Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

To akuma kitsune

#7
Ma trezisem cu acel Andy pe acoperis care imi propusese sa mergem intr-un club de striptease. Acceptasem deoarece ma distram copios pe seama muritoarelor ce nu gaseau altceva de facut decat sa-si expuna corpurile ca apoi sa pice moarte de bete prin club, iar eu sa le cotrobai mintea.
Imi luasem un tricou negru cu cateva inscriptii, blugi negrii mulati cu o curea ce avea tinte, adidasi negrii cu alb, iar parul mi-l lasasem asa cum era doar ca mi-l pieptanasem. Din cate am observat Andy l-a adus in grup si pe tipul in capul caruia intrasem si se trezise. Asta imi dadea oportunitatea sa aflu ce rasa e. Cei doi sincer pareau soarecele si pisica, sau mai degraba regele si servitorul. Daca e a doua varianta inseamna ca el trebuia sa fie un zeu ca mine, dar nu unul bun. Imi lasasem bretonul pe fata ca lumina sa nu-mi intre in ochi, iar pupila sa-mi devina fanta sau chiar linie foarte subtire. Laserele pamantenilor din ziua de azi imi omorau nervii nu alta.
Am intrat intr-un club de unde muzica se auzea de la kilometri departare. Luminile isi schimbau culoarea aiurea, dar prin intunecimea aia nu mi-ar fi realizat nimeni ochii, totusi eram foarte atent. Pe scena erau cateva fete ce isi faceau numarul si abia incepusera deoarece erau in sutiene si in niste pantaloni scurti negri, daca aia era culoarea. In rest mi se parea identic cu toate cluburile unde pasisem tarat fiind de toti muritorii pe care ii cunoscusem: bautura, dans, muzica, fum de tigara si oameni beti. Ne asezam la o masa, iar Andy se ofera sa aduca bauturile. Ii platim toti cat sa aduca bautura pentru o armata, da de noi eram zece ce vroiam sa fim muci. Il vad ca aduce votka, gin, sake, tequila, tuica, palinca, rom, Alexandrion si ceva sampanie cred ca era cealalta. Ne apucam toti sa bem, in timp ce o domnisoara se urca pe masa noastra si incepe sa danseze. Andy ii plateste asa ca ea continua sa faca striptease. La un moment dat simt un miros dulceag si ciudat asa ca il intreb pe cel de langa mine ce naiba e ala. Imi raspunde, de fapt urla la ce muzica era, ca este parfumul domnisoarei. Simt cum acel asa zis miros incerca sa ma ameteasca, dar nu tine cu mine figura. Ma uit cat de urat posibil la tipa, iar ea ma lasa in pace, incercand sa se concentreze asupra tipului somnoros de la ora, ce se apleca in fata spre ea. Ochii sai albastri o priveau fix in ochi si ridica mana dreapta, atigand-o pe fata pe umar, iar aceasta se retrase foarte speriata pentru o clipa, dar ranji, aplecandu-se spre partea lui dreapta si ii spune ceva lui Andy, carandu-se cu el la separeu pentru a si-o trage linistiti.
Ma ridic de la masa si o iau inspre baie. Amestecasem deja toate bauturile de pe masa, ma simteam ametit, iar asta nu putea sa insemne decat probleme. Nu am apucat sa intru bine in baie ca si imi apare una din cozi. Asta era giganticul dezavantaj atunci cand erai o kitsune: cand te imbatai iti aprea o coada si nu aveai alta sansa decat sa te transformi in vulpe complet, asta daca nu vrei sa fi descoperit. Ma concentrez luandu-mi forma reala, la dimensiune medie. Simt aura aceea ciudata ca se indreapta spre baie asa ca ma fac mai mic, de statura unei vulpi normale, si imi las decat o coada. Norocul era ca puteam sa controlez cate cozi am la vedere.
Il vad pe tipul acela ciudat cum vine inspre mine, iar eu, din cauza aurei sale, marai la el. Ceea ce este chiar straniu este faptul ca il vad cum zambeste, iar apoi aura sa devine prietenoasa, trasformandu-se din ceva luciferic in ceva paradisiatic.
-Ce cauta o vulpita in baia unui club? Nemernic e cel care te-a adus aici...
Mda... Nemernic e bovina aia care a propus clubul ca si eu idiot am acceptat sa vin ca acum sa fiu in situatia asta. Cel putin crede ca-s o vulpe reala asa ca renunt a mai marai la el si in schimb ma prefac ca nu stiu unde sunt. De fapt, de la amestecul ala de bauturi nu prea mai aveam eu contact cu lumea reala.
-Te duc eu acasa, vulpita, spuse cu un zambet prietenos pe buze, intinzand mana spre botul meu pentru a-l mirosi.
Ma trezesc luat efectiv in brate si carat afara din club. Unde dracu crede asta ca ma duce?! Il vad ca se indreapta spre padure si nici nu apuc sa ma zbat ca ma trezesc la marginea padurii. Nu e a buna. Inseamna ca viteza lui era ca a mea, deci era o rasa puternica sau un vampir. Trebuia sa-mi intreb tatal vitreg la acest capitol. Ca sa-i multumesc ca acum aveam de facut un drum mai lung spre casa, dar m-a scos afara din clubul ala, il musc de fundul ala mare cu forta, infigandu-mi coltii cat sa-i ramana semn toata viata. S-a zbatut, ce s-a zbatut, injurandu-ma de neamuri si natie incercand sa ajunga la mine, apucandu-ma de coada falsa, incepand sa traga de ea, ca disperatul. Din plictiseala i-am dat drumul si m-am facut nevazut printre tufisuri. Mi-am folosit viteza ca sa ajung in camera mea, unde m-am asezat pe pat, adormind in doi timpi si trei miscari.

Dimineata isi facu simtita prezenta cu razele de soare ce ma trezira, facandu-l sa il injur si acela de toti si de toate. Eram in pat, gol pusca si ma durea capul, incat ma facu sa cred, ca am fost lovit in plin de vreo vraja de a unui kitsune. Stiam ca am mers la club, bausem cam mult, iar mai apoi ma transformasem si am fost luat pe sus de catre ala... Si nimic pe urma.... O doamne! Sper ca nu ma descoperise! Si eu de ce dracu eram gol?! Privesc buimac in jurul meu, ridicand perspicace o spranceana. Unde dracu imi erau hainele?
- Dar de ce dracu l-am muscat pe ala de fund? Ma intreb eu pe mine, mirandu-ma ce intrebare pusesem, dintre toate variantele posibile.
Mai atat de blond nu cred ca puteam sa fiu...
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^



Răspunsuri în acest subiect
To akuma kitsune - de Kimera - 12-06-2012, 01:56 PM
RE: To akuma kitsune - de Clau~ - 12-06-2012, 05:39 PM
RE: To akuma kitsune - de K.V. - 12-06-2012, 07:52 PM
RE: To akuma kitsune - de Nywa - 15-06-2012, 06:11 PM
RE: To akuma kitsune - de Kimera - 01-07-2012, 04:45 PM
RE: To akuma kitsune - de Nywa - 05-07-2012, 05:37 PM
RE: To akuma kitsune - de Kimera - 13-08-2012, 04:57 PM
RE: To akuma kitsune - de Nywa - 29-08-2012, 10:08 PM
RE: To akuma kitsune - de Kimera - 15-12-2012, 06:58 PM
RE: To akuma kitsune - de ohaio_angel - 17-12-2012, 02:45 PM
RE: To akuma kitsune - de Nywa - 26-12-2012, 08:37 PM
RE: To akuma kitsune - de yuehan - 27-12-2012, 01:27 AM
RE: To akuma kitsune - de Kimera - 12-01-2013, 09:28 PM
RE: To akuma kitsune - de RosetteFoxy - 14-01-2013, 11:05 PM
RE: To akuma kitsune - de [USE] - 16-01-2013, 11:49 AM
RE: To akuma kitsune - de Nywa - 30-01-2013, 08:45 PM
RE: To akuma kitsune - de Kimera - 17-03-2013, 11:12 PM
RE: To akuma kitsune - de Nywa - 06-04-2013, 01:54 PM
RE: To akuma kitsune - de Kimera - 04-05-2013, 11:38 PM
RE: To akuma kitsune - de Nywa - 16-05-2013, 05:10 PM
RE: To akuma kitsune - de Kimera - 09-07-2013, 06:22 PM
RE: To akuma kitsune - de Nywa - 03-09-2013, 09:38 AM
RE: To akuma kitsune - de No.name - 11-09-2013, 01:57 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Akuma No Otome [+18 Inu fic] candy_cane 7 7.143 24-05-2010, 04:36 PM
Ultimul răspuns: candy_cane
  Dragon no Kitsune [yyh fic- yaoi 18+] Kitsunes Iris 7 4.653 10-05-2009, 01:02 PM
Ultimul răspuns: Yaku-chin


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)