Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cabin In The Woods

#2
În primul rând LOL!
În al doilea rând LOLOZAURUS REX!

Filmul ăsta mi-a ruinat o seară cu prietenii. Am mers cu toții la cinema în speranța că vom vedea ceva într-adevar terifiant.
Ei bine... nu cred că am voie să spun exact care-i treaba și poate gusturile mele sunt puțin mai deplasate când vine vorba de horror, dar totuși... Cabin in the Woods a fost numit an iconic horror movie, ceea ce mi-a sporit și mai mult interesul.

Efectele sunt bunicele ( avem parte de zombie machiați temeinic, nu CGI-uiți ) .
Povestea are două twist-uri, ceea ce e deja prea mult pt un film de categoria a 7-a.
Personajele... errr Fetele vor icni prelung la apariția lui Thor cel neînfricat și a tipului de culoare care a tot violat retine de adolescente în Anatomia lui Grey , iar pt noi, flacaii, e ceva material acolo! Acum sincer, ca și nivel de actorie, roșcata le dă clasă tuturor actorilor de pe listă (îmi puteți cofirma după). La mai multe, din partea mea!
Decorul... n-ai ce decor să ceri de la un film de groază ca ăsta. Ai padure, ai o cabană, end of story! Oare?
Sunet - fundalul sonor e patetic. Mai că aveau puțin și bagau muzică de club la un moment dat. It kinda sucks big time.
Cea mai tare scenă - implică un unicorn! Am râs cu lacrimi!!!

Ok. Acum mi-am pus întrebarea de ce filmul ăsta e atât de bine privit? E simplu! Pentru că îmbină într-un mod aproape de parodie toate motivele prezente în filmele horror care nu vă lasau să dormiți nopțile vârstei la care nu mai mâncați lipici. Da! Atât de complex e!
Pe lângă asta, se adaugă și un pic de nou, elementul surpriză care ne sperie acum și nu ne lasă să dormim nopțile ( o să vedeți voi despre ce e vorba ).

Dacă vreți să vedeți un film horror cu prietenii.. Cabin in the Woods n-ar fi o alegere prea grozavă ( MAI ALES dacă voi tb să propuneți filmul! Damn you IMDB! ). În schimb, dacă vreți să vedeți o trecere în revistă a filmelor de groază din trecut și până astazi, e filmul potrivit!

Cam atât de zis. Cam prea mult!
Orice sugestii, pareri, reclamații, sticle de vin sunt bine primite!



Răspunsuri în acest subiect
Cabin In The Woods - de Azazel - 29-12-2012, 08:40 PM
RE: Cabin In The Woods - de pikab00m - 29-12-2012, 09:23 PM
RE: Cabin In The Woods - de Kommissar - 30-12-2012, 03:47 AM
RE: Cabin In The Woods - de Soda - 26-02-2013, 05:50 AM
RE: Cabin In The Woods - de Ali12 - 13-04-2014, 11:01 AM
RE: Cabin In The Woods - de Romania - 13-04-2014, 03:49 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)