sa fie purtat de vant in timp ce imi aduceam aminte de vremurile bune. Depanatul de amintiri nu o sa dureze mult. Imediat ce imi gasesc o noua victima, jocul incepe din nou. Imi simt telefonul vibrand. Il scot din buzunar si raspund plictisit.
-Privet, Alexei! Ce faci?*
-Privet, Vlad! Chiulesc! Tu?
-Chiulesti? Nici bine nu te-ai inscris la scoala ca deja ai inceput cu vechile obiceiuri. Ti-ai facut vreun prieten pe acolo?
-Da' de unde!
-Ah! Pai la cat de tacut si indiferent esti tu, nici nu ma mira. Speram sa te schimbi, dar vad ai ramas acelasi intepat.
-Vad! Stii ce spun mereu...
-Da da! ?????? ???????? ????? (tishina yavlyayetsya otvet)*
- ?? ????? (vy pravy)!*
-Mi-e dor de tine, nebunule!
-Si mie mi-e dor de tine!
-Hey! Stii cu cine s-a combinat fosta ta iubita? Intreaba Vlad ranjind.
-Uimeste-ma!
-Cu Dark! Stii...Americanul!
-Ma bucur pentru el. Si-a gasit o proasta pe care o poate fraieri cum doreste.
-Nu esti gelos?
-De ce as fi? Dar fii sincer! De asta m-ai sunat?
-Ah nu! Doamne fereste! Am vrut sa vad cum o duci. Iti place in Tokyo?
-Da! E okey! E mai cald decat in Moscova.
-Haha! Pai doar esti in Japonia.
-Si totusi, nu e la fel de bine ca in Rusia.
-Ti-e dor de Rusia, nu-i asa?
-Evident!
-Pai cam atat am vrut sa stiu. Ma bucur ca esti bine. ?????????? (dasvidania)!*
-??????????!
Vlad, prietene, ce dor imi e de tine. Ce dor imi e de Rusia. ??? ?????? (moye Ruska)*. Dar si acolo era plin de idioti. Cu toate astea, imi era bine cu idiotii aia.
M-am uitat la ceas si constat ca e deja ora noua. A trecut o ora, deci? Nu pot merge acum acasa, mama inca nu a plecat la firma iar tata a spus ca azi isi tine sedintele acasa. Imi pun castile in urechi si dau play la ultima melodie descarcata: Asriel-Silencia. Silencia, huh? Cuvantul asta ma reprezinta. Niciodata nu mi-a placut sa vorbesc mai mult decat e nevoie, poate doar in mintea mea. Acolo nu e niciodata liniste. Ma ridic de pe banca si plec! Trecand pe langa un magazin il vad pe profesorul Renjo, in masina lui de fite. Un Ferrari negru, maestuos asemenea unui mustang. Semana putin cu masina tatei. Sper doar ca nu ma vazut. Nu am chef sa dau explicatii si nici sa am probleme cu parintii. Si asa, bietii de ei se chinuie sa ma dezvete de obiceiurile mele proaste. Nici o sansa. Nu in viata asta.
Ma plictisesc destul de tare. Ajung in dreptul unui depozit destul de mare si cel mai probabil, abandonat. Ma intreb ce e cu depozitul asta? Pare destul de interesant. Constructia parea diferita fata de celelalte depozite pe care le-am vazut pana acum. Probabil anii si-au lasat amprenta asupra lui. Era inconjurat cu tot felul de materiale de constructii de la caramida pana la aliaje din otel. Din loc in loc mai vedeau si saci de cimenti, destul de vechi si ei care parca ar fi fost sfasiatii de o felina. Cine stie ce nebun a trecut pe aici? Brusc am simtit ca gura imi este acoperita de ceva care mirosea ciudat.

Am deschis ochii confuz. Ce s-a intamplat? Vad totul in ceata. Unde sunt?
-Te-ai trezit, iubire? Spune o voce cunoscuta. Mark?
-Iarasi tu! Ce vrei?
-Pe tine, in patul meu, sa ne satisfacem unul pe altul! Spune el lingandu-si buzele intr-un mod pervers.
-Chiar atat de mult ma doresti?
-Pai vezi...Tu esti singurul care a indraznit sa mi se impotriveasca si sa ma si arda pe deasupra. La propriu! Nu stiu cum ai facut asta dar ai sa platesti.
-Mda. Sigur! Ii raspund ironic.
-Cum te cheama? Spune el apropiindu-se de mine. Mainile lui se plimbau pe peretele de care eram legat cu lanturi, ajungand apoi pe corpul meu. Isi plimba degetele pe coapse, ciupindu-le din cand in cand. La un moment dat, expresia fetei lui se schimba si incepe sa ranjeasca asemeni unui nebun. Se apropie de gatul meu si incepe sa muste cu putere facandu-ma sa scancesc de durere.
-Alexei! Am soptit. Nu trebuia sa musti asa de tare!
-Iarta-ma iubire, dar devin nerabdator. Ma intaresc numai cand te privesc. Uite! Imi apuca piciorul drept si ma obliga sa il infasor dupa talia sa, lipindu-se cu mandria de mine. Am dat de naiba! Chiar s-a intarit! Desi, daca ma gandesc mai bine nu arata asa rau. Problema e ca niciodata nu am fost eu cel dominat, si pun pariu ca tipul nu o sa ma lase sa-l domin.
-Va fii distractiv! Imi sopteste el la ureche.


Nota: Privet = buna/salut/buna ziua
?????? ???????? ????? (tishina yavlyayetsya otvet) = tacerea e un raspuns
?? ????? (vy pravy)! = ai dreptate!
?????????? (dasvidania)!* = la revedere/pa pa
??? ?????? (moye Ruska)* = Rusia mea!
[Imagine: tumblr_lxg6bliYGm1qej54bo1_500.gif]

Stalk me, bite me and kill me with your love ~



Răspunsuri în acest subiect
Silencia - de Kira's Scarlet - 03-04-2013, 05:33 PM
RE: Silencia - de ohaio_angel - 03-04-2013, 10:02 PM
RE: Silencia - de Clau~ - 05-04-2013, 10:37 PM
RE: Silencia - de hiimera - 06-04-2013, 01:04 PM
RE: Silencia - de Kira's Scarlet - 06-04-2013, 05:30 PM
RE: Silencia - de Clau~ - 06-04-2013, 09:56 PM
RE: Silencia - de hiimera - 07-04-2013, 12:57 PM
RE: Silencia - de Michee - 07-04-2013, 04:02 PM
RE: Silencia - de Kira's Scarlet - 07-04-2013, 05:51 PM
RE: Silencia - de Sushi - 07-04-2013, 06:33 PM
RE: Silencia - de Michee - 07-04-2013, 07:33 PM
RE: Silencia - de hiimera - 08-04-2013, 12:27 PM
RE: Silencia - de ohaio_angel - 09-04-2013, 11:23 PM
RE: Silencia - de Kira's Scarlet - 10-04-2013, 06:40 PM
RE: Silencia - de ohaio_angel - 10-04-2013, 11:47 PM
RE: Silencia - de Michee - 11-04-2013, 01:20 PM
RE: Silencia - de Kira's Scarlet - 13-04-2013, 03:10 PM
RE: Silencia - de Michee - 13-04-2013, 07:49 PM
RE: Silencia - de ohaio_angel - 15-04-2013, 01:45 PM
RE: Silencia - de Kira's Scarlet - 15-04-2013, 06:30 PM
RE: Silencia - de yaoi maniac - 18-04-2013, 10:21 PM
RE: Silencia - de Kira's Scarlet - 20-04-2013, 08:49 PM
RE: Silencia - de Michee - 20-04-2013, 11:22 PM
RE: Silencia - de ohaio_angel - 08-05-2013, 07:33 PM
RE: Silencia - de Kira's Scarlet - 01-06-2013, 06:05 PM
RE: Silencia - de Michee - 01-06-2013, 08:11 PM
RE: Silencia - de ohaio_angel - 02-06-2013, 11:31 AM
RE: Silencia - de Infinite - 03-06-2013, 12:12 AM
RE: Silencia - de Kira's Scarlet - 23-06-2013, 12:34 AM
RE: Silencia - de Michee - 23-06-2013, 03:33 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)