Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dr. Seuss' The Lorax (2012)

#1
Dr. Seuss' The Lorax (2012)
Lorax. Protectorul padurii


[Imagine: dr-seuss-the-lorax-103589l.jpg]

Umh, am vrut sa urmez si eu exemplul lui Cyber si am deschis si eu un nou thread: Lorax, protectorul padurii. Nu stiu cati dintre voi ati avut ocazia sa il vedeti dar mie una mi-a lasat o impresie destul de placuta animatia asta. Mi s-a parut foarte fluffeh si dulce - de aceea am si ales imaginea de mai sus - si foarte atragatoare pentru niste copii intre varsta de 5-10 ani, zic asta pentru ca sala a fost plina numai de copii. Cand am mers la cinema cu doua colege initial am crezut ca o sa ma plictisesc destul de usor dar mi s-a parut destul de interesant. Credeam ca o sa fac diabet cand am vazut ursuletii aia pufosi si copacii colorati ca din vata de zahar. Ideea era si ea draguta -hah, sa vinzi sticle goale zicand ca vinzi aerul-. In orice caz, voi ce parere aveti 4?
[Imagine: Jun0xCa.png]

#2
Nu m-a impresionat atat de tare. Ma asteptam la o animatie usor mai matura si cu un subiect usor mai plauzibil. Intr-un oras plin de plastic unde oamenii cumpara aer si pomii cu varf de vata de zahar sun o poveste din trecut. Dragut si pentru copii dar eu ma bucur ca nu am dat banii sa il vad la cinema. Pe langa asta, personajul din titlu apare cam 50% din film si nici nu are cine stie ce influenta asupra actiunii. Decat da din gura si pare trist. Probabil ca nu e genul meu si asta m-a facut sa imi displaca filmul.
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)