Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Nobody's home

#1
Yo! (N-am inceput niciodata asa, trebuia sa o fac si pe asta) Un nou topic pe aici, si cu toate astea "nimic nou". Intelegeti, nu?
Lasand vorbaria la o parte, enjoy my creation!
Inca mai e valabil cheastia aceea cu varsta, limba etc? Ca eu am uitat sa dau copy-paste la alea, asa ca voi scrie din amintiri. *sweting*

Limba: Romana.
Tipul de creatie (sau cam asa ceva, parca...) Shonen-ai, unul mai hard de felul lui. Nu l-am punctat ca fiind yaoi deoarece nu se ajunge la actul propriu-zis. Ups, am stricat surpriza. Se vrea a fi si comedie si putin school life. Bored already? Ha ha.
Varsta la care a fost scrisa: 16 ani. "Atat de frageda..."
Obs cu privire la continut: Your eyes may bleed...
Tipul de comentariu: Aha, sigur... mai intai sa vad asa ceva si dupa aia fac mofturi ^y^


Duo- simplicity
Au colindat mult printre rafturile acelea cu sampon in sticle colorate tipator. Tedy, dupa treizeci de minute de citit ambalaje si holbat la parul modelelor din spoturile publicitare, nu se putea decide la unul. Billie, colegul sau de clasa si totodata de banca, credea ca avea sa o ia pe pustii asteptand-ul. ?????De ce da atat interes? E doar un nenorocit de sampon!????? Si tocmai cand se pregatea sa vocalizeze gandurile in sunete???????
-Am gasit!
-Timpul pierdut pana acum?
Billie nu se putea abtine din a nu fi sarcastic, nici macar cu un elev de schimb caruia nu-i stia decat numele, varsta???????si cam atat. Dar era ceva bizar in legatura cu aura din jurul lui Tedy. Ceva care nu-l putea face sa treaca neobservat, si-ti puteai da seama si fara a stii mai nimic despre el. Asa ca Billie????????????Sau poate nu?????? Mhm, prea multe carente in cunostintele sale despre Tedy, isi abandona sirul gandurilor.
-Acesta o sa-mi faca parul ?????Smooth and silky?????.
-Parca ai fi fosta mea prietena???????Nu! Parca ai fi toate fostele mele prietene adunate in una singura!
-Prea multe dureri de cap pentru fruntea ta inguta, eh?
Se parea ca Tedy putea fi la fel de rautacios cand dorea. Trebuia doar sa-l provoci.
-Hei, Rapunzel, am o idee geniala! Sa ne caram de aici!
Tedy isi dadu ochii de un albastru fad peste cap la afirmatia colegului. Si ce daca il preocupa felul in care arata?

Din mers au observat ca nu era nici o casierita si nici vreo urma de alti clienti la iesirea din supermarket. Era???????ciudat.
-Fir-ai tu sa fii de cap blond ?????smooth and silky????? programul s-a terminat deja!
Tedy se uita panicat in jur. Serios? Supermarket-ul era inchis si ei doi singuri acolo? Ce scriitor sadic al destinelor???????
-Nu se poate! Mi-am verificat horoscopul, azi nu vor fi evenimente notabile.
Ochii lui Billie exprimau stupefactie in timp ce zambetul lui sugera amuzament, amuzament pe seama hobby-urilor feminine ale lui Tedy. ?????Se pare ca nu inceteaza sa ma surprinda.?????
-Hei Billie! Hai la raionul cu dulciuri.
Nu se inselase. Blondinul chiar nu-i dadea o pauza in al uimii, poate chiar fascina.
In momentul in care auzi sunetul stomacului sau, dar indeajuns de silentios pentru urechile lui Tedy, incuviinta cu o miscare scurta a capului. Si lui ii era foame.

Cu un snickers in mana dreapta si cea stanga in parul caramiziu a lui Billie, blondul incepea sa observe lucruri importante???????
-Ai parul aspru! Ar trebui sa-ti iei si tu un sampon ca al meu. Si uita-te la tenul tau, ai nevoie de un scrab.
-Am nevoie de un ce?! Striga Billie, timp in care chipsuri condimentate i se prelingeau din gura inca deschisa.
-Eww! Inchide gura!
-Te-as sfatui acelasi lucru!
Apoi incepand sa rada la unison ca niste fanatici.

-M-am plictisit tot plimbandu-ma pe aici. se lamenta Tedy. Si cu tine e si mai plictisitor. Apoi ranji zeflemitor.
-A da? Uite! Spuse el apucand o cutie rosie. Ia sa vedem, prezervative cu aroma de capsuni???????Esti invitatatul meu!
Pe fruntea lui Tedy se formara cute adanci, semn ca se incruntase, ceea ce-l uratea.
-Oh, deci asa iti face placere sa joci.
Se apropie excesiv de Billie, acesta nebanuind ce are de gand, apoi ii deschise fermoarul si nasturii blugilor, scoase violent membrul acestuia din lenjerie si-i potrivi prezervativul???????cu aroma de caspuni.
Billie parca era anchilozat, urmarise toata scena fara grai si poate si fara aer. Tedy isi plimba acum limba umeda pe toata lungimea celuia din fata sa. Nu mai era gluma. Tedy era acum ceea ce ei numeau ?????death serious?????. Isi trecuse de cateva ori palma mica peste erectia roscatului apoi il lasa in pace. Billie, asa sifonat si excitat, cu ochii iesitit din orbite si ?????capul????? din pantaloni, facea o reclama mult mai convingatoare decat posterul cu Bred Pitt din spatele sau.
-Haide Billie, spune-mi. Cum vrei sa termini?
?????De ce face asta? Cum am ajuns aici? Poate ca zvonurile erau adevarate si tipul asta, nu numai ca e ?????girly????? dar si homosexual???????sau cel putin, ii place pe la spate.?????
Isi linse buzele crapate din cauza deshidratarii apoi ii raspunse:
-Cum iti place tie mai mult. Billie ranji demonic.
Teddy se apropie lent pentru al tachina, dar auzi pasi dintr-o data. Erau sunete de bocanci. Posibil sa fie gardianul???????


Sfarsit


[Imagine: tumblrlzv0gahduu1rps1qh.png]
Priveste in ochii mei. Nu poti vedea, am dreptate?
Valul negru atarna greoi peste retina... aparenta... cât de mult timp ti-ai sacrifica sa descoperi esenta?

#2
Ce one-shot interesant, chiar amuzant, putin ciudat, E bine pus la punct, pacat ca s-a rupt firul asa de deodata.
Cate iti mai trec prin cap Onu, sper sa mai aduci lucrari scurte de genul, dar si de alte ramuri, fiindca stiu ca ai un stil frumos si chiar ma atrage.
Nu prea am multe de spus dupa cum ai observat, inchei aici, ceau! *hug*

#3
[Imagine: tumblrlzv0gahduu1rps1qh.png]
Priveste in ochii mei. Nu poti vedea, am dreptate?
Valul negru atarna greoi peste retina... aparenta... cât de mult timp ti-ai sacrifica sa descoperi esenta?

#4
Dupa ce am citit tot ce ai scris la acest one-shot, mai mult o fasie de gand, am ramas socata putin, de fapt nu acela este cuvantul, dar surprinsa.
Imaginile care mi-au aparut in cap au fost destul de infricosatoare, fiindca ghidandu-ma dupa fiecare pasaj creat de tine, in acea maniera masochista, am ajuns sa cuget profund asupra subiectului si sa imi pun intrebari. Oricum descrierea este frumoasa si te introduce in poveste. Sper sa mai aduci si alte gandulete sau one-shoturi, fiindca sunt nerabdatoare sa mai citesc. ^^

#5
Deci... bine ca sunt la stiinte ale naturii!
O sa-ti para ciudat( sau nu stiu daca o sa-ti para) dar eu am zambit cand am citit a ta creatie.. pentru ca mi-a placut( nu faci o compunere si cu nervii cranieni? ). Si acum mai citesc o data ca sa imi vina inspiratia sa-ti comentez aici si vad ca nu mai vine. Finalul mi-a placut cred ca cel mai mult... pana atunci lupta, lupta cu desfigurarea si apoi eliberare.
Iar acum incheierea: Continua sa mai scrii asa! :))
[Imagine: 366388162_640.jpg]

#6
[Imagine: tumblrlzv0gahduu1rps1qh.png]
Priveste in ochii mei. Nu poti vedea, am dreptate?
Valul negru atarna greoi peste retina... aparenta... cât de mult timp ti-ai sacrifica sa descoperi esenta?

#7
[Imagine: tumblrlzv0gahduu1rps1qh.png]
Priveste in ochii mei. Nu poti vedea, am dreptate?
Valul negru atarna greoi peste retina... aparenta... cât de mult timp ti-ai sacrifica sa descoperi esenta?

#8
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#9
Plange-mi un rau

Plange-mi un rau, un rau de ipocrizie caci doar atat ai de oferit???????sau poate doar atat ai sa-mi oferi. Plange-mi un rau si apoi adu-ti trupul gol aici cu tot cu sufletul acela schilodit. Plange-mi un rau si dupa potoleste-te. Imi place sa te vad plangandu-mi un rau in oglinda, ma enerveaza insa, cand o faci uitandu-te la mine.
Vino, plange-mi un rau ca si cum nu va mai fi un maine. Lacrmile tale sunt sarate dar frumoase. Ador sa le privesc mereu, cateodata sa le ating, niciodata sa le gust.
De aceea, plange-mi un rau.
[Imagine: tumblrlzv0gahduu1rps1qh.png]
Priveste in ochii mei. Nu poti vedea, am dreptate?
Valul negru atarna greoi peste retina... aparenta... cât de mult timp ti-ai sacrifica sa descoperi esenta?

#10
Eu si tu suntem singurii



Eu si tu suntem singurii, singurii oameni care ne pot rani si ne pot iubi. Cand lumea ma raneste, nu simt durere, ci doar rusine si orgoliul meu ajungand la apogeu. Cand ma ranesc solitar, atunci simt cu adevarat durere, pentru ca e de la mine, de la singurul om care ma poate rani cu adevarat.
Tu nu ma poti rani asa cum o fac eu si nici nu ma poti iubi asa cum o fac eu... ei bine, daca as putea.
Si daca, dar daca, iar daca, daca... cuvantul celei de-a doua sanse, al sperantei inca infloritoare. Eu cata credinta imi pun in al meu daca? Se pare ca mai mult decat las sa se vada, ceea ce e surprinzator chiar si pentru mine. Si daca m-ai cunoaste, chiar si pentru tine. Dar daca m-ai cunoaste? M-ai putea rani asa cum o fac eu? M-ai putea face sa vreau sa-mi smulg carnea si sa ma imbrac in alt om, in alta aparenta? Cine stie? Poate te-as alege pe tine... Sa te ranesc asa cum o fac eu cu mine. Insa nu as reusi, pentru ca nu e de la tine. Si tu, la fel ca mine, esti singurul care te poate rani.
Pacat, pacat ca traiesti sub iluzia ca eu as putea faceo mai bine...
[Imagine: tumblrlzv0gahduu1rps1qh.png]
Priveste in ochii mei. Nu poti vedea, am dreptate?
Valul negru atarna greoi peste retina... aparenta... cât de mult timp ti-ai sacrifica sa descoperi esenta?




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)