Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Generatia cu cheia la gat | Generatia actuala

#17
Si nu inteleg, am avut televizor, am avut calculator, am avut Sega si Playstation si cu toate astea preferam sa stau afara si sa ma joc in nisip sau sa bat mingea pana venea o baba cu parul mov si mi-o spargea.

Eu si acum am o baba care cand ne prinde mingea nu o mai vedem - doar ca are par verde -, haha! Si la fel sta si la mine treaba, am avut calculator de la patru ani dar abia pe la 11-12 am inceput cu adevarat sa stau pe el - in fine, pana atunci nu aveam internet -.

Oricum, Lia, faza este ca acum majoritatea copiiilor nu mai gaseste ceva interesant la o Prinsea; Tara,tara vrem ostasi sau la Ratele si vanatorii la fel cum o faceam eu cel putin cand eram mica. Acum exista alte chestii care se pare sunt mai atractive; de exemplu: cand am fost la mare era o fetita de 10 ani care ma intreba si pe mine si pe Vero daca avem facebook si un baietel care nu avea mai mult de 8-9 ani statea in holul hotelului cu o tableta in mana jucandu-se.
In fine, sa sti ca mai sunt si copii care se mai joaca jocurile 'copilariei noastre'. La mine in fata blocului mai vad cativa pitici ce alearga si bat mingea si 'scunsea, pana si eu cu colegii o mai joc. Ce am observat este ca la mine in cartier cand aveam eu 5-6 anisori erau vreo 20-25 de copii care stateau si alergau ca bezmeticii, acum la fel sunt doar ca din toti nu stiu daca 5 dintre ei ies pe afara la joaca...

Edit: https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/h...3724_n.jpg

haha
[Imagine: Jun0xCa.png]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Generatia cu cheia la gat | Generatia actuala - de Daria - 29-08-2012, 02:23 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)