Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Yaoi] Cheile Infernului

#22
Hello, dear readers~ ^^ Am ajuns din nou pe aici cu un nou capitol. Lectura palcuta~ ^^

Kira's Scarlet: Hmm, da. Ar fi trebuit sa mentionez ca nu prea ma apuc sa descrii scene yaoi, adica actul sexual in sine. :)) Nu ma pricep. ^^" Multumesc mult pentru comentariu si... Pozele le iau de pe... net. :))
Mikky-rock68: Cred ca voiai sa spui ca Jake e un inger. :)) Dap, stiu~ ^^ Si si mie imi place ca pot sa ma "plimb" prin mai multe locatii. Dar, in curand alegatura lui Dante va inceta. ^^ Nu mai zic mai mult de atat~ >:) Multumesc ca ma sustii. Kiss-you~ ^^


Chapter eight


Dante deschise usa ingusta a apartamentului si intra in imobil, lumina puternica a diminetii facandu-l sa se incrunte. Inchise unele jaluzele, apoi isi dadu jos haina si puse in functiune cafetiera, pentru a-si face o cafea. Jake dormea in patul lui, ghemuit sub plapume; scanci usor cand barbatul se tranti pe pat, apoi se trezi, cascand usor.
- Mhm... Cand ai ajuns? spuse somnoros baiatul, in timp ce se freca la ochi.
- Mai devreme. Jake privi in jur si auzi cafetiera, apoi se aseza la loc in pat, apropiindu-se de brunet. Ce e? intreba barbatul, privindu-l.
- Unde ai fost? intreba baiatul si il urmari cu privirea pe Dante; barbatul se ridica in sezut, apoi se indrepta spre birou, unde lasase haina si scoase de acolo pachetul de tigari. Isi aprinse una si trase un fum, oftand adanc, apoi mai scoase, din acelasi buzunar un medalion in forma de "s" prelungit. Il arunca baiatului pe pat, iar acesta il lua in mana si il cantari, uitandu-se apoi la Dante.
- Cafeaua... pronunta baiatul si se dadu jos din pat, intinzandu-se. Cand se intoarse cu spatele spre cafetiera ce tocmai o oprise, Dante ramase surprins sa il vada pe Jake doar intr-o camasa de a lui, dezchizand jaluzelele. Tusi scurt, fals, uitandu-se spre podea si ingaima rapid:
- Ma dus sa fac un dus. Stinse tigara si se dezbraca de camasa ce o purta, apoi intra in baie. Uitandu-se in oglinda, isi vazu ochii rosii de oboseala si parul ciufulit. Ofta ostenit si se intinse putin, apoi intra in cabina de dus. Se lungi spre robinet si il invarti, cu un scartait scurt, apoi apa tasni; peste zece minute iesi din baie, cu mijlocul infasurat intr-un prosop, si deschise usa sifonierului, pescuind niste haine. Se imbraca si se uita in jur si il vazu pe Jake band o cana de cafea, in timp ce statea in mijlocul patului.
- Ar trebui sa-ti spun ceva..., incepu blondinul, insa Dante ofta agasat si ii spuse ca nu are chef de discutii. Bau o gura mare de cafea, apoi se aseza in pat si isi inchise ochii, vrand sa doarma.
- Dante, e important, spuse din nou Jake, insa isi dadu seama ca barbatul nu il asculta. Privind lichidul amarui din cana, ofta din nou si isi spuse in soapta:
- Va trebui sa ma omori...

***

Incaperea luminata prost era plina de praf, un miros de apa statuta si parfum barbatesc persistand in aer. Printre gratiile geamului complet prafuit se zarea o lumina bolnavicioasa, insuficienta pentru a lumina macar decent incaperea. Usa se deschise cu un scartiat scurt si ochii barbatului scrutara curios intregul imobil. Inchise usa si lasa plasa ce o avea in mana jos, apoi se tranti pe pat, uitandu-se la pozele de pe tavanul camerei. Zambi enigmatic si malitios si pronunta, cu o voce ragusita, scazuta:
- In curand... Isi duse o mana la buze si musca din pielea de pe dosul acesteia, uitandu-se in continuare la pozele insirate prin toata camera. Peretii erau tapetati cu acele poze; isi atinti ochii asupra uneia, in care personajul brunet ce aparea in toate statea cu un pistol in mana, in timp ce ranjea malefic.
- Imi semeni asa mult... sopti el pozei si zambi din nou, in acel fel in care tortionarul zambeste victimei, in timp ce ii savureaza panica. Analiza atent, cu ochii lui de un albastru aventurin poza si trasaturile barbatului ce era in ea; corpul atletic, un chip dur, masculin, al caror linii emanau sexualitate. Simti cum dorinta creste in el si cum acea obsesie incepe sa devina si mai obsedanta, cum imaginea barbatului din poza il urmareste chiar si atunci cand inchide ochii. Il voia; indiferent ca il voia ca si supus, ca si partener sau ca si sclav, il voia cu toata fiinta lui. Rase demonic, imaginandu-si scena in care barbatul avea sa descopere cine e si sfarsi prin a zambi la fel de dement. Ochii lui rosii, demonici urmareau parca frenetic toate pozele; toate ipostazele in care era surpins barbatul, toate il ademeneau, toate il provocau sa iasa chiar atunci din acel apartament si sa se duca direct la el, pentru a se infrupta din carnea lui. Dar trebuia sa aiba rabdare. Si va avea. Avea sa fie foarte rabdator si sa ii castige mai intai increderea.
Cu un ultim suras smintit se intinse dupa o fotografie, desprinzand-o de pe perete si o privi atent, apoi o duse la buze si sopti usor, pe un ton ce suna a promisiune:
- Cat de curand, Dante... Hellsan Case Dante. Ne vom intalni cat de curand...

***

Dante si Jake intrara in magazinul mare, uitandu-se in jur la articolele si toti oamenii aceia luminati de neoanele puternice. Jake o lua inainte, zambind copilaros si se indrepta spre standul cu dulciuri, incepand sa isi faca, in cap, o lista cu ce ar vrea sa isi ia.
- Nu luam dulciuri, spuse brunetul ciufulindu-l pe baiat si blondinul se uita suparat la el, facand o fata de caine. Bine, doar o ciocolata, completa Dante si zambi amuzat. Jake lua o ciocolata si o puse in cos, spunand:
- Duc eu cosul. Tu vezi ce mai e pe lista. Barbatul ofta si, pe masura ce treceau printre rafturi, mai punea cate un aliment precizat pe lista. Cand Raven le spuse ca sunt invitati la cina, nu se gandise ca va trebui sa faca si cumparaturi pentru acea cina. Si pe tot parcursul cumparaturilor isi spuse in gand ca mai bine nu s-ar mai fi dus, decat sa stea printre rafturile magazinului acela.
- Aici, la lactate! spuse Jake si facu un semn cu mana, zambind. Dante dadu afirmativ din cap si, marindu-si ochii de uimire, remarca ca unul din cosuri de indreapta cu viteza spre el. Ii facu un semn lui Jake, apoi alerga sa prinda cosul, insa era la capatul celalalt al raionului. Se astepta ca, din moment in moment, Jake sa fie lovit de acel cos de metal, insa, in ultima clipa, acesta se opri.
- Jake, esti bine? intreba impacientat brunetul si se grabi sa ajunga la blondin. Jake parea ca e bine, insa privea uimit obiectul de metal si pe barbatul ce il tinea. Parul usor lung ii atarna pe chip, ascunzandu-i ochii albastri, in timp ce intreg corpul lui parea sa fie imobilizat. Strainul isi ridica apoi privirea si zambi scurt, in coltul gurii, celor doi; zabovi putin cu privirea asupra lui Jake, controlandu-l de vantai, apoi isi indrepta privirea spre Dante si il masura atent, aproape indecent.
- Multumesc ca ai oprit cosul, spuse Jake zambitor si vru sa zareasca chipul barbatului saten, mai inalt ca el, insa strainul era cu totul prins de imaginea lui Dante. Brunetul il privea la fel de hipnotizat, ca si cand s-ar fi aflat intr-o transa, apoi isi scutura usor capul si spuse, la randul lui:
- Da, multumim. Strainul le zambi celor doi, desprinzandu-si, intr-un final, privirea de brunet, apoi spuse, cu vocea lui ragusita:
- Pentru nimic. Doar nu aveam sa las acel cos sa te loveasca, nu? Ciufuli jucaus parul blondinului, acesta chicotind amuzat, apoi le zambi din nou si se intoarse cu spatele, vrand sa plece. Ce om ciudat... isi spuse Jake in minte si il auzi pe brunet cum spune:
- Hei, asteapta putin. In semn de rasplata, ai vrea sa vii cu noi la cina? Barbatul saten paru ca nu aude la inceput, insa se intoarse si zambi prietenos, inofensiv.
- De ce nu? Va si ajut cu cumparaturile, spuse la fel de amical acesta si se apropie din nou de cei doi, intinzand mana spre Jake.
- Eu sunt Cristopher, dar imi puteti spune Kris. Blondinul dadu mana cu el, apoi strainul intinse mana spre Dante; de aceasta data, zambetul prietenesc ce il afisase pana atunci, capata o nuanta perversa. Ca acea perversiune a sadicilor de a-si vedea victimele condamnate la suplicii atroce.
Nando  mo kimi no moto e...
No matter how many times it will be, I will go back to you
[Imagine: 346l2lx.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
Cheile Infernului - de Clau~ - 19-03-2013, 12:23 AM
RE: Cheile Infernului - de Michee - 19-03-2013, 08:55 PM
RE: Cheile Infernului - de ohaio_angel - 21-03-2013, 09:26 PM
RE: Cheile Infernului - de hiimera - 23-03-2013, 08:53 PM
RE: Cheile Infernului - de Clau~ - 25-03-2013, 08:03 PM
RE: Cheile Infernului - de Michee - 25-03-2013, 09:00 PM
RE: Cheile Infernului - de ohaio_angel - 26-03-2013, 01:52 PM
RE: Cheile Infernului - de Batsy - 28-03-2013, 12:28 AM
RE: Cheile Infernului - de Clau~ - 02-04-2013, 07:46 PM
RE: Cheile Infernului - de ohaio_angel - 02-04-2013, 08:32 PM
RE: Cheile Infernului - de Yuki. - 02-04-2013, 08:55 PM
RE: Cheile Infernului - de Clau~ - 10-04-2013, 09:21 PM
RE: Cheile Infernului - de ohaio_angel - 10-04-2013, 11:12 PM
RE: Cheile Infernului - de Clau~ - 23-04-2013, 02:34 PM
RE: Cheile Infernului - de Kira's Scarlet - 28-04-2013, 04:47 PM
RE: Cheile Infernului - de Clau~ - 01-05-2013, 11:59 AM
RE: Cheile Infernului - de Michee - 01-05-2013, 04:26 PM
RE: Cheile Infernului - de Kira's Scarlet - 02-05-2013, 10:58 AM
RE: Cheile Infernului - de Clau~ - 10-05-2013, 08:14 PM
RE: Cheile Infernului - de Kira's Scarlet - 11-05-2013, 11:20 AM
RE: Cheile Infernului - de Michee - 11-05-2013, 06:14 PM
RE: Cheile Infernului - de Clau~ - 19-05-2013, 01:48 PM
RE: Cheile Infernului - de Kira's Scarlet - 19-05-2013, 03:44 PM
RE: Cheile Infernului - de Michee - 19-05-2013, 08:55 PM
RE: Cheile Infernului - de ohaio_angel - 20-05-2013, 07:07 PM
RE: Cheile Infernului - de Clau~ - 26-05-2013, 01:12 PM
RE: Cheile Infernului - de Michee - 26-05-2013, 03:35 PM
RE: Cheile Infernului - de ohaio_angel - 26-05-2013, 06:13 PM
RE: Cheile Infernului - de Clau~ - 31-05-2013, 02:43 PM
RE: Cheile Infernului - de Michee - 31-05-2013, 04:00 PM
RE: Cheile Infernului - de Clau~ - 08-06-2013, 08:39 AM
RE: Cheile Infernului - de Michee - 08-06-2013, 01:42 PM
RE: Cheile Infernului - de Kira's Scarlet - 08-06-2013, 06:00 PM
RE: Cheile Infernului - de ohaio_angel - 09-06-2013, 11:29 AM
RE: Cheile Infernului - de Clau~ - 18-06-2013, 07:57 PM
RE: Cheile Infernului - de Kira's Scarlet - 19-06-2013, 01:00 AM
RE: Cheile Infernului - de ohaio_angel - 19-06-2013, 04:34 PM
RE: Cheile Infernului - de Michee - 19-06-2013, 06:57 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)