Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

.d e s e n e.

#1
Uuu... sunt in extaz, dar nu prea.
A trecut mult timp de cand nu am mai postat desene, nu ca as fi evoluat eu nu stiu cat. Oricum m-am gandit sa fac din nou un thread cu desenele mele, pentru ca cel vechi nu mai e si oricum nou e mai bun. <3
** Accept critica constructiva, chiar doresc, fiindca eu una vreau sa ma imbunatatesc**
Pe langa asta vor fi si desene digitale, dar si traditionale.

--
Trecand peste asta, desenul care urmeaza sa-l pun ee... adica tipa in viziunea mea e goala, dar nu o sa mai fie dupa ce o sa o termin. Oricum am cenzurat - sanul - ca nimic mai mult nu are sa apara, asa si deci e un WIP.
Oricum nu e nimic deochiat, nu o sa postez asa ceva aici si daca as face-o as spune, dar momentan nu si nu. :]]
De asemenea am o greseala fatala, mana, nu asa trebui sa fie si nu ma refer la brat sau antebrat, ci la mana, care acolo cum vedeti e degetul mic pus in prin plan, cand normal cand tine cineva asa mana trebuie ca degetul mare sa se vada... O sa corectez si oricum desenul are sa fie fara lineart. Plus asa poate arata hidos, insa o sa iasa mai bine sper dupa.
**Demonita**

ps. ca sa se stie desenul adica, intr-un fel sau altul wip-ul il mai am postat si pe dA-ul meu, ca sa se stie. Ca dupa sa nu ma trezesc ca spune cineva ai plagiat, restul. --"

#2
e foarte cute, imi place mult cum colorezi pielea, mai ales ca folosesti mai multe nuante si nu folosesti burn tool-ul <3 si anatomia pare ok. vreau s-o vad gata 15

#3
Versiunea intreaga e gata, totusi nu sunt multumita, fiindca m-am grabit la par, vestimentatie si alte bazaconii din astea, iar ma invins scoala care ma preseaza cand vine vorba sa desenez ceva.
Insa totusi ma bucur ca am dus la bun sfarsit lucrarea si a iesit naiba ceva... Se putea si mai bine de atat consider, insa acesta poate fi doar inceputul.
Cum spuneam accept critica! <3
Yoneyu mersii de com, ma bucur sa aud ca iti place. *hug*

**Demonita**

#4
Imi place cum ai reprezentat parul, cu toate ca suvitele din spre varfuri par taiate cu foarfeca, sau sunt neterminate. In comparatie cu modul in care ai colorat pielea sau orice altceva, costumul, adica sutienul si chilotii, lasa de dorit. Parca l-ai facut in graba si strica tot "peisajul". Imi place si expresia faciala, cu toate ca la inceput nu-mi exprima nimic. Poate mai trebuie sa mai lucrezi la background. In rest, mana mi se pare draguta. ^^

#5
Zuppy23
vreau sa-ti zic ca imi place mult cum ai colorat desenul 15 nu vad defecte la par, chiar mi se pare foarte bine detaliat, nici prea mult , nici prea putin. ce daca par varfurile taiate cu foarfeca? cu ce altceva se taie parul? 21 am vazut o gramada de tipe cu parul perfect drept taiat, chiar si in reviste de specialitate. e o chestiune de stil cred.
un alt lucru pe care il apreciez la desenul tau este faptul ca desenezi bine anatomia. Am doar 2 sugestii pe care vreau sa ti le dau.
Prima ar fi sa iti alegi pozitia corpului cu atentie. Capul este vazut frontal iar torso-ul din profil. este o pozitie ce poate fi adoptata, numai ca nu este foarte comfortabila (am incercat 21 ). ai putea incearca s-o faci sa para mai naturala.
A doua ar fi sa ai grija la maini. desi este foarte frumos desenata, ai desenat degetele mainii stangi, iar mana este cea dreapta. e o greseala pe care am comis-o de multe multe ori si nu este foarte vizibila.
wow cat am scris, anyway eshti pe drumul cel bun, se vede ca ai talent, si o sa-ti dau watch p da 10

#6
Mersii fetelor pentru comuri si sfaturi, voi tine cont de ele, de asemenea Yoneyu am incercat si eu pozitia, nu a fost asa de dificila... naiba, poate sunt eu facuta din guma. :]]
Si Speechless, da, recunosc ca la "haine" m-am grabit ca proasta. -.-" E din cauza ca doream asa de tare sa fac desenul, incat gandindu-ma ca nu am timp destul la dispozitie sa maresc pasul, dar stiu ca nu e bine si asa mai rau fac desenului.
--
Ok, trecand peste faptul ca nu am mai postat aici, din pacate, aduc lucrari mai vechi - nici chiar atat de vechi, dar facute cam prin ultimele luni de vara. <3 Aproximatv, timpul nu il stiu exact, sorry.
Sper sa va placa, bla, bla. Sfaturi, critica, accept cu placere. ^^
Ps. majoritatea desenelor le pun pe dA-ul meu si de pe acolo le mai iau linkurile ca e mai usor.

Sirena
Eye!
Girl
Sirena 2

Majoritatea au fost facute in timp ce mai exploram brushurile din SAI, ca am facut unele noi si tot exersam fara lineart ori cu.
Deci sunt mai vechi, dar nu conteaza. Enjoy!

#7
Hehe, ai un stil foarte simpatic, imi place cum faci ochii in special. La partea tehnica si toate cele nu am nimic de zis, imi place cum combini culorile, doar la "Eye" nu-mi prea place parul, adica nuantele folosite, dar in schimb imi place mult cum i-ai facut buzele.
Preferata mea as spune ca e "Sirena 2" fiindca ador simplitatea desenului si expresia feței, desi, dupa parerea mea, cred ca ar fi aratat mai bine fara fundalul ala, e cam dezordonat si nu prea se potriveste cu ce ceea ce transmite personajul. D:
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#8
Heeey!
Primele tale desene sunt cute, dar cred ca ti-a jucat feste monitorul, pentru ca par stretched pe orizontala, urmatoarele doua nu au defectul asta 22
Foarte dragutz desenul cu sirena, imi plac in special parul ei si acele raze care dau un efect foarte mishto imaginii. E tare si expresia ei faciala, ma face sa-i zambesc inapoi <3
In desenul tau Eye ai cam exagertat cu suvitele de par. Nu sunt neaparat prea multe dar acele strand-uri negre parca nu dau bine. daca renuntai la ele cred ca parul ar fi aratat super. Oricum se vede ca ele au fost adaugate la sfarsit. In rest fata ei e foarte dulce, pare o papusa <3
Urmatoarele 2 sunt foarte reusite. Girl pare desenata intr-un stil deosebit iar aici parul arata genial, imi place la nebunie!
Sirena are fata deosebit de frumoasa, in schimb parul desi are o forma foarte frumoasa, putea arata mult mai bine daca nu puneai highlight-urile alea orizontale atat de random 2 la cat de frumos ai facut parul in desenul Girl, puteai si aici 2 so why?
Tu eshti intr-o faza experimentala, cred, inca vrei sa vezi cum te descurci in cat mai multe stiluri, and I love that about you! <3

#9
Va multumesc pentru comentarii, am sa iau in considerare sfaturile fiindca asa am facut mereu, caci am nevoie inca de indrumare. Si asa cum ai spus si tu Yoneyu, sunt intr-o faza experimentala, vreau sa desenez foarte multe chestii si sa incerc o gramada de stiluri, etc. <3
---
Desenul acesta este facut pe un caiet de schite, e doar lineartul as vrea sa-l colorez traditional, dar poate am sa fac si digital, deoarece trebuie sa mai corectez la el cate ceva. Am avut un model - in sensul ca m-am inspirat pentru pozitia corpului.
Sper sa se inteleaga desenul si sa nu apara erori(neclaritate, blur, mai stiu eu). -^^-

@.@

Stiu prea bine nu ma pricep la urechi, trebuie sa o iau odata si sa o studiez mai profund. XD Si nu numai.
Un lucru m-a deranjat cand l-am facut, mai ales cand am inceput lineartul - imi tremura usor mana, adica eram nesigura sau pur si simplu aveam ceva ce ma facea sa fiu nesigura. Oricum o sa imi treaca pana la urma.

#10
Quinnn : )
Desenul se intelege foarte bine. Daca tot zici ca esti constienta de greselile din zona urechilor, nu voi mai spune nimic. Lineart-ul este foarte clar, cu linii cursive fara intrerupere. Ador ochii. Ai pus accent pe ce trebuia. Proportiile sunt foarte bune. In general desenele tale sunt clare si frumoase. Voi mai trece pe aici sa iti admir desenele si poate aduci si varianta colorata traditional sau digital pentru lineart.

Spor la desenat. : o 3
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)