Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce mai jucati zilele astea?

#31
Persona 3 FES

Persona 4

Shin Megami Tensei : Nocturne

Shin Megami Tensei : Digital Devil Saga 1&2

Shin Megami Tensei : Devil Summoner 2


E o placere sa le re-joc pe PC in PCSX2, cu rezolutia nativa de x4-x5, antialiasing si texture filters. Cred ca SMT a fost pe langa Final Fantasy seria de jrpg's ce mi-a mancat luni intregi, in the good ol' days of PS2.

Pe langa ele joc pentru prima oara Rogue Galaxy, God Hand, Shadow of the Colossus si Drakengard 2 si Tales of the Abyss, titluri pe care din pacate le-am ignorat la vremea lor, si acum imi vine sa imi dau palme cand vad ce am ratat.

Nu cred ca va mai exista o consola cu un catalog plin de atat de multe jocuri extraordinare precum PS2-ul.
Innocence proves nothing

[Imagine: itswG.jpg]

#32
League of Legends desigur. Nu ma satur de el, grafica placuta, campioni cat cuprinde cu muuulte surprize si rivalitate mr.
Silkroad - Am zis sa vad cum e, plus ca mai nou, majoritatea jocurilor le aud de la prietenul meu so, playing together. Intr-un timp mai jucam World of Warcraft, insa mi-a facut niste faze naspa, a fost de-ajuns sa ajung foarte aproape de Lich King ca apoi m-am enervat din cauza netului si prefer sa am calculatorul intact. Hmmm Counter Strike uneori, de ce nu? De plictiseala, distractie, spuneti-i cum doriti.
Anyways, nu am jucat cine stie ce jocuri recent, but way to go.

#33
LoL nu mai joc de aproape o luna. Dupa atata timp metaul a devenit atat de infiripan in mentalitatea populatiei generale de lolisti incat nici macar un meci de blind pick nu mai poti sa joci la random fara sa fie unul care se plange de duo top. Pe langa asta cum face un streamer un filmulet cu ceva nenatural (ap trynda spre ex) cum ii vezi pe toti ca ies din boscheti incercand sa imite. Prea multa competitie, prea putin fun. Dezamagitor

Am inceput in schimb sa joc DC Universe Online. E free, e diferit si fanboy-ul din mine se bucura la fiecare colt. Il joc cu aceasi amici cu care jucam si LoL asa ca atmosfera s-a pastrat. Momentan jucam chill incercand sa ajungem toti pe gear egal si sa mai gasim oameni ca sa fac 8man-uri. Daca vreti sa jucati si sa faceti parte din liga noastra dati un pm

Am jucat si terminat story-ul la Injustice: Gods Among Us. Nu stiu inca daca o sa ma apuc de online, dar jocul pare foarte interesant si povestea este superba.

M-am reapucat de Tekken Tag Tournament 2. Cel mai bun joc de bataie ever. Online mode este cat se poate de bun si daca ma tin suficient poate intr-o zi o sa ajung cel mai bun urs din europa 4 Tot ce imi lipseste este un arcade stick, care din pacate nu se gaseste la noi
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#34
Ai aruncat prosopul Alex ? Eu inca refuz sa fac asta. Jocul este superb , pacat ca e populat.
On-topic :
Acum o luna mi s`a spart contul de steam.Eu am aflat acum aproape o saptamana.Si dupa multe lupte seculare am fost nevoit sa rad toate hdd-urile . Asa ca momentan am doar LoL , EvE si Skyrim.Si consider ca sunt suficiente atm.
My armor is CONTEMPT! My shield is DISGUST ! My sword is HATRED !
Let none survive ! No pity ! No remorse ! No fear !
[Imagine: sith_stamp_by_chocolate_scone_d3143ko.gif]

#35
(30-04-2013, 01:53 AM)MajinCloud A scris: LoL nu mai joc de aproape o luna. Dupa atata timp metaul a devenit atat de infiripat in mentalitatea populatiei generale de lolisti incat nici macar un meci de blind pick nu mai poti sa joci la random fara sa fie unul care se plange de duo top. Pe langa asta cum face un streamer un filmulet cu ceva nenatural (ap trynda spre ex) cum ii vezi pe toti ca ies din boscheti incercand sa imite. Prea multa competitie, prea putin fun. Dezamagitor



In sfarsti cineva care vede cum stau lucrurile.

Daca inca nu ai incercat Dota2 pana acum, give it a spin. Comunitatea e tot de rahat,dar macar nu te baneaza nimeni daca dai random, si nu se urla la tine daca vrei sa joci un erou intr-un mod neortodox.

Am un prieten bun care recent a facut tranzitia de la LoL la Dota2, and he's having a blast. Tipul era LoL maniac, cu peste 2000 de ore investite, but he just got fed up with it.

Invite-urile de Dota2 sunt pe toate gardurile, get yourself one (hell,i'll send you one daca nu gasesti una nicaieri si vrei sa incerci).
Innocence proves nothing

[Imagine: itswG.jpg]

#36
eu bag lol,world snooker championship 2009 si euro truck simulator 2 pentru relaxare.

am incercat dota 2 si din pacate ma pierd printre iteme,nu sunt in stare sa joc,lol!

#37
(30-04-2013, 10:40 PM)Lokke A scris:
(30-04-2013, 01:53 AM)MajinCloud A scris: LoL nu mai joc de aproape o luna. Dupa atata timp metaul a devenit atat de infiripat in mentalitatea populatiei generale de lolisti incat nici macar un meci de blind pick nu mai poti sa joci la random fara sa fie unul care se plange de duo top. Pe langa asta cum face un streamer un filmulet cu ceva nenatural (ap trynda spre ex) cum ii vezi pe toti ca ies din boscheti incercand sa imite. Prea multa competitie, prea putin fun. Dezamagitor



In sfarsti cineva care vede cum stau lucrurile.

Daca inca nu ai incercat Dota2 pana acum, give it a spin. Comunitatea e tot de rahat,dar macar nu te baneaza nimeni daca dai random, si nu se urla la tine daca vrei sa joci un erou intr-un mod neortodox.

Am un prieten bun care recent a facut tranzitia de la LoL la Dota2, and he's having a blast. Tipul era LoL maniac, cu peste 2000 de ore investite, but he just got fed up with it.

Invite-urile de Dota2 sunt pe toate gardurile, get yourself one (hell,i'll send you one daca nu gasesti una nicaieri si vrei sa incerci).


Sincer Dota 2 mi se pare o porcarie mai mare. Cand exista atacuri care te trag din afara razei vizuale i call bullshit. Si nu stau sa invat alt set de campioni pentru o experienta mai random. Pot la fel de bine sa imi fac un cont de lvl 1 in lol pentru asta. Partea cu sa iti ucizi propii minioni mi se pare idioata, la fel si ideea ca pierzi bani daca mori sau trebuie sa iti chemi un calut sa cumperi chesti. Pentru un incepator nu este un joc atragator si faptul ca aproape toate jocurile de genul sunt free si asta costa 28 euro in momentul de fata (dupa care te spameaza cu invite-uri (am 17 acum)) is a bad selling point. Si daca zici ca comunitatea e de rahat nimic nu salveaza jocu pentru mine. Singurul motiv pentru care jucam lol era pentru ca aveam prieteni care faceau asta. Sa joc singur prefer aproape orice alt gen peste moba.

Smite ar fi o alternativa adevarata. L-am jucat acu ceva vreme si poate o sa ii mai dau o sansa cand o sa termin cu DCUO
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#38
(01-05-2013, 01:52 AM)MajinCloud A scris: Pentru un incepator nu este un joc atragator




Scuze, nu stiam ca esti incepator in ale moba-urilor. Mi-am inchipuit ca te-ai saturat de stagnarea din LoL si ca vrei un challenge.

Nu as numi Smite o alternativa, dar daca nu iti place Dota2, cu siguranta nu iti va place nici Smite.
Innocence proves nothing

[Imagine: itswG.jpg]

#39
Smite am jucat acu un an cred de cateva ori. Daca nu s-a schimbat ceva la 3rd person view atunci s-ar putea sa imi placa daca ma apuc de el din nou. 3pv era motivul care m-a atras initial la el. E inca la inceput. Dtoa 2 avea toti campionii din dota 1si toata lumea stia ce face fiecare. Nu am jucat dota 1 asa ca ar trebui sa stau sa vad ce face fiecare ca sa stiu la ce sa ma astept, sa vad fiecare item, sa ma obisnuiesc cu fiecare comanda dubioasa. A fost obositor cand am facuto pt LoL acum cativa ani. Cum am mai zis, prefer aproape orice gen de joc daca doar vreau un time sink

Cat despre challenge vreau sa fiu jucatorul numaru 1 de Kuma din europa in TTT2 4
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#40
1. Garry s Mod - A fost reducere pe steam cu 2 euro si trebuia sa imi achizitionez ceva cu care sa imi ocup timpul l >)) Se merita din plin.
2 LoL - Cand ne strangem mai multi de 3 , asta e clar , singur numai joc nici sa ma impusc.
3 Dota 2 - Deabea ce am inceput sa joc , imi place enorm de mult <3
4 Minecraft - For fun , e super cu moduri 21
5 Team Fortress 2 - inca mai sper sa imi pice si mie ceva din care pot sa imi scot ceva bani pe steam , ma refer la iteme rare , pe care le poti achizitioana din shopul jocului.
6 Killing Floor 2 - E super de echipa , pentru multiplayer se merita !




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)