Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The Chain Game

#1
E timpul pentru ceva mai multa interactiune prietenoasa dintre staff si ceilalti useri, in cadrul unui joc destul de raspandit pe forumurile din toata lumea. Ideea in sine se pastreaza peste tot, insa regulile sunt facute, in general, de fiecare. Jocul testeaza spiritul de competite, rapiditatea si atentia jucatorilor...

Cum se joaca?
Vorim de doua tabere: stafful si userii. Cei din urma, adica userii, trebuie sa numere, ordonat si logic, postand fiecare cate un singur numar, de la 1 pana la 10. Fiecare post continand alt numar al unui user reprezinta o veriga a lantului. Pentru a castiga jocul, acestia trebuie sa ajunga la 10.
Bun, pana aici totul e simplu si logic. Dar ce i-ar putea impedica pe jucatori sa ajunga unde vor, la 10? Ei, aici intervine stafful, spargatorii de lanturi. Daca vreun membru al staffului posteaza orice in mijlocul unui lant - asta insemnand ca nu s-a ajuns la 10 inca-, acesta se rupe si userii trebuie s-o ia la inceput, adica de la 1, in speranta ca vor reusi intr-un final sa-l finalizeze.

Reguli
1. Nu incurajez spamul de niciun fel, acest joc nefiind alt topic banal unde se numara. Astfel, pe langa numarul din post, userii sunt rugati sa posteze si altceva pana fac doua randuri complete. Nu e asa greu. Este de preferat introducerea numarului, intr-un mod interesant, intr-o fraza/propozitie. Va rog doar sa-l bagati in bold pentru a evita confuzia!
Exemplu: Iar au fost peste 40 de grade azi, simt ca 1 dus rece nu mai este de ajuns. De aerul conditionat m-am lecuit, cel putin pentru ceva vreme, imi bubuie capul. La piscina mai rar ajung... Voi ce faceti sa scapati de canicula?
Puteti posta si un vers care sa contina numarul, orice atata timp cat faceti doua randuri. :D

2. Userii n-au voie sa faca post dublu etc, adica acelasi om sa posteze de 10 ori, lol. Nici genul de postari A-B-A-B nu sunt admise, adica echipa de doi care sa formeze lantul.

3. Stafful poate fi ingaduitor si sa le permita userilor sa continue, insa sunt obligati sa introduca in postul lor cuvintele "mercy rule". Atunci, jucatorii continua lantul in mod obisnuit.

Model
User 1: bla bla bla 1
User 2: llama llama llama llama 2
User 3:: bwoom woom woom 3
* Lol, vedeti sa scrieti 2 randuri, eu n-am inspiratie acum la model. ;)

/evil staff member appears.
MWHAHAHAHA. Sorry, my dears, this chain is now history, go back to 1 and try again.

Cine va castiga? Care echipa va fi mai rapida? Este stafful atat de evil? N-avem decat sa aflam!
Incep eu: unu.
Go go go!

AICI e lista cu stafful forumului, nu cumva sa ne ametim. Retired Staff NU se considera staff. >_>

#2
/moved to spam alley to avoid future headaches
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#3
*bump****
Nu se baga nimeni la jocul asta? 2 De ce?

#4

Suna bine, de ce n-a postat nimeni? T_T
[Imagine: 2zsuvx5.gif]

#5
Eu nu pot intelege jocul, oricat de logic ar parea.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#6
@yaoi maniac tocmai ai spart lantul 24
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#7
Well, too bad. >.<

Ideea era ca useri incep sa numere si sa incerce sa faca un lant din numerele alea fara ca stafful sa se bage printre postarile cu numerele => lantul rupt => useri o iau de la capat.

@Stormrage nu era niciun lant, din moment ce nu a fost niciun numar pana acum.
/sigh

#8
Citat:Incep eu: unu.

A fost un inceput de lant
Pulpfiction
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#9
@Stormrage, should I feel proud because of what I did?...
@Fiction, asta e o explicatie mult mai buna.
Acum cum o sa facem? Se inchide topic-ul asta sau continuam sa jucam (presupun ca un user ar trebui sa puna numarul 1 ca sa "o luam de la capat")?
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#10
Lantul a fost spart de la primul post care nu a continut un numar. Nu a rupt yaoi maniac niciun lant, era rupt deja!




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)