Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Generatia cu cheia la gat | Generatia actuala

#30
/sigh, voi democratii astia cu 'vai, dar cum sa te iei de altii ca nu e vina lor ca sunt prosti' ma disperati.

Doar fiindca li se ofera si le iau fara sa comenteze nu inseamna ca sunt nevinovati. Eh, vai draga parintii... Si mama mea, cand eram copil, a vrut sa ma machiez si sa imi placa sa merg la cumparaturi si sa fiu o pipita de aia infatuata de genti si pantofi a carui singur scop in viata e sa faca bani ca sa traiasca bine. Asta nu inseamna ca am si urmat dorintele ei, pentru ca stiu ca am mai multa inteligenta decat pitipoanca ordinara de pe facebook care isi pune poze cu c**ul la avatar.

Ti se pare ok ca acum cu ajutorul facebookului copilele de 12 ani sunt acostate de tipi dubiosi, ca imi vad verisoarele aratandu-si sanii prin care mai de care pozitie, ca marea majoritate vrea in Bamboo si Tequila Bowling sa danseze pe o muzica la fel de proasta ca ei? Ca vezi mai multi oameni in cluburi decat la seminarii filosofice/ literare si cenacluri?

"Lasa-i sa isi exprime libertatea", ma lasi? Ca nici tu nu crezi in ce zici, dar trebuie sa fie cineva contra de dragul de a fi.

CUM RAMANE CU EXERCITIUL FIZIC SANATOS? Ca tot pun intrebarea asta, dar imi este ignorata. Copii din ziua de azi sunt atat de sanitizati ca la primul contact cu o boala dau in complicatii grave si stau acasa saptamani. Noi nu am fost bolnavi decat daca era o epidemie care cumva prin scoala. De ce? Pentru ca ne jucam in nisip, in iarba, in balti de noroi, ne suiam in copaci si cadeam pe strazile murdare. Eram in forma si aveam energie pentru ca faceam mult sport jucandu-ma jocurile alea primitive.

Vai, vai, vai ce moderni si tehnologizati suntem noi. Ete fleosc.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky



Răspunsuri în acest subiect
RE: Generatia cu cheia la gat | Generatia actuala - de Lia - 06-09-2012, 12:04 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)