Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Gabriel García Márquez

#6
Am citit cincizeci de pagini * format electronic * si am devenit aproape o leguma asteptand actiunea. 22 Si nu, nu sunt o impatimita a cartilor de actiune. Si stiu sa imi aleg cartile care au psihologie in ele. Maybe sunt eu defecta, dar nu consider ca autorul asta e chiar atat de "versatil" si care sa poata trece de la "cele mai gingase si invaluitoare figuri de stil" la calamitati naturale si ce ai mai spus acolo. * lene sa dau copy/paste * Atunci de Hugo ce ar trebui sa spun? Nu stiu, pe mine nu m-a impresionat atat de mult si mai bine recitesc... 39 Martin Page * care mi se pare un autor mai bun, in comparatie cu Garcia Marquez *, decat sa ma apuc iar de "Un veac de singuratate. " De fapt, am facut-o. De data asta, cu cartea in mana; tot nu a avut un mare impact asupra mea. 106 Poate nu sunt eu suficient de "culturalizata" incat sa ii inteleg "geniul".
Si nu trebuie sa fii asa reticent/a in legatura cu parerile unora. Zic si eu... Poate tie iti place Marquez, iar eu il consider mediocru. Nu ai de ce sa te simti lezat/a~ ^^
Nando  mo kimi no moto e...
No matter how many times it will be, I will go back to you
[Imagine: 346l2lx.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
Gabriel García Márquez - de fleeting ray - 08-02-2013, 07:03 PM
RE: Gabriel García Márquez - de Aly - 13-02-2013, 10:09 PM
RE: Gabriel García Márquez - de Stormrage - 13-02-2013, 11:26 PM
RE: Gabriel García Márquez - de Syryus - 13-02-2013, 11:31 PM
RE: Gabriel García Márquez - de fleeting ray - 14-02-2013, 12:41 AM
RE: Gabriel García Márquez - de Clau~ - 21-03-2013, 10:06 PM
RE: Gabriel García Márquez - de Teh - 30-08-2013, 12:01 AM
RE: Gabriel García Márquez - de Rebecka Ford - 19-11-2013, 05:32 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)