Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Introducere in lumea anime

#1
Care a fost primul vostru anime vizionat? Ce impresii v-a lasat? V-a motivat sa continuati sa ,,penetrati'' in aceasta ,,lume''?

Imi aduc aminte, primul meu anime l-am vazut pe la 8-9 ani, cam asa. A fost ''Shaman King'' (regele shaman, suna mai bine in romana, are o altfel de muzicalitate, mult mai placuta in opinia mea)
Pe vremea aia eram foarte fascinata de acest anime si de soundtrack (actiunea e complicata... cu invocarea unor spirite si un turneu shaman... eeee)
Tin minte ca-l dadea pe la 21:30, ora mea de culcare. Plangeam de ma umflam sa ma lase ai mei sa-l privesc. Eram asa proasta... faceam rugaciuni sa-l dea mai devreme, orice sa-l pot vedea!
Cand... surpriza! Nu stiu ce naiba se intamplase de incepuse sa-l dea la ora 20:30 *crepy* am fost asa de fericita.

Regele Shaman a fost cel care mi-a dat startul, m-a propulsat intr-o cu totul alta dimensiune a mintii mele. Una de care nu aveam habar si totusi, inconstient asteptam sa fie activata.
La voi cum a fost?
[Imagine: tumblrlzv0gahduu1rps1qh.png]
Priveste in ochii mei. Nu poti vedea, am dreptate?
Valul negru atarna greoi peste retina... aparenta... cât de mult timp ti-ai sacrifica sa descoperi esenta?

#2
Mai exista un thread despre primul anime vizionat, asa ca acesta va fi in momentul asta inchis.

Si doar de trivia, la mine a fost Slayers, in ungureste cu subtitrare.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)