Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

.d e s e n e.

#21
Inca un WIP, sper sa-l termin mai repede, caci oricum acum am timp destul sa desenez.
Numele desenului nu are sa va lamureasca nici desenul inca. Oricum nu are leg?tur? exact? cu dragoni, dar stiu eu de ce am scris asa.

Dragoni?a

#22
Desenezi dragut,bravo!
Trebuie sa mai lucrezi la anatomie, si problema asta se vede cel mai bine la ingerul ala cu parul mov-curcubeu. De asemenea, poti incerca sa combini altfel umbrele, sa dai o doza de realism sau ceva, pentru ca sunt unele care arata ciudat. Ca dovada,desenul in creion; arata ca un cap asezat pe niste cutii.
Ultimul wip in schimb are o anatomie mai buna,dar ai grija cand desenezi/colorezi,sa nu-ti fuga liniile 4

succes

#23
Mie una mi se pare un desen foarte bun deja. Nu prea vad probleme de anatomie la ultimul WIP, mai ales ca in stilul anime nu se respecta 100%, asa ca nu inteleg care-i problema.
Sunt deja curioasa cum va arata cand il vei termina, cum vei armoniza culorile si cum vor arata detaliile.
Ma dau in vant dupa cerceii tipei. Arata foarte bine si realistici.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#24
Danke pentru sfaturi. *hug*
Nu stiu ce am in ultima vreme, dar imi e cam greu sa desenez fara lineart.
Plus m-am cam ghinuit in ultima vreme sa desenez, insa mi-am revenit.
Aduc tot un wip, nu promit ca il voi finaliza si totusi desenul acesta are sanse mari sa fie terminat.
Aici am vrut tot sa exersez cu brushurile si coloratul, nu stiu cat te minunat a iesit, dar nu e inca gata.

Chestie

Nu stiu daca tipa asta are vreo specie, dar clar e ceva inventat din cap. : ))

#25
The final result. Aleluja!
Ce as avea de adaugat: ce om normal sta in pozitia aia ca in desenul meu, nici naiba. : )) E static, nu e pic de dinamism si totusi am vrut doar sa imi exersez coloratul, insa nu e o scuza prea credibila, trebuie sa ma mai muncesc. Ochiul alalat e la mama naiba, dar nu am mai vrut sa modific. Iar BG-ul, e dezastru. : ))
Cam asta ar fi totul. Enjoy!

21O52O13

#26
Ultimul l-ai colorat foarte bine, singurele lucruri care nu imi plac la capul ei sunt nasul(e prea drept si arata ciudat in zona narilor) si zona barbiei, e cam prea alungita pentru unghiul din care ai desenat. Felicitari pentru umbre si par, mi-ar fi placut mai mult desenul lucrai la bluza la fel de bine ca si la zona capului. A, si imi place semnatura ta.
:3
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#27
Multumesc Aggie pentru coordonate ca sa spun asa, data viitoare o sa fiu mai atenta.
Nu am mai postat de mult pe aici, dar nici nu aduc o lucrare completa. Oricum e in proces, e un gif cu desenul la care lucrez.
Cred ca am sa-l termin mai repede pe acesta fiindca imi place tema lui. Deci fara alte adaosuri this it it ->

Shh, don't scare my friends

#28
Pana acum imi place, te descurci foarte bine la anatomie si la colorat, astept sa vad cum il continui, fiindca nu am nimic de comentat la el. :3 Chiar am invatat ceva din giful asta, si anume tehnica ta de a face anatomia corecta.
Btw, imi place cum ai organizat workspace-ul in SAI. <3
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#29
Mersi Aggie pentru comentariu si pentru sfaturile din comentariul anterior, plus observatia. XD
Cum nu prea stiu eu bine cand mama mea termin un desen, aduc ceva acum traditional, neterminat, pe asta sigur il termin, dar tot poza am sa-i fac, fiindca din pacate nu imi merge scannerul, dar si foaia pe care am lucrat este mare. Eu sper doar sa se vada catusi de putinul detaliile in pozele facute cu telefonul. ; o ;

O47
O21

#30
Cand ma uit la desenul asta inca in stadiul de neterminat, simt ca ar fi fain sa ramana asa... : ))
Astazi l-am facut, dar m-am oprit putin ca imi dadeau batai de cap umbrele, enjoy! Sfaturi sau critici, accept, sunt bine venite. :3
Ma gandesc ca pozitia tipului are sa va puna pe ganduri, efectiv el trebuia sa stea intins pe jos, dar fiindca ceva a mers prost si nu am putut corecta, l-am intors, am reglat mana altfel si am cropat pana s-a ajuns aici...

[Imagine: man_zpsdae3d5eb.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)