Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

D'ale mele

#2
Yaaay!!!Meh is first, meh is first!!!!!Omgomgomg!!!~<3 *idioticmodeoff*
Era si timpul sa faci asta. I've been waint for a looong time to see your masterpieces! And it was worth it. 15 Anyway, let us begin! I shall be merciless, so be prepared!

Cooking: This one's really cute. Si se vede ca e facut cu atentie. Liniile sunt curate, pe ici pe colo un pic mai nesigure dar no big deal. Vad ca simti in general unde trebuie sa pui umbrele. In anumite locuri ai fi putut sa faci o trecere mai fina de la lumina la intuneric (castronul, de exemplu), si poate sa accentuezi nitel umbrele, dar in mare e ok. Pe alocuri ai apasat nitel cam tare pe varful creionului(masa). Anatomia e chiar buna. La capitolul maini trebuie sa mai lucrezi poate (la o adica, astea cred ca dau oricui dureri de cap) Altfel, e estetic si foarte dragut. Expresiile faciale sunt absolut geniale 21 Si fundalul! E complex si ti-a iesit chiar foarte bine. In concluziune, desenul e bun! Ai tot dreptul sa fi mandra de el.

Plue: I absolutely loooove Plue XD !!! Si mai ales cum l-ai desenat aici!(ai dat inclusiv impresia de tremurici, yay!) Cam p-atunci ni s-a incrucisat prima data drumurile , neh? Si am impresia ca tot din cauza Fairy Tail-ului (ah, good old memories 105). Revenind la desen, poate pielea ar fi trebuit hasurata nitel mai fin (si umbrele) 39 Si la par poti sa folosesti mai multe nuante de exemplu. Mai multa atentie la nasuc si gura (they can be tricky). Ura pentru blushies!!!!!(and for the shiny eyes) Question: Cute? Answer: Hell yeah!

Fox lady: This is by far my favorite! In primul rand, imi place ideea (abstraaact). In al doilea rand, se vede ca ai evoluat. Si imi place cum ai hasurat. Si liniile sunt mai curate si mai sigure. De fapt, nici nu stiu ce sa zic, efectiv imi place maxim 21

Redhead: I.F***ING.LOVE.THE.BRICKS! De fapt fundalul e smecher cu totul. Si din nou se vede evolutia. Anatomia e buna, pozitia e naturala, tipa e super tare. Imi place tocmai amestecul de materiale. I-a dat un aspect foate bun. Umbrele sunt ok, freza e super, stilul e diferit (obviously) dar ti-a iesit chiar bine. Sunt cam haotica in ceea ce spun, dar ideea e ca imi place!

Concluziune: Talent? Avem! Potential? Avem! Timp sa fie! Chiar astept sa vad mai multe. Keep on with the good work, my cute, fluffy Mokona-chan! (si pe viitor voi incerca sa fiu mai coerenta ^^'')
Of course I'm weird.If I wasn't weird, you'd be weird and I'd be out of job:yes:



Răspunsuri în acest subiect
D'ale mele - de Agrona - 25-03-2013, 08:07 PM
RE: D'ale mele - de noname... - 26-03-2013, 02:16 PM
RE: D'ale mele - de Aggie - 03-04-2013, 10:51 AM
RE: D'ale mele - de Jigoku - 05-04-2013, 06:50 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)