Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Seriale sau Anime
Seriale
66.67%
8 66.67%
Anime
33.33%
4 33.33%
Total 12 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Seriale vs Anime

#4
Vad ca sunt mai multi iubitori de seriale decat de anime-uri (vorba vine) si pot intelege si de ce (sunt argumente si in comentariile de mai sus), dar raspunsul meu este: nu ma pot hotara.
Anime-urile sunt minunate, iti dau lectii de viata si... te desprind de realitate (nu toate, dar nimic nu e perfect).
Serialele sunt cam la fel ca anime-urile, doar ca sunt oameni reali acolo ce joaca niste personaje. Acesti actori imbatranesc si ei o data cu serialul, ceea ce da si mai multa naturalitate.
Imi aduc aminte cand eram atat de obsedata de "Supernatural" incat in 2 saptamani vazusem primele 4 sezoane, dupa care ma apucasem iar de el si vazusem inca 2 sezoane. Dar la fel e si cu anime-urile, nici ele nu sunt mai prejos.
O sa imi ia ceva timp sa aleg, desi sunt inclinata spre anime-uri, nu pot uita pasiunea cu care se intampla sa ma uit la TV asteptand sa inceapa episodul Cutare din serialul X (cam rar, fiindca nu imi place sa ma uit la televizor).
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2



Răspunsuri în acest subiect
Seriale vs Anime - de MajinCloud - 03-08-2012, 06:41 PM
RE: Seriale vs Anime - de CyBeR - 03-08-2012, 06:54 PM
RE: Seriale vs Anime - de Agrona - 08-04-2013, 12:43 PM
RE: Seriale vs Anime - de yaoi maniac - 08-04-2013, 07:05 PM
RE: Seriale vs Anime - de Rebecka Ford - 01-01-2014, 05:34 PM
RE: Seriale vs Anime - de DeDal N. - 16-04-2014, 04:30 PM
RE: Seriale vs Anime - de Romania - 16-04-2014, 10:53 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)