Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The Newsroom (2012)

#1
[Imagine: tumblr_m9b4ge83ob1qhpkw3o1_500.png]

The Newsroom (Redactia, in romana) este o alta productie proprie HBO, pe care am decoperit-o, ce sa vezi, pe HBO. Nu stiu ce episod am vazut, dar m-a captivat suficient de mult incat sa urmaresc toata seria. Momentan exista un singur sezon, care are vreo 10 episoade, deci cam putin, dar am auzit ca o sa apara si sezonul doi... candva, mai incolo.

The Newsroom prezinta viata intr-un studio de stiri. Will McAvoy (Jeff Daniels) e un crainic care prezinta stirile de seara, cunoscut pentru pasivitatea cu care vorbeste; nu are pareri proprii, nu vrea sa deranjeze pe nimeni, cauta sa prezinte stiri care sa atraga auienta. Insa cand fosta lui prietena, Mackanzie MacHale (Emily Mortimer) se intoarce din Afghanistan si devine noul producator executiv al stirilor de seara, lucrurile se schimba radical.

Scenariul scris de Aaron Sorkin face toti bani. Dupa ce am vazut o groaza de seriale cu politisti, medici sau avocati, simteam ca am nevoie de ceva diferit si The Newsroom este exact chestia aia diferita care imi trebuia. Fiecare episod te tine cu sufletul la gura, dialogurile sunt superb construite, personajele sunt adorabile. Este cu adevarat unul dintre cele mai bune seriale pe care le-am vazut si merita urmarit.
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)