Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Under full moon [+18 Yaoi]

#4
Capitolul 2

Sunetul alarmei ma trezi din somnul dulce, ce il aveam cu capul pe pantecul Dalidei si picioarele pe spatele lui David. Ii aud pe ceilalti injurandu-l pe tata. Ma ridic din pat si cand vreau sa ajung la usa, iahtul se clatina amenintator, parca afara ar fi taifunuri.
- Dumnezeule, soptesc, cand un tsunami ne lovi in plin, aproape sa ne rastoarne si oceanul sa ne inghita lacom. Tata! Strig speriat, cand il vad pe barbat la prova vasului, cu un harpon in mana.
Ies din cabina, mirandu-ma cum puteam sa ma misc cu atata usurinta, in timp ce puntea aluneca intr-o parte si alta. Ceva schimui aerul, iar o sageata lunga cat mana mea, se infipse intr-un stalp. Ma indrept cu grija spre sageata, tragand-o cu grija afara, mai ales ca era cam grea. Am ascuns-o la spate, cand l-am vazut pe tata, trecand pe langa mine, cu niste cercetatori, carand ceva intr-o targa de panza, din care picura sange si apa. Ce naiba au mai facut acum? Au ucis un rechin? Daca este un delfin, il omor pe tata! Imi spun suparat in gand, fiindca delfini erau animalele mele preferate. Astept ca ei sa dispara din raza mea vizuala si scot de la spate sageata privindu-i structura. Era facuta din lemn de acnus, ce crestea pe fundul oceanelor si a marilor, iar varful era facut din coral, dar foarte ascutit si taios, incat putea sa treaca prin mine, fara macar sa intampine rezistenta. Aud pasi si o vad pe bruneta cum venea spre mine, tinandu-se cu grija de balustrada, marind ochii, cand vazu ce aveam eu in mana.
- Ce este asta? Intreba tematoare, atigand capatul sagetii, ce se aseza pe coarda, impodobita cu o vita din aur si cu cateva safire si rubine. Gabriel, de unde o ai? Ma intreba panicata de-a dreptul, ca si cand i-as fi dat foc la parul pubian.
- Ceva ce nu te intereseaza, i-o retez scurt, intorcandu-ma in camera mea, dandu-l afara si pe David, ce ma privea total confuz.
Am pus sageata cu grija in dulapul meu cu haine si mi-am luat pe mine o pereche de blugi, trei-sferti, de culoare inchisa si un maiou pe trup, iar in picioare niste slapi de plaja. Ies din camera, indreptandu-ma spre laboratorul performant, ce se afla sub punte, pentru a vedea cat de rau a ranit acel mamifer marin, atat de frumos. Ii salut secretara in drum spre laborator si deschid usa incaperi, intrand fara sa imi spuna cineva ceva, apropiindu-ma incet de bazinul ce era inalt de vreo zece metri, ajugand foarte usor la pasarela, pe care se facea intrarea in aceea camera. Ma apropiam cu inima batandu-mi cu putere de bazin, dar...
- Cand se va vindeca, o sa-ti vezi cadoul tau, cu ocazia impliniri varstei de douazeci de ani, imi spuse tata, scotandu-ma practic afara de acolo, confirmandu-mi ca acel delfin e ranit foarte grav de nenorocitul ala de harpon.
- Daca moare, imi bag p**a in afacerile tale si plec la mama! Marai nervos, dar barbatul ma nu baga in seama, fiindca o asistenta striga la el, ca cineva a intrat in stop-cardiac si ii trebuie amfetamina, ca astfel moare.
Richard - tata - ma impinse din prag si usa se inchise automat, blocandu-se, ca eu sa nu pot intra acolo si sa ii incurc. Lovesc cu furie usa, plecand de acolo, uruzind planuri de razbunare, in caz ca tata imi ucidea delfinul. Trec pe langa cei doi, indreptandu-ma spre bucatarie, fiindca stomacul meu facea ravagi in cautarea mancarii. Dupa ce mananc, il voi chestiona pe tata despre amfetamina aplicata la un animal nevinovat, imi spun nervos in gand, intrand in bucatarie si salutandu-l pe bucatarul-sef, pe fiul sau - David -, pe bruneta si inca cativa din echipajul iahtului, ce discutau de tsunamurile aparute din senin, disparand tot asa din senin, plus, doi sau trei membri, ce au fosti trasi in apa, ca sa fie pe urma gasiti cu gaturile sfartecate si inecati. Acest lucru mi-a atras atentia, dar am regretat imediat, fiindca tipi nu au putut sa spuna exact ce i-a tras in apa pe acei oameni, fiindca era ceata si inorat.
- Stiti ce cred eu? Ne intreba Bobby, un lunatic si jumatate, dar un inginer de inalta clasa. Am fost atacati de oameni marii. Numai aia au sageti cat o mana umana de lunga, ce trece prin orice, continua tipul cu inflacarare, facandu-ma sa imi dau ochii peste cap.
Doamne! Da-i mintea, ce nu o are mai tot timp cu el! Strig la Dumnezeu, dand impresia ca totul era inventat de creierul sau, si ca in dulapul meu, nu se afla o sageata, ce o putea manui doar un umanoid de vreo doi metri si ceva, foarte puternic si precis. Nu exista chesti din alea, mormai in gand, concentrandu-mi atentia pe spaghetele marinate din farfurie, ce miroseau foarte delicios, de mi-a lasat deja gura apa.

Priveam cu solemnitate sageata grea si mortala, uimindu-ma de fineta si delicatetea, cu care au fost facute ornamentele de la capatul sageti. Ce n-as da sa vad si arcul posesorului sagetii, imi spun in gand, trecandu-mi tremurator degetele peste lemnul fara nici o cuta, rece la atingere si foarte fina, parca ar fi fildes. Un ciocanit in usa imi atrase atentia, facandu-ma sa ma duc la dulap si sa ascund sageata, apoi sa inchid usa, exact la timp, fiindca Richard intra in camera, cu un cos plin de fructe, iar dupa miros, am putut sa imi dau seama ca erau marine.
- Delfini mananca pesti, dobitocule, mormai iritat, trecandu-mi degetele prin parul negru, taiat scurt, dar aveam cateva siuvite lungi, pana la jumatatea spatelui.
- Cine a spus ca in aceasta dimineata am prins un delfin? Ma intreba, zambindu-mi mustrator, asa cum facea de obicei, cand greseam o chestie.
- Bun, atunci pune-l in bazinul de pe acoperis, pentru a-l putea sa il invat cateva trucuri, ii spun brunetului, iar acesta incepu sa rada ca un idiot.
- Soarele ii face rau. Il omoara incet, dar sigur, chiar daca e in apa. E mult mai insiguranta in bazinul din laborator, imi mai spuse babalacul, facandu-mi semn sa il urmez.
Cand am ajuns la usa, am ridicat o spranceana intrebator, cand i-am vazut pe Dalida si David, asteptandu-ne cuminti. Tata deschise usa, dar eu m-am dus repede la marginea bazinului, privind in apa limpede, ramand uimit. Pe fundul bazinului era o...
- Sirena, soptesc, privind forma cu parul negru, ca smoala, ce plutea ca o aura intunecata in jurul sau.
Coada lunga, avea cei mai frumosi solzi, de culoarea ametismului, iar inotatoarea, parea aproape translucida, iar creasta ce incepea de la baza coloanei, terminandu-se aproape de inotatoarea principala. Mai avea doua mici inotatoare, in lateral si un pansament special in partea de jos, dreapta a spatelui, semn, ca acolo tampitul de taicamiu a nimerit-o cu harponul. O aud pe Dalida, cum spune ca e superba, dar Richard aseaza cosul cu fructe pe marginea bazinului si imi da un mar, cu aspec neapetisant si gretos la miros.
- Baga-l in apa, spuse tata, plecand de acolo, iar eu inmoi fructul in apa, uitandu-ma in continuare fascinat la forma de viata, de acolo.
De sub trupul cu muschi de felina, isi facu aparitia o mana subtire, cu patru degete lungi, cu membrana intre ele si cu gheare in loc de unghi, lungi cam de cinci centimetri, usor incovoiate la capat.
- Nu ii este foame! Tipa bruneta, lovindu-ma peste mana, facandu-ma sa scap fructul, ce se adanea incet, pana cand atinse fundul, foarte aproape de aceea creatura interesanta si mitologica. Nu sti, dobitocule, ca unei sirene trebuie sa ii canti! Tipa si mai tare, iesterica aia idioata, iar eu am vazut cu uimire, ca sirena se invartise lin prin bazinul cilindric, semn ca vroia sa fie cat mai departe de vocea Dalidei, cea enervata.
- Sper sa merite, mormai si trag aer in piept, asezandu-ma pup, inchid ochii, incercand sa imi amintesc versurile unui cantec ce imi placea. I can see how you are beautiful, can you feel my eyes on you,/ I'm shy and turn my head away/ Working late in diner Citylite, I see that you get home alright/ Make sure that you can't see me, hoping you will see me, incep sa cant, imaginandu-ma ca si cand as fi singurul in camera mea.
Vreau sa incep un alt vers, dar simt cum ceva ud imi atinse mana, facandu-ma sa deschid ochii si sa scot un mic tipat de uimire, facand sirena sa se arunce cu capul intr-o parte, scufunandu-se la loc, aratandu-ne minunata ei coada, al carui solzi straluceau in lumina neoanelor, parca ar fi mii si mii de curcubeie. Era... magnifica...
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Răspunsuri în acest subiect
Under full moon [+18 Yaoi] - de Nywa - 25-09-2012, 04:33 PM
RE: Under full moon [+18 Yaoi] - de Daya-chan - 13-10-2012, 02:59 PM
RE: Under full moon [+18 Yaoi] - de ReneePheonix - 14-10-2012, 08:33 PM
RE: Under full moon [+18 Yaoi] - de Nywa - 14-10-2012, 11:09 PM
RE: Under full moon [+18 Yaoi] - de ReneePheonix - 14-10-2012, 11:26 PM
RE: Under full moon [+18 Yaoi] - de Nywa - 06-11-2012, 06:32 PM
RE: Under full moon [+18 Yaoi] - de rozalix - 16-11-2012, 09:46 PM
RE: Under full moon [+18 Yaoi] - de Nywa - 03-12-2012, 05:45 PM
RE: Under full moon [+18 Yaoi] - de rozalix - 09-12-2012, 02:50 PM
RE: Under full moon [+18 Yaoi] - de Nywa - 25-12-2012, 07:12 PM
RE: Under full moon [+18 Yaoi] - de Turta Dulce - 07-02-2013, 01:22 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Never Say Goodbye - Sailor Moon - Little Star 4 3.901 21-08-2010, 12:12 PM
Ultimul răspuns: BloodyInnocence
  Full Moon fake_fate 28 14.113 21-11-2009, 08:59 PM
Ultimul răspuns: starnight
  [Sailor Moon]Never Say Goodbye - Is Time To Believe Little Star 1 3.153 29-09-2009, 08:13 PM
Ultimul răspuns: Little Star


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)