Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Scarlet's drawings

#7
Am aruncat o privire peste desenele tale, imi plac si o sa iti spun mai detaliat ceea ce cred despre ultimele adaugate.
1) Imi place cum ai colorat-o, intr-adevar mana arata putin ciudat si bratarile alea stau cam in aer acolo, avand in vedere pozitia mainii. Umarul stang, daca ar fi continuat in locul unde este esarfa, ar fi putin cam jos, dar oricum, nu se observa mult. Per total e bine.
2) Imi place desenul, parca i-ar mai trebui cateva detalii, dar pentru stilul anime e foarte dragut Smile
3) Formele corpului sunt putin cam ciudate.. Nu imi dau seama daca fata sta jos sau nu, pentru ca imi da mai mult impresia ca ar sta jos din cauza formelor. Partea de sus e prea mare si mijlocul prea mic. In rest e destul de bine.
4) Aici chiam imi place. Ma duce cu gandul la abstract si imi place cum ai combinat creionul cu carioca. Singurul lucru care nu mi se pare ok e reflectia aceea de pe buza de jos-cam pronuntata si imi da impresia ca buza e cam inrr-o parte.
5) Nu sunt fan al genului acesta de pictura, eu sunt genul care are intotdeauna pagina plina de culoare. Nu e stilul meu, dar desenul mi se pare totusi interesant.
6) Imi place ca avem doua variante Smile Imi place cum l-ai colorat. Sunt si aici mici imperfectiuni precum gatul manechinului necentrat si gatul vaze. Imi plac mult detaliile si umbrele. Foarte interesant.
7) hmm.. nu imi dau seama daca detallile fetei sunt facute prea mari intentionat. Nu pot gasi barbia, iar ochii ocupa o prea mare proportie din fata. Anyway, chiar imi place partea de la gat in jos. Gulerul e chiar reusit.
8) Foarte interesant, imi place mult ideea. Florile ti-au iesit destul de bine.
9) Aici nu pot sa nu spun bravo. Nu mai incerc sa gasesc nod in papura, iti spun decat ca asta e preferatul meu.
10)11) Aleg sa comentez ultimele doua desene "la comun" pentru ca ambele sunt half-face. Imi place mai mult al doilea, chiar daca nu prea inteleg nasul - pare a fi un cerc. Imi plac umblere in general si cred ca ti-au iesit bine.

Sper ca nu te-am criticat prea mult, imi place stilul tau si cred ca esti foarte talentata. 4
"Sometimes it takes a good fall to really know where you stand"



Răspunsuri în acest subiect
Scarlet's drawings - de Scarlet Raven - 13-07-2012, 12:02 PM
RE: Scarlet's drawings - de Ruzix - 14-07-2012, 04:53 PM
RE: Scarlet's drawings - de Scarlet Raven - 17-07-2012, 09:15 AM
RE: Scarlet's drawings - de Ana - 17-07-2012, 11:09 PM
RE: Scarlet's drawings - de Ruzix - 18-07-2012, 02:47 AM
RE: Scarlet's drawings - de Scarlet Raven - 20-07-2012, 01:27 PM
RE: Scarlet's drawings - de Lizz - 21-07-2012, 07:19 PM
RE: Scarlet's drawings - de Scarlet Raven - 22-08-2012, 02:25 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)