Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Melancholy

#2
Voi incepe cu ultimul post, unde imi place faptul ca esti atenta la detalii foarte mult si m-au fascinat din prima, asa ca nu ma iau de umbre aici, fiindca ai cateva acolo, desi unele nu au ce cauta in unele locuri, dar compensezi prin estetica. ^^
Master of puppets e o idee interesanta, rochia si canapeaua aia imi plac, dar am impresia ca te-ai grabit la maini si degetele de la picioare, fiindca au iesit foarte aiurea. Si am impresia ca palaria aia sta cam ciudat, nu are o pozitie corecta.
La Veronika nu-mi place cum ai mazgalit aripile, adica liniile alea puse aiurea. Ai greseli de anatomie la maini si am observat in toate desenele tale ca faci clavicula aia cam ciudat plus linia aia curbata, stiu ce ar trebui sa reprezinte dar nu stiu cum sa o denumesc, o pui mereu prea sus, trebuie sa vina direct deasupra claviculei.
Si la cealalta Veronika, unele parti din desen sunt foarte neingrijite, petele alea de creion intinse pe foaie, umbre puse aiurea si tind sa cred ca mai ai ceva de lucrat la anatomie, ai putea cauta tehnici pe siteurile puse de noi la topicul Site-uri utile. D:

Per total, ai mult potential, imi place ca esti atenta la detalii, tot ce ar trebui sa faci ar fi sa fii atenta la umbre, sa incerci sa oferi un aspect mai ingrijit si sa mai lucrezi la anatomie. Poti repeta diferite pozitii pe o ciorna. ^^ Succes!
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.



Răspunsuri în acest subiect
Melancholy - de Stormrage - 23-05-2012, 08:21 PM
RE: Melancholy - de Aggie - 02-07-2012, 01:29 PM
RE: Melancholy - de Stormrage - 12-08-2012, 06:04 PM
RE: Melancholy - de Aggie - 12-08-2012, 08:11 PM
RE: Melancholy - de Ana - 15-08-2012, 12:36 AM
RE: Melancholy - de Stormrage - 29-08-2012, 07:00 PM
RE: Melancholy - de Aggie - 05-09-2012, 11:05 AM
RE: Melancholy - de Stormrage - 05-10-2012, 02:30 PM
RE: Melancholy - de Aggie - 28-12-2012, 06:08 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)