Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Teen Wolf

#1
[Imagine: TeenWolf.jpg]

Genuri: Teens, drama, supernatural, action, SF, mystery, romance, black comedy.
Numar de sezoane: 2
Episoade (pana acum): 17. - este on going, pe la sezonul 2 episodul 6 ; in fiecare marti apare un nou episod.


Teen Wolf spune povestea lui Scott, un baiat ce se lupta intre ceea ce vrea si ceea ce nu poate controla a vrea.

Scott era doar un tanar obisnuit pana ce o muscatura i-a schimbat toata viata. Acum se chinuie sa inteleaga cine e si ce ar putea sa devina. Este mai mult un lup decat om? Sau este exact invers? Este doar un vanator sclav al puterii lunii? Sau poate controla aceste lucruri? Orice ar fi insa, nu va fi usor. Scott incearca sa isi controleze implusurile, dar se teme mai tot timpul ca aceste impulsuri ar putea ajunge sa il controleze, mai ales cand este in preajma fetei iubite.

Protagonisti:
Tyler Posey as Scott McCall
Tyler Hoechlin as Derek Hale
Crystal Reed as Allison Argent
Dylan O'Brien as Stiles Stilinski
Holland Roden as Lydia Martin
Colton Haynes as Jackson Whittmore
Daniel Sharman as Isaac Lahey
Gage Golightly as Erica Reyes
Sinqua Walls as Boyd

Serialul il puteti viziona pe vplay sau il puteti descarca de pe filelist.
Enjoy!

#2
Nimeni? Chiar nimeni? Triiist. Acum cred e prima data cand trec pe la Tv series si dau de acst minunat topic. In fine, m-am apucat sa urmaresc seria din cauza lui Jackson, care m-a fermecat cum musca din mar24. Apoi mi-a placut ideea, cea de doua lumi, a varcolacilor si a oamenilor. Plus ca am putut profita de a imperechea doi dintre protagonisti, Derek si Stiles, Sterek (pereche cunoscuta cu siguranta de multele fane Teen Wolf). Chiar e interesant ca si serie TV, pot sa spun ca ea si The Hard Times of RJ Berger sunt cele mei reusite producti MTV.
[Imagine: vriska_serket_signature_by_sardonicincubus-d5kkvn3.png]
You don't have to 8e a good person to 8e a hero.

#3
Singura chestie din teen romance cu varcolaci si vampiri si nebunii ce a aparut in ultima vreme pe care am putut sa o vad. Nu am urmarit decat sezonul 1 si probabil o sa astept sa se termine sezonul 2 pana sa ma apuc de el.

Interesant initial, cateva personaje au inceput sa devina enervante. In principiu Scott si Allison, mai mult ea decat el. Celelalte au mai dres situatia dar nu mult. Sper ca mai departe sa nu devina o melodrama stupida pentru copile de 14 ani

Cati dintre voi v-ati gandit ca fratii Winchester ar fi terminat toata actiunea in jumate de episod?
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#4
Au facut sezonu 2? Uitasem si numele 21 care episoade are Sez asta?
[Imagine: Wo_LF.jpg]

(\__/) Don't
(^.^) Kill
(") (") The
(") (") Bunny >.<

#5
Da, sezonul 2 este si terminat de putin timp. Are in total 12 episoade, ca si numarul episoadelor din sezonul 1. Acum nu stiu, e posibil sa vina si sezonul 3 ^

#6
Nu m-am putut uita la el. Am vazut doar cateva episoade la inceput.
Poate doar nui genul meu dar toata faza cu te iubesc tre sa stai departe de mine mi sa parut penibila.
In al doilea rand am realizat ca daca imi las perciunii si unghiile sa creasca as devenii varcolac.
La inceput nu prea a fost plictisitor apoi i sa taiat firu'.
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#7
Teen Wolf e unul dintre acele seriale la care incepi sa te uiti din ironie si apoi te tavalesti pe jos in lacrimi. Cu sinceritate spun ca m-a captivat mai mult decat as fii crezut. Nu stiu exact de ce insa nu mai prea conteaza acum. Lucrurile evolueaza constant, actiune gasesti din plin si plus de asta, daca nu esti atent/a un moment la serial, observi cum un dusman nou apare de nici tu nu stii unde.
Toata nebunia cu varcolacii m-a facut curioasa. Cel putin cand se transforma nu arata ca niste papusele, ci chiar observi cu usurinta ferocitatea pe care ar trebuii sa o aiba.
Il recomand, daca ai o saptamana sau doua libere, poti sa alungi plictiseala la o parte.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#8
Teen Wolf,ah,primul meu serial si prima mea iubire,as putea spune pentru ca el m-a facut sa continui sa urmaresc seriale si sa alung plictiseala care o aveam in timpul saptamanii cand nimeni nu voia sa iasa afara.
Chiar daca actiunea uneori este trasa de par,acel lucru este remediat in urmatorul episod sau in continuarea episodului. Aceasta poveste despre varcolaci chiar m-a impresionat,nu-mi placeau varcolacii inainte eram doar dupa vampiri,dar dupa ce i-am vazut cat de puternici si fiorosi pot sa fie,m-am indragostit.
Merita vizionat iar eu nu mai rabdare sa astept dupa sezonul 5..




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)