Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Naruto] Regula de aur a unei aventuri ( hidasaku )

#12
buna
am adus nextul sper sa va placa
astept comentarii si sugestii
Lectura lacuta

Cap VIII

Flasback

- Esti frumoasa!
Dadeam din cap obosita si eu si el eram atat de adormiti . Imi lua mana mi-o saruta, ma mai mangaia putin apoi imi mai facea niste complimente. Doaream sa dorm, doar putin. Era atat de tarziu, ar fi trebuit sa fiu de mult acasa si totusi eram aici langa omul asta care nu credeam ca ma iubeste si caruia ii oferisem tot ce aveam. Ma atasasem de el. Insa ma intrebam adesea, de ce fac asta? De ce, eu si el infloream minciuna asta atat de tare. Nu e ca si cum as astepta sa iasa ceva serios din asta, doar ca.... Ne comportam ca un cuplu adevarat, chiar si in intimitate, rar imi aminteam ca era doar ceva temporar. De fapt imi aminteam, insa prea tarziu. Ajungeam in acele cazuri sa sufar in tacere. Mai ales cand ma lasa asa in toiul nopti singura. Uram sa ma vad in patul lui singura. Stiam ca barbatilor nu le place sa tina femeile in brate in timpul somnului, dar cand am incercat sa ies din bratele lui el ma tragea mai aproape de el.
- Ma duc acasa! spun eu luandu-mi geanta de pe canapea. Vocea imi tremura insa nu din cauza faptului ca abea ma trezisem ci pentru faptul ca eram atat de suparata.
Il vedeam din nou cu acea privire rece si superiara, stand pe fotoliu cu un telefon in mana. Cu cine vorbea atat de des si mai ales la orele astea? Pentru cine ma parasea? " Culca-te!" Spune el facandu-mi semn spre dormitor. Cred sincer ca situatia era penibila. Ma imbracasem deja si in fond imi era prea frica sa raman. Daca ma mai privea mult in felul acesta urma sa izbucnesc. "Noapte buna!" spun eu zmucindu-mi mana dintr-a lui.

EndFlashback

Il strangeam pe Sui langa mine iar el facea la fel. Ma simteam ca prima data cand dansasem cu el. Imi cuprindea fata intre maini , ma invartea admirandu-mi corpul si facandu-mi semne. Ma simteam atat de bine uitand de mine, de Hidan , de tot. Sui era partenerul meu de distractie, dar imi era si un bun prieten. Ne intalnisem intr-un club cand iesisem cu un fost prieten si fetele din clasa mea acum 2 ani. Am dansat atat de pasional prima oara incat atrasesem atentia tuturor. Modul in care dansam se inbina atat de bine incat ne-am apropiat din prima seara. Lui ii placeau bauturile tari, mie cele dulci. El dorea o fata cu care sa se distreze, iar eram tot timpul gata pentru el. Ma plimbase prin cluburi, dansase cu mine, ma mai mangaiase insa saruturile lui nu-mi parasisera obrajii. Pe de-o parte era vina mea, intr-o seara cand se apropiase de mine doritor, eu daduse-m negativ din cap iar el fu nevoit sa renunte. In aceasta seara ma provocase ca intotdeauna. El saluta pe toata lumea iar eu il asteptam la bar. Il priveam cu un zambet pana la urechi, el imi facea cu ochiul apoi disparea ca sa apara in spatele meu . " Sui!" strig eu cand ii simt mana lui imi prinde soldurile cu o foame animalica. Bineinteles ca mi-a raspuns cu zambetul lui stralucitor si cu privirea lui de baiat rau. Eu si el descoperisem lumea impreuna. Ma tinuse de mana cand bausem primul pahar de Tequila, il impinsesem de la spate sa danseze cu toate fetele care i-au placut. Cantasem si traisem impreuna cele mai frumoase nopti din viata noastra. Avem unul in celalalt o incredere nebuna.
- Cand spuneai ca pleaca fratii lui?
- Maine dimineata. Nu pari sa-i placi prea mult. Nici eu, mai ales pe cel mare, roscatul. Hidan mi-a povestit despre el. E casatorit si are un copil, dar are o gramada de aventuri. Iar celalalt , blondul, are un nume tare ciudat cu Deid... ma rog, cert e ca imi facea avansuri si Hidan nu spunea nimic. Poate va avea iar o scuza ciudata.
- Ma amuza fata iubitului tau si a fratilor lui! Oare la ce se gandeste? Pare nervos... spune Sui zambindu-mi.
Mi-am intors privirea spre Hidan care avea deja privirea aceaia ucigasa. Nu dorise sa danseze asa ca raspunsul invitatiei la "joc" a lui Sui fusese atat de natural. Spun "joc" pentru ca pentru mine si el nu era doar dans, era un adevarat spectacol de senzualitate. Azi purta ca de obicei palarie, iar eu muream de placere. Ii luam palaria si ma jucam foarte lasciv cu el. Nu stiu de ce faceam asta, cred ca era in natura mea. Cand aveam un sal la mine , il roteam in jurul gatului lui iar eu trageam de el, sau mi-l puneam in jurul taliei lasandu-i lui capetele; astfel el ma putea trage cat de tare dorea de el. Iar faceam show si fiind prezent aici Hidan ma bucuram ca nu aveam esarfa la mine sau ca nu face ce face deobicei. Poate ca totusi se cenzureaza putin macar in fata noului meu iubit. " Ar trebui sa vorbesc cu el , sa-i explic situatia!" Sui a dat din cap apoi mi-a sarutat usor fruntea.
Simteam tensiunea cu fiecare pas- si nu era din cauza tocurilor. Era privirea aia care ucide si poate sticla de vodka pe jumatate goala. Zambeam si ma simteam ca o proasta cand el era asa serios. Mintea imi era goala ce sa spun cand ajung la masa? M-am asezat langa el si mi-am luat paharul cu martini pentru a nu trebui sa spun ceva.
- Te-ai distrat? Bine! Acum avem lucruri serioase de vorbit.... Marti ne va vizita o jurmalista. Vrea sa faca un reportaj despre noi pentru nu stiu ce revista. Asa ca vei dormi la mine luni si marti si vei...
- Stai putin!? Cum ai putut accepta asa ceva? Nu vreau sa mai apar in presa si nici sa-i spun unei tipe cat de gentil esti tu cu mine. Nici nu vreau sa aud de asa ceva...
"De ce e micuta mea suparata? " intreaba Sui asezandu-se in fata lui Hidan."Nu te priveste"" Ba da. Ar trebui sa ma priveasca si pe mine, doar datorita mie e ea in bratele tale."Am inghetat, grizonatul si-a intors fata spre mine mai nervos ca niciodata. Nu credeam ca lentilele acealea pot atinge nota aceasta atat de dura, rece. S-a ridicat lasand jumatate din banii din portofel pe masa. Simteam ca-il pierd, ca nu pot sa respir, ca ma doare. Am sarit ca arsa de pe scaun si m-am indreptat direct spre el. Cand devenisem atat de slaba? De ce ma ridicasem? De ce ma simteam atat de dependenta de el? " Asa ma crezi tu pe mine? La cel mai mic zvon tinzi sa ma parasesti? Parca trebuia sa trecem impreuna peste toata perioada asta. Daca jurnalista ar fi zis ceva m-ai fi dat afara din casa? " spun eu asezandu-ma in fata lui si privindu-l cu ochii aproape in lacrimi. Mi-a mangaiat usor obrazul apoi a trecut usor pe langa mine.
- Crede-ma! Crezi ca as fi lasat pe cineva sa alega primul barbat din viata mea? Mi-ai placut si inca-mi placi, de aceea sunt eu aici. spun eu sarindu-i in brate si sarutandu-i obrazul.
- Si vei fi si luni la mine daca ma placi asa mult.

---------------------------------------------------------------

Eram pregatita ca pentru un un final de saptamana la o prietena, nu stiam cum urma sa evolueze situatia asta. Nu doream in orice caz sa ne certam, sa il dezamagesc, sa ... ma paraseasca. Iar mi se intampla, prea multe sentimente intr-o singura persoana. Poate ca unele fete au dreptate, tot timpul trebuie sa ai un plan de rezerva. Am intrat in apartament stiind bine ca el nu este acolo inca. " Ajung tarziu in seara asta!" Priveam mesajul pe care il primisem inca de dimineata si aproape radeam. Nu trebuia sa-mi dea raportul, nu eram sotia lui si totusi la o astfel de relatie ma duce cu gandul acest mesaj. Mi-am lasat usor geanta in sufragerie. Ma rasfatasen cu un dus, creme, masti faciale pentru ca timpul sa treaca mai usor, dar el parca nu mai aparea. Era ora zece! Unde e? La femei? Nu eram eu o companie mai placuta decat secretara aia a lui?
- Am ajuns! - vocea lui. Rusa! Spune ceva in rusa! Dar stie ca nu inteleg nimic.
Mergem spre usa in camasuta mea de noapte cand m-a lovit rasul acela. Rasul acela feminin, cristalin.... Cine era ea? Am ajuns in dreaptul usii! Il priveam zambind si incercand sa par obosita pentru a-mi ascunde socul. De unde aparuse blonda asta?Nu stiu cum sa explic tot ce vedeam. Era el acolo in fata usii, intr-un sacou albastru, o camasa alba si blugi, langa ea care isi strangea paltonul rosu dorind sa isi accentueze formele. Fata asta ma masura din priviri, ochii aia albastri erau cei mai reci ochi pe care ii vazusem vreaodata. Dumnezeule eram clar intimidata. " Hei!" spun eu atentionandu-l ca asteptam un sarut sau macar un zambet. Nu am putut sa nu remarc zambetul de pe fata lui, imi ascundea ceva. Si-a asezat mana pe obrazul meu apoi mi-a sarutat fruntea. Atunci am vazut ce era acel ceva, un bagaj. Al ei?
I-a aratat camera ei- timp in care nu-mi vorbise deloc si nici eu lui. Eram suparata ca vorbea in rusa stiind ca eu nu inteleg nimic sau asta era pretextul pentru care nu-i spusesem nimic. In sinea mea eram geloasa pe aceasta necunoscuta- asta cred ca simteam. Eram nervoasa pe el crezand ca isi bate joc de mine. Eram dezamagita si de fapt ma uram pentru ca aveam senzatia ca sunt fie o proasta care se lasase pacalita ca este unica, fie ca nu il mai atrageam. De ce isi cautase o alta?
Il vad cum isi trece mana prin par agitat, cum tranteste in urma lui usa la baie. Isi schimbase total atitudinea de cand o lasase in camera ei. " Sakura!" striga el iesind, evident, de la dus. Il privean cum se indreapta spre mine. " Vreau sa te muti aici!" Isi sprinjinea cotul de tocul usi dormitorului privind in jos. Parea ganditor si mult mai calm! Ca si cum s-ar fi eliberat de o povara. Mergeam spre el, spre dormitor dar el nu observa. Inca se gandea la acel ceva. Nu stiu daca dorea sa vorbesc, mie mi se parea inutil. Inutila era si intrebarea de altfel. Stia ca ai mei nu mi-ar permite asa ceva. M-a luat in brate ridicandu-ma la nivelul lui si ducandu-ma spre canapea.
- Nu inteleg nimic!
- Dumnezeule! spune el aplecandu-se din nou asupra mea pentru un sarut. Fata asta e o prietena de familie, va sta cu noi doua saptamani apoi va pleca de unde a venit. Promit! Stiu ca nu te-am zis dar pot sa-ti explic. Eu nu stiam, fratele meu mai mare i-a promis ca poate sta aici iar eu a trebuit sa accept. Ma saruta apasat pe umeri stiind ca sa nu voi putea fi atenta la nici un cuvant.
- Nu inteleg de ce imi explici! Nu avem o relatie, tot ce e intre noi e prefacatorie cu mici avantaje pe alocuri, nu?
Brusc si-a oprit ochii pe copul meu. Il vedeam repirans sacadat, frecandu-se la ochi apoi cum imi prinde incheietura si ma trage dupa el in camera noastra. Rectific, acum nu inteleg nimic. Ce e atitudinea asta, am spus doar adevarul. Nu? A trantit usa in urma noastra. Ce s-a intamplat dupa a fost nesteptat....



Răspunsuri în acest subiect
RE: Regula de aur a unei aventuri ( hidasaku ) - de nimeni - 02-02-2013, 07:58 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)