Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Naruto] You not alone

#8
[center]Capitolul 6[/center]

M-am trezit destul de devreme, vrand sa vad cum se trezeste micutul Uchiha, dar pana sa ma dezmeticesc, pustiul aparu in pragul usii, doar cu maioul negru pe trup si cu o paine in gura.
- 'Neata, ii spun morocanos, ridicandu-ma in fund si intizandu-ma ca o pisica cand se trezeste la soare.
- Blabli veglo glamu ckjup, spuse cu gura plina, iar eu ma uit confuz la el. Te cauta doi genini pentru a-ti spune ceva. Sunt in sufragerie, repeta, dupa ce inghiti mancarea din gura.
Ma ridic repede din pat, luand pe mine o pereche de pantaloni si alerg in sufragerie unde erau Mai cu Kenta, stand pe canapea si mancand paine prajita si band lapte. Cand ma vazura, cei doi genini de treisprezece ani din echipa mea - unde era Musagi? - incepura sa imi spuna ca misiunea cu TenTen a fost un rahat, ca Musagi a fost ranit si nu au putut afla ce se intampla cu adevarat in defileul Shinshu. Musagi? Ranit? Puternicul Hyuga din echipa mea ranit? Idioata de TenTen va fi trecuta la sensei de Academie pentru un an de zile, pentru ca nu a avut grija de echipa mea. Acum trebuia sa il inlocuiesc cu cineva, dar aproape toti sunt plecati in misiune si pe deasupra o misiune de cercetare nu este pentru oricine. Aveam nevoie de cineva cu abilitati de vanator, cineva ca un...
- Kanny! Strig si brunetul veni rapid, molfaind si cealalta bucata de paine prajita. Echipamentul tau a fost predat mie o data cu tine. Te echipezi pentru o urmarire si lupta, apoi vi cu mine la putin antrenament, il informez vesel, fara sa ii spun ca va face parte temporar din echipa mea.
Tanarul Uchiha aproba din cap si o zbughi inapoi pe scara. Le spun cel doi copii - mda, copii pe dracu, fiindca unul era din clanul Inuzuka si celalalt din clanul Yamanaka - sa se pregateasca si ei pentru misiune. Aprobara si plecara sa se pregateasca, vorbind despre diferite chesti si mai ales despre nou lor coleg de echipa.

- N-ai spus nimic despre vreo misiune, mormai Kanny in timp ce saream dintr-un copac in altul.
Zambesc usor si ma uit la tinuta sa, ce era foarte diferita. Acum purta pe sub bluza de kimonou acea armura de piele, incat manicile bluzei il faceau sa para ca un vultur de se repede la prada sa pentru a o ucide. Pe langa acest aspect amenintator, mai avea in spate o katana, doua fuuma shuriken si o geanta neagra, destul de mare, asemanatoare cu cea a medicilor-ninja. Parul era prin in doua codite - una in varful capului, cealalta la baza gatului - si o singura suvita era pe langa chip. O vad pe Mai cum se uita cu coada ochiului la el si chicotea usor, facandu-ma sa zambesc amuzat. Parca acum ne-am intors in trecut, cand aveam eu treispre ani in vechia echipa...
- Ai grija! Ma trezi un strigat si niste brate ma apucara de mijloc, tragandu-ma in spate, fiindca era sa pic in prapastie.
- Multumesc mult Kanny, spun si apoi scot din rucsac o harta, ce o pun pe iarba. Din cate mi-a spus TenTen, Musagi a fost ranit aici - si arat un punct de pe harta - iar voi erati in zona aceasta si spuneti ca m-ati vazut pe mine, dar la varsta de..., numai continui, fiindca un kunai cu hartie exploziva ateriza in harta.
Sarim toti in prapastie si incercam sa ne prindem, dar peretii erau prea alunecosii. Deodata aud un puf specific invocarii jutsu si am picat pe ceva tare si rosu. Il aud pe Kenta cum imi spune ca suntem pe un dragon si in clipa urmatoare un Amateratsu lovi stanca pe care am stat, arzand de vii doi shinobi din Satul Sunetului. Ma uit spre sursa acelui jutsu si raman uimit sa il vad pe Kanny, folosindu-l ca si un Katon* obisnuit. Dadu o comanda scurta si dragonul incepu sa zboare cu noi prin defileu, indepartandu-ne mult de acea stanca pe care am stat cu putin timp in urma. Rasuflu usurat, cand am coborat de pe creatura, care disparu in clipa urmatoare. Vreau sa spun ceva, cand o claie de par rosu, prins in doua codite trecu prin fata ochilor mei si sari pe cineva. Ma intorc si raman vazand-o pe Mai sarind pe Uchiha si sarutandu-l pe buze. Pentru o secunda ramase uimit, apoi se smulse din bratele ei, stergandu-si apasat buzele, parca fata ar avea raie.
- Vrei sa fac puscarie? Sunt major. Am saptispe ani si nu imi pun mintea cu o fata enervanta de treispe ani, care este enervanta si in loc sa isi exerseze tehnicile ninja, sta in oglinda ca sa se faca frumoasa pentru baieti, ii spuse pe un ton rece brunetul, iar eu raman socat de cele auzite.
Parca ar fi Sasuke cand i-a spus asta Sakurei inainte de examenul chiunin. Deci este adevarat ce se zvonea prin sat, ca membrilor Uchiha le erau pe plac doar fetele din clanul lor.Yamanaka incepu sa planga, iar Inuzuka cu Nayna - cateaua lui - se pregatira sa il atace pe brunet, dar m-am bagat eu intre el si asa-zisa tinta, ce privea calm cerul cu ochii lui negri.
- Dar sensei, incepu satenul catre mine, dar chipul meu grav il aduse la tacere.
- Nu vreau sa mai vad cearta intre voi trei. Mai te rog sa te concentrezi pe misiune si nu pe Kanny, ma adresez fetei si aceasta dadu din cap, stergandu-si lacrimile. Kenta numai sari la bataie pentru orice prostie ca o sa fi ucis pentru acest lucru, ii spun baietelului, care mormai un raspuns afirmativ. Iar tu tinere revizuieste-ti comportamentul si limbajul fata de colegii tai de echipa si mai lasa aerele acestea de mare vedeta. Ai inteles? Ma restesc la el, dar Uchiha doar clatina din cap, apoi isi atinti ochii spre mine.
Ridica din umeri, iar eu oftez, fiindca era totuna daca vorbeam cu stanca din jurul meu sau cu el, fiindca atitudinea sa fata de mine si de oameni nu se va schimba sa usor. Sasuke, oare tu daca traiai, l-ai fi inteles?...
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Răspunsuri în acest subiect
You not alone - de Nywa - 06-05-2012, 03:13 PM
RE: You not alone [+18 Yaoi] - de Daria - 06-05-2012, 03:16 PM
RE: You not alone [+18 Yaoi] - de Alixa - 06-05-2012, 03:22 PM
RE: You not alone - de Nywa - 30-05-2012, 10:01 PM
RE: You not alone - de Nywa - 15-06-2012, 06:16 PM
RE: You not alone - de Nywa - 05-07-2012, 05:44 PM
RE: You not alone - de Nywa - 15-07-2012, 11:05 AM
RE: You not alone - de Nywa - 02-08-2012, 03:27 PM
RE: You not alone - de Nywa - 13-08-2012, 04:59 PM
RE: You not alone - de Nywa - 29-08-2012, 10:58 AM
RE: You not alone - de Erina Ozaki - 05-09-2012, 07:41 PM
RE: You not alone - de Nywa - 25-09-2012, 05:00 PM
RE: You not alone - de Nywa - 14-10-2012, 11:20 PM
RE: You not alone - de FuNnY bUnNy - 01-11-2012, 05:35 PM
RE: You not alone - de Nywa - 05-11-2012, 02:30 PM
RE: You not alone - de FuNnY bUnNy - 11-11-2012, 01:20 AM
RE: You not alone - de ohaio_angel - 14-11-2012, 01:11 PM
RE: You not alone - de Nywa - 03-12-2012, 04:46 PM
RE: You not alone - de ohaio_angel - 04-12-2012, 05:39 PM
RE: You not alone - de FuNnY bUnNy - 08-12-2012, 08:05 PM
RE: You not alone - de Nywa - 25-12-2012, 06:59 PM
RE: You not alone - de ohaio_angel - 05-01-2013, 11:43 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)