Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Yaoi] Amprenta

#5
Ch . 2


Dupa ce am terminat cu amintirile dureroase , m-am dus sa imi i-au uniforma care bine inteles era modificata si ea . O uniforma simpla alcatuita din pantaloni in carouri , o vesta neagra si o camasa alba , plus accesori de la mine .
In timp ce topaiam pe scari l-am auzit pe Claus cum mormaie un '' buna dimineata ! " , ii raspund in timp ce sar de pe ultimele trei trepte si spre marea mea uimire am aterizat in picioare .
- Daca iti place sa sari de ce nu vi cu mine la antrenamentele de gimnastica . spune Lara in timp ce isi aranja parul in oglinda din hol .
- Da.... cum sa nu soptesc usor si zambesc fals si ma indrept spre bucatara decorata cu bun gust , mobila rosie si cea neagra se asorteaza cu scaunele din lemn si cu modelul de flori de pe faianta . Din usa mirosul imbietor al ceaiului de capsuni si al clatitelor mi-au facut papilele gustative sa cerseasca atentie . Zambesc satisfacuta si ma indrept spre doamna Evans pentru ai multumi .
-Miroase imbietor , spun si ma ling pe botic .Vreau sa o sarut pe obraz in semn de multumire dar sunt intrerupta de vocea calma , melodioasa si calda dar care totusi de fiecare data cand mi se adreseaza este mai ascutita ca taisul unei sabi
- Te dai , spune moracanos, ocupi spatiul .
-Imi pare rau spun si ma uit in jos , insa o voce calda ma incurajeaza si imi da putere .
- Claus Evans in momentul asta iti ceri scuze si o ajuti pe Reina sa se aseze la masa , da ! spune Lara si il fixeaza cu privirea pe Claus .
Imi ridic privirea din pamant si cu o voce hotarata dar usor tremuranda spun
- Nu este nevoie Lara , pot sa ma asez si singura iar desprec purtarea lui Claus nu am nevoie de scuzele lui . Lara zambeste retinut dar totusi multumita de faptul ca am putut sa ii fac fata lui , celui care ma respins fara nici un motiv . El cu privirea de ciocolata care poate sa iti topeasca sufletul dar si sa il inghete , parul de culoarea caramelului , lung pana la mijloc ii da un aer rebel si cu un fizic demential nici nui de mirare ca este regele liceului . Toate fetele sunt indragostite de ele , din pacate si eu fac parte din ele , am cazut prada frumuseti lui plus ca mai stam si in acelasi apartament si ca este fratele celei mai bune prietene face totul si mai minunat , nui asa ? Si tocmai de accea eu ma intreb meru ''De ce eu ?" . Nu este de ajuns ca sunt o ciudatenie , si ca el trebuie sa ma suporte din mila .
Dupa ce m-am asezat si i-am multumit doamnei Evans .Am analizato pe Carla numele d-nei , mi-a spus ca vrea sa fie ca o a doua mama pentru mine si ca nu trebuie sa fiu asa formala cu ea , pentru o femeie de 34 de ani are o postura destul de impunatoare , par lung si blond , corp ca al unui fotomodel . Toate acestea ascund adevarata fata a ei , o femeie ranita si obosita care poarta pe umeri o firma intreaga si o familie . Plus ca de ceva timp domnul Evans nu a mai dat nici un semn de viata , Un barbat tanar care a cautat fericirea in bratele unei femei mai in varsta decat el , la 30 de ani un barbat cu o pozitie importanta atrage multe priviri , insa daca femeile ar fi problemele . El Taylor Evans faimosul patron este gay , asa ca au divortat si acum traiesc separat .
Am fost trezita de Lara care ma anuntat ca nu merge azi la scoala , am ramas putin surprinsa insa nu am zis nimic . Insa am aruncat si o privire la tinuta Clarei am constatat ca azi nu lucreaza .
-Aratati foarte casnica in dimineata aceasta Carla spun si zambesc , ea se inroseste si spune in timp ce se uita la ceasul de pe perete .
- Este destul de tarziu copii , nu ar trebui sa mergeti lascoala ? Ma uit si eu la ceas si ii multumesc inca o data pentru masa si plec sa ma pregatesc .
- Ahhh ! spune Clara din usa . Am uitat , azi o sa mergi la scoala cu Claus . spune si isi cere scuze din priviri , pentru ca si ea este la curent cu dragostea dintre noi doi .
Ma uit la ea si incerc sa o string de gat dar sunt intrerupta de el .
- O sa plecam mai devreme pentru ca trebuie sa ma intalnesc cu niste prieteni spune si iese pe usa . Oftez si cred ca ziua asta o sa isi lase amprenta pe viata mea .



Răspunsuri în acest subiect
Amprenta - de alex - 08-03-2013, 03:16 PM
RE: Amprenta - de Michee - 08-03-2013, 07:28 PM
RE: Amprenta - de Aneedo - 08-03-2013, 08:10 PM
RE: Amprenta - de Lain - 08-03-2013, 08:38 PM
RE: Amprenta - de alex - 09-03-2013, 01:55 AM
RE: Amprenta - de Michee - 09-03-2013, 09:34 PM
RE: Amprenta - de ohaio_angel - 14-03-2013, 09:42 PM
RE: Amprenta - de alex - 17-03-2013, 03:32 PM
RE: Amprenta - de Kira's Scarlet - 17-03-2013, 04:17 PM
RE: Amprenta - de ohaio_angel - 17-03-2013, 10:46 PM
RE: Amprenta - de alex - 11-04-2013, 03:44 PM
RE: Amprenta - de Kira's Scarlet - 11-04-2013, 06:12 PM
RE: Amprenta - de ohaio_angel - 12-04-2013, 01:36 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)