Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Alicia vs. Ang

#1
Fara alte introduceri inutile.
Tema: Portret.

Forografiile :
Shut up
Scared of vampires !? Aw, c'mooooon

Perioada de votare: 2-9 septembrie.

Bafta, Alicia! Si votati, va rog. 21
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#2
Aleg a doua fotografie. Are acel ceva care ar trebui sa-l aiba orice fotografie. Mititelul este foarte adorabil si este surprins atat de bine, este o expresie faciala pe care nu multi o prind ♥. Si prima imi place, dar faptul ca este editata cam prea mult dupa gustul o cam trage inapoi din punctul meu de vedere, dar totusi, dragut contrast. Ah, si inca ceva, ochiul stang se vede si nu se vede din cauza parului dar este dierenta ca primul e alb/negru si al doilea rosu si nu prea da bine dupa parerea mea. Oricum, bafta!
[Imagine: Jun0xCa.png]

#3
Huh, am venit, ca sa nu te mai iei de mine ca nu comentez. :-l

Nu ma pricep la criticat fotografii si mi-e ataaat de somn, asa ca voi fi scurta si la obiect.
Prima nu prea imi transmite vreo emotie, faptul ca ai editat-o nu este foarte impresionant, adica imi plac fotografiile alb-negru, dar acel ochi... hm, neah. 39
A doua poza e foarte interesanta mai ales ca toate elementele se incadreaza asa frumos, iar felul cum l-ai prins, de la expresia fetei pana la pozitia corpului, e genial. Haha, imi pare ca o scena dintr-un film cu vampiri, daca ar fi fost si imbracat mai elegant era perfect.

Votez a doua.
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#4
Prima: Este mult prea uzata ideea asta, nu este nimic original la ea si nu ma atrage in nici un fel posibil.
A doua: O, Doamne! Copilasul acela este ataaaaat de adorabil <3. Cum sa nu iubesti un asa "vampir"?! 108. Imi transmite foarte mult, acel copilas are fata atat de expresiva. Inocenta lui este atat de bine conturata. Ador aceasta fotografie.

Deci votez cu a doua fotografie.

P.S: @Autoarei fotografiei cu nr.1.
Stiu ca poate am fost putin cam directa, dar eu mi-am zis parerea personala. Si consider ca intotdeauna observatiile te ajuta sa urci pe scara evolutiei.

Bafta!
FROZEN

[Imagine: IceQueen.jpg]

#5
Prima lucrare: Rezonez cu parerile celorlalti useri. Lucrarea este banală, nu ai nimic care mă poate impresiona. Edit-ul ăla este inutil, nu înteleg de ce multă lume are tendinta să vină cu o pată de culoare într-o fotografie alb-negru, strică tot. Mai mult, nu vad nici o legatură între subiectul prins, edit (care este pus acolo pentru a fi in centrul atentiei) şi titlu. Mai ai de lucru la continutul imaginilor şi la mesajul transmis 4

A doua lucrare: Fotografia asta e exact opusul a celei de mai sus. Imediat faci legatura între titlu şi continut, lucru urmat de un mare zâmbet pe faţă. Subiectul e încadrat perfect, calitatea e superioară (sunt curios cu ce aparat a fost facută fotografia) şi lumina e genială. Votez
Things i don't have:
-Money
-A f**k to give



#6
- Prima lucrare: Imi place.. serios mi se pare super, suvitele lasate banal pe fata si ideea in sine pare destul de banala dar stiu cat de complicata poate fi . Ai fi avut votul meu daca nu era editata atat de evident.. de la Portret ai ajuns la supra naturar sii extrem de banal editat.. Daca ai vreo obiectie trimite PM si iti pot da destule motive pentru care zic asta. Oricum felicitari pentru idee si poza in general dar invata sa nu editezi prea vizibil sau strici toata poza
- A doua lucrare: Moment ilogic--> *Ododododo* poate sa fie poza asta maii dulce de atat? nu nu poatee nu poatee cee copilass dragut si dintisoorii aiaa.. o gata deja se crede ca is pedofila--> Sa trecem la lucruri serioase imi place ca ii focalizat pe copil desi incadrarea la prima vedere nu ii destul de ok reuseste sa devina si asta un avantaj... imi place expresia copilului si cum incearca sa para dur desi ii asa de dragalas .. - Votez -
[Imagine: singa-1.png]
._. OMFG ._. C0caaa!na IsS` [On] -_-"

#7
Nu ma pricep prea bine la fotografii, but here it is:

Prima fotografie: Sincer imi place foarte mult.Desi, intr-adevar, ideea e foarte simpla si ochiul din dreapta(noastra) este prea evident, uneori lucrurile evidente sunt mai artistice. De multe ori scoti un detaliu minor in evidenta, desi nu e locul lui acolo. Poza e mai intunecata, so, o inteleg perfect.
SouL_ReapeR <----------- le are cu astea intunecate10

A doua fotografie: Imi place si asta, e draguta. Dar parca imaginea unui copil mic, vampir, nu prea aduce a bine (pentru mine). In general cand ma gandesc la vampiri, well, imi vine ideea de sange si d-astea. Imagineaza-ti un copil de genul ... si sange.
Oricum, ideea e buna. --Totusi putin cam mult fundal. Un portret arata mai mult persoana, eventual fara fundal real.

Desi multi au votat imaginea 2, votul meu merge spre prima.

Buna treaba amandoi artistilor (artistelor..?) , succes la mai multe 3
[Imagine: Wo_LF.jpg]

(\__/) Don't
(^.^) Kill
(") (") The
(") (") Bunny >.<

#8
Am uitat sa inchid duelul si m-am intors in speranta ca s-au mai strans voturi. Nimic.
Multumim, totusi, pentru cate au fost - cel putin am avut cum declara castigatorul.
Prima fotogrfaie apartine Aliciei si a primit un vot, iar a doua imi apartine, primind 5 voturi. Prin urmare, declar castigatoare fotografia cu numarul doi.

Va multumim inca o data pentru voturi si Alicia, felicitari pentru fotografie!
Ciao~
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Alicia vs. Stormrage Stormrage 0 2.967 26-09-2013, 10:44 AM
Ultimul răspuns: Stormrage
  Alicia vs Azazel Azazel 0 3.096 16-05-2013, 09:14 PM
Ultimul răspuns: Azazel
  Alicia vs Arae Ryuu 8 6.516 27-08-2012, 11:59 AM
Ultimul răspuns: Ryuu
  Biersack vs. Alicia Alicia 5 5.250 15-08-2012, 01:34 PM
Ultimul răspuns: Rain
  Sako-chan vs. Alicia. Alicia 5 4.606 05-05-2012, 03:19 PM
Ultimul răspuns: Alicia
  Amaranth. vs. Alicia. Alicia 5 5.290 24-02-2012, 10:04 AM
Ultimul răspuns: Alicia
  Alicia vs. Justin Taylor Rain 6 5.226 14-02-2012, 02:02 AM
Ultimul răspuns: Rain


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)