Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

AbiiShu's photos.

#3
Soooo, ai vrut sfaturi:
1. Din cate imi dau seama nu ai un aparat prea bun, de aceea fotografia nu este focalizata bine. Se vede foarte aiurea unghiul. Macar daca pozitionai pe mijloc cum fac majoritatea la inceput. Nu e bine ca in oartea de sus a fotografiei este mult spatiu gol si in partea de jos anumite frunze ies din imagine.
2. Focalizarea este mai buna aici, dar cum am spus, nu te ajuta aparatul prea mult. Din nou, focalul iese din fotografie si nu e in regula.
3. Floarea arata foarte bine. Incearca sa ii faci o fotografie din lateral. Cu un unghi drept si va arata foarte bine. Poate te chinui putin si iti iese focalizarea bine. Chiar sunt curioasa cum ar arata 39
4. Sincer, eu vad doar o pata alba pe un fundal putin blurat. Ai folosit blitz'ul, nu? Lumina naturala este cea mai buna. Ca incepator, evita fotografiatul in casa sau noaptea.
5. E cea mai buna din postul tau 39. Si aici ai folosit blitz'ul -defapt, acum ca m-am uitat mai bine, la toate este folosit blitz'ul 39-. Focalizarea este buna. Unghiul, nu stiu, niciodata nu mi-au placut pozele in care focalul este pe centru -cateodata si eu fac asta >.<-, deci nu comentez.
[Imagine: YWk6O.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
AbiiShu's photos. - de AbiiShu' - 20-06-2012, 10:33 PM
RE: AbiiShu's photos. - de dopamine - 21-06-2012, 04:47 PM
RE: AbiiShu's photos. - de Alicia - 21-06-2012, 05:01 PM
RE: AbiiShu's photos. - de nya - 25-06-2012, 07:26 PM
RE: AbiiShu's photos. - de AbiiShu' - 30-07-2012, 11:27 AM
RE: AbiiShu's photos. - de Alicia - 30-07-2012, 02:49 PM
RE: AbiiShu's photos. - de CyBeR - 03-08-2012, 01:13 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)