Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Races, gasolina and sex [+18]

#6
Off Topic:

Sincer din aceasta cauza toate persoanele care scriu ficuri parasesc acest site...
Daca nu va place de ce nu o puteti spune mai frumos? Este adevarat, critica il ajuta pe autor, dar asta deja e bataie de joc... Scuzati-ma ca va intreb asa direct, dar cate dintre voi au scris sau scriu ficuri ? Ah, stati sa ma gandesc... Bingo! Niciuna! Asa ca , ca sa fiu si eu la fel de draguta ca si voi va zic un singur lucru.
Get lost darlings, no one wants you here!

On:

Hey Nywa
Nu am mai comentat un fic poate si de ani de zile si uite ca de data asta am sa fac o exceptie. Sa ne reintoarcem la ce este cu adevarat important nu?
Este adevarat ca ai destul de multe greseli, iar multe lucruri nu par sa aiba logica, dar poate acest lucru s-a intamplat din cauza ca ai avut prea multe idei si nu ai stiut exact cum sa le combini. Eu consider ca aceste lucruri minore (si comentariile rautacioase ) nu ar trebui sa te impiedice pe tine din a-ti continua ficurile. Cineva te-a mintit ca sti sa scrii? Haha don't make me laugh... Nu te-a mintit nimeni, ti-a spus doar adevarul. Stii cum se spune "haters gonna hate" asa ca nu pune la suflet. Scrierea unui fic nu este un lucru atat de simplu cum cred unele persoane. Eu sunt de parere ca ar trebui sa fi putin mai atenta atunci cand scrii si sa te verifici doar dupa cel putin 30 de minute dupa ce ai terminat de scris capitolul si sa corectezi eventualele greseli. Daca vrei sa corectezi chiar dupa ce ai terminat nu vei reusi nimic, deoarece tie ti se va parea ca totul este scris corect pentru ca tu ai deja in minte fiecare cuvant, fiecare idee si nici macar nu mai este nevoie sa citesti ce este scris acolo. Cat despre faptul ca personajul tau principal este o pisica nu inteleg care este problema... Este doar primul capitol si este absolut normal ca noi nu o sa aflam foarte multe lucruri despre Viper sau despre ce o sa se intample in continuare... Este creeatia ta, tu decizi ce fel de personaje o sa apara in ea. Draga mea, daca tu vrei ca personajul principal sa fie urs si acesta sa calareasca unicorni, mie putin in pasa. Importanta este povestea, ideea pe care tu incerci sa o dezvolti, daca tu reusesti sa ma atragi cu aceasta poveste nu prea conteaza daca personajele tale sunt animale sau oameni... Cine suntem noi ca sa te judecam pe tine pentru acest lucru? Nu stiu de cat timp esti tu pe Zup sau de cat timp sunt domnisoarele care si-au batut joc de ficul tau, dar o scriitoare de pe acest site a zis candva un lucru foarte adevarat: "Criticii nu-i pot ranii pe creatori decat cu permisiunea acestora." Eu nu o sa uit acest lucru niciodata pentru ca, recunosc, si eu am fost cateodata nesimtita si am lasat comentarii poate prea dure pentru unele persoane care isi dadeau silinta sa scrie. O sa fiu sincera si o sa recunosc ca nu ti-am prea citit ficurile... Nu am timp in ultima vreme, iar atunci cand intru pe Zup caut doar ficurile mele adorate ca sa vad daca s-a postat vreo continuare sau recitesc unele ficuri si totusi am zis sa incerc ceva nou. Eu sunt ferm convinsa ca poti mult mai mult de atat , trebuie doar sa fi mai atenta. Alege-ti cu grija cuvintele si fi putin mai atenta la timpurile verbale si la descriere. Descrierea este esentiala intr-o poveste, dar trebuie sa fi atenta ca aceasta sa nu devina banala.
Eu astept urmatorul capitol scris de tine( Mira stiu deja cum scrie) si sper sa vad imbunatatiri. Nu te da batuta si fa ceea ce crezi tu ca este bine sa faci. Persoanelor care nu le convine, nu le oferi sansa sa iti calce in picioare munca si arata-le de ce esti capabila.
Spor la scris *kisses*
To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.



Răspunsuri în acest subiect
Races, gasolina and sex [+18] - de Nywa - 16-10-2012, 10:27 PM
RE: Races, gasolina and ***** [+18] - de Lia - 17-10-2012, 04:10 PM
RE: Races, gasolina and sex [+18] - de Eirenne - 17-10-2012, 07:16 PM
RE: Races, gasolina and ***** [+18] - de Mitus - 17-10-2012, 10:00 PM
RE: Races, gasolina and ***** [+18] - de Aly - 17-10-2012, 11:07 PM
RE: Races, gasolina and ***** [+18] - de Lia - 18-10-2012, 12:12 AM
RE: Races, gasolina and ***** [+18] - de Syryus - 19-10-2012, 09:23 AM
RE: Races, gasolina and sex [+18] - de MiraA - 13-11-2012, 10:46 PM
RE: Races, gasolina and sex [+18] - de Sushi - 19-12-2012, 09:51 PM
RE: Races, gasolina and sex [+18] - de Nywa - 25-12-2012, 07:53 PM
RE: Races, gasolina and sex [+18] - de Lexxu - 25-12-2012, 10:29 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Fire races ellamanu 3 17.145 10-10-2009, 06:55 PM
Ultimul răspuns: A'Svear


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)