Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Bleach Chapter 512 (Update saptamanal)

#1
Chapter 507

Oke peeps, m-am gandit intr-un final sa deschid un thread asemanator celui din sectiunea Naruto, cu riscul de a nu se prea posta chiar, ramane la atitudinea voastra ^^

In orice caz, lasand palavrageala deoparte, ce pareri mai au userii AZup despre cele intamplate lately in Bleach? Ce asteptari mai aveti, cum vi se mai par noile Arc-uri, de la Aizen incoace? Eu unul, asa cum precizasem si intr-un thread anterior (postat pe undeva prin sectiunea asta), eram de parere ca totul ar fi fost bun incheiat odata cu Aizen insa... incet, incet, am inceput a-mi destinde putin parerea, referitor la asta, cu toate ca Arc-ul referitor la Fullbringer si Xcution nu mi-a placut nici pana in ziua de azi. Cel actual in schimb are o chestie interesanta in it. Cu toate ca nu pare a fi prea lung, e ceva mai intrigant macar... nu avem prea mult background story referitor la tot ce vedem in manga in momentul de fata insa, asa cum spusesem si unui user de aici, actiunea e la ea acasa, cel putin. Faptul ca Yama-jin si-a folosit Bankai-ul in lupta cu acest Juhabach m-a incantat indeajuns incat sa las deoparte toate celalalte aspecte; in schimb insa, chestia e ca la mine nu dureaza prea mult asa ca... ar face bine sa aiba si o poveste cel putin rezonabila pe fundal altfel... a irosit degeaba (from my POV) acest release, putand la fel de bine sa-l foloseasca in Arc-ul cu Aizen; ramane de vazut. Other that that... n-ar mai fi tocmai multe de zis, de cand cu Aizen totul pare a fi destul de SHORT, daca ma intrebati pe mine... Toate (2) Arcurile petrecute pana acum par a fi... pur si simplu episodice asa... perisabile la "modul superlativ". Povestea originala din Bleach s-a desfasurat pe foarte multe episoade/chaptere, cat si planuri iar in primul rand a avut multa consistenta, fie ea umpluta uneori de fillere (in Anime) insa macar a fost de durata, it felt like watching Star Wars, Aizen fiind Palpatine or something xD (Pentru cei care au urmarit seria), a existat suspans (chiar mult), planuri (asa cum ziceam), fie ele secunde sau principale... s-au dezvoltat foarte multe idei in timpul desfasurarii unei singure povesti (oarecum); acum insa, totul e asa... pe tava, direct in mijlocul actiunii. Poate sunt doar eu totusi! In orice caz, v-am plictisit destul, as fi interesat sa aud poate si unele pareri din partea voastra, daca binevoiti.

Spor la treaba!

PS: As fi pus si "Episode" in titlu insa din ce am auzit, seria si-a pierdut serializarea, am I right? Daca da, are cineva vreo idee de ce?



Răspunsuri în acest subiect
Bleach Chapter 512 (Update saptamanal) - de George - 16-09-2012, 04:44 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Bleach Movie 4: Hell Chapter ady_x 7 11.943 22-01-2014, 07:10 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)