Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

DSN

#1
Chestii in stil anime:
Naruto
Serenity
Sailor Mars

Portrete dupa referinta in creion grafit si creioane colorate:
Horse Whisperer
RED
PIN UP

#2
frumoase desene 3 continua sa desnezi, iti iesxe forte bine



Si daca nu te superi dami si mie un watch pe dA (si eu tiam dat)

#3
O M G !!
Scuza-mi introducerea de prost gust, dar sunt superbe <3
Cred ca sunt geloasa, dar nu-mi pasa21 pentru ca sunt uimitoare, prea mult talent pe capu` tau21 mai da si mie
Ce pot sa-ti spun? Bafta in continuare si lasa-ne paf cu desenele tale
:X
[Imagine: b8f65f542abd0505e12f6004548c5ee1-d3li7a9.png]


#4
Veneficiis@ merci mult, desigur, ti-am dat watch OwO
ReneePheonix@ haha merci, eshti foarte dragutza *hugz*

#5
M-am gandit sa trec si eu pe aici, cum tu ai trecut pe la topicul meu si iti multumesc foarte mult!
Desenele tale sunt superbe, anatomia iti iese foarte bine la fel si culoarea si umbrele de asemenea. Imi place cum lucrezi atat color cat si alb negru.
Succes in continuare si abia astept sa mai vad desene noi! 3
[Imagine: ma_bike__s_epic_by_jackroono-d4k64fi.gif]
My bike is epic, bischez b-)

#6
haha merci de vizita Matt Zuppy23 si n-ai pt ce hug
multumesc, ma bucur mult ca-ti plac 15

#7
Uuu, nu credeam sa vad asa ceva pe-aici. Ma mir cum de nu te-am prins pe dA. Imi place ce faci.
Sunt foarte bine pictate—eu sincer urasc sa pictez—deci ai respectul meu. Cred ca nu e usor sa pictezi anime avand in vedere ca umbrele sunt mai solide.
Voiam sa te intreb, cu ce ai facut contururile ? Acelea fine, stii... iar daca-mi spui ca le-ai facut cu pensula eu imi fac cruce.

Mi-as dori sa critic ceva... dar chiar nu stiu ce. Daca cineva reuseste sa gaseasca o eroare in desenele tale, jos palaria.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

#8
M-am uitat pe tot ce ai pe dev, si in mod paradoxal mi se par mai reusite cele mai vechi ^^; La portrete nu ma bag, arata super misto, hasurate fain, anatomie ireprosabila. La cele anime, insa, expresiile sunt foarte...stiff. Mi se pare ca de la un punct, ai inceput sa folosesti aceeasi perspectiva pentru toate desenele-frontala, din semi profil, fapt care le face foarte monotone. De asemenea, au ceva probleme de expresie, gurile sunt foarte inexpresive in mod special. Si e foarte pacat, desenele vechi par a fi facute cu mult mai multa pasiune decat cele noi, se vede ca atunci parca aveai mai mult curaj sa experimentezi. Acum, mi se pare ca ai gasit o formula standard pe care o tot reciclezi. La culori, cele traditionale sunt divine, se vede ca ai un stil personal. Cele digitale, insa, mi se par cam kitchy cromatic vorbind. Aici mai ai de lucrat pentru a te dezvolta. Ca sfat, nu pot decat sa-ti recomand sa incerci sa ilustrezi mai multe expresii si mai multe perspective, poate sa te risti si la ceva dinamism? The ethereal gaze will only get you so far art wise.
Si o intrebare: ce marca de acuarele folosesti si cam cat costa? Ma tot tenteaza sa incerc si eu, dar nu ma risc sa iau dubiosenii 21

#9
Allen@ merci hug sincer nu stiu la ce contururi te referi. Lineart-ul e facut in creion, au fost pictate cu acuarele normale si cu pensule de diferite marimi, si am mai folosit pix cu gel alb. La ochi am folosit rapidograf negru de 0.3- 0.4 mm. Poate ca la acele contururi te refereai 21 Si stai linistit , fac si am multe greseli XD

dawn@ sa stii ca mi s-a mai spus asta 21 intr-adevar ma cramponez in cateva pozitii standard, nu stiu de ce, cred ca imi vin involuntar. O sa mai experimentez cu perspectiva si poate incerc ceva mai dinamic, vorba ta. Sincera sa fiu la capitolul dinamism si originalitate stau foarte prost ^^; Da si culorile pt mine sunt o problema, nu prea stiu sa le combin ^^; Traditional imi vine mai usor putin, la fel nu stiu de ce XD. Dar multumesc mult de tot de observatii, o sa ma chinui mai mult pe viitor hug
Bai nu am cine stie ce acuarele, le-am cumparat din Carrefour cu vreo 11-12 lei. Sunt clasice cu pastile si plasticul este albastru daca te ajuta cu ceva 21 Chiar nu conteaza firma acuarelelor dupa parerea mea. Poti sa-ti cumperi si cele cu 5 lei, din cutiutza mica alba, se gaseau de cand eram noi mici mici si le foloseam la sc. Erau mai lipicioase uscate, dar fff bune. Singurul lor defect e ca se termina repede si se cam amesteca culorile intre ele cand iei cu pensula din cutie 2 Am uitat cum se numesc...

#10
De-alea de la fondul plastic? <3 Le adoram in perioada cand pictam, dar n-am mai gasit 2
La acuarele am o problema in sensul ca multe mi se par prea palide, si sa dau o tona pe dintr-alea scumpe, mai bine nu ^^' Cand mai trec prin Carrefour, o sa ma orientez si eu de o cutiuta hehe.
Si inteleg perfect ce zici cand spui ca-ti e mai usor sa alegi culorile cand lucrezi traditional. Inteleg prea bine. Pentru expresii, recomand sa faci meme-uri de pe devart. Posibil sa gasesti template-uri si ptr diverse pozitii, sunt bune de completat cand nu ai inspiratie 4




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)