Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

I not your pray

#6
[center]Capitolul 6[/center]

Stateam in fata unui foc pe o canapea comoda, acoperit de o patura calduroasa, imbracat cu niste haine de a lui Kaname, mai grosute sa nu racesc. Chiar nu ma incanta ideea sa petrec doua saptamani cu doi vampiri, ma rog unul si jumatate de vampir, care sunt in stare sa se ucida reciproc la cea mai mica vorba. Il aud pe lunaticul de Cross ce incepe sa cante de fericire sau sa faca pe copilul mic, cand afla ca mai are un musafir in casa.
- Oskar! Ce ma bucur ca esti cu noi! Striga blond fericit, topaind prin fata mea. Sti, va trebui sa dormi impreuna cu Kaname in camera, fiindca sunt doar trei camere, iar Zero nu lasa pe nimeni sa intre in camera lui Yuki...
- Multumesc mult, dar prefer sa dorm pe canapea, il intrerup, fiindca ideea nu imi suradea defel ideea de a dormi cu, Kuran in aceeasi camera si in acelasi pat.
- Dar Oskar-kun..., numai continua ca l-am tintuit cu o privire rece si care nu accepta nici un refuz, iar acest lucru il facu pe barbat sa daca din gura si sa ia o pozitie de drepti.
Ma ridic de pe canapea si ma duc la geam, privind cum ploaia cum s-a intretit, aratand ca primavara este aproape si iarna a plecat departe. As fi putut sa merg la parinti mei in vizita de Craciun, dar am ales sa raman, in ciuda insistentelor mamei... Tresar cand simt o mana pe umarul meu si ma incord cand ii vad reflexia satenulu in geam, cum statea in spatele meu, zambind discret. Ma intorc spre el si il privesc direct in ochi, iar tanarul doar se multumi sa zambeasca prietenos. Imi spuse ca pot sa dorm in patul sau, fiindca el va dormi pe jos, iar cand am auzit acest lucru, am inghetat, efectv, fiindca nu era permis ca satenul sa doarma pe jos, fie sa faca vreun capriciu a unde persoane.
- Oskar-kun, insist..., numai continua, fiindca mi-am pus un deget peste buzele sale, asa cum vedeam la fratele meu si iubiti sai, cand vroia sa taca.
- Vom dormi amandoi in acelasi pat, spun pe un ton calm si usor de comanda, privindu-l atent in ochi, apoi plec de langa tanar, fiindca Cross ne chema la masa.

- Se pare ca esti un adversar foarte periculos la sah, spuse Kaname, in timp ce stateam pe niste perne pe podea, langa semineu si ne jucam sah la lumina focului din camin.
Purtam amandoi halate de casa, fiindca eram in pijama - eu o pereche de pantaloni trei-sfert din panza in carouri si un maiou, iar de saten nu stiu - si nu vroiam sa deranjam cumva pe Cross.
- Mat, spun eu, iar Zero mormai un "ura", lipsit de incantare ca era a cincizecea oara, cand Kuran papa bataie la sah. Sah-ul e ca in viata, Kaname-sama, ii dau mura in gura, despre jocul meu impecabil.
Scoase un "aha", intelegator, apoi ma intreba daca vreau sa ma mai joc sau vreau sa dorm, fiindca se vedea pe chipul meu oboseala de peste zi. Ma ridic in picioare si dupa ce spun noapte buna, ma indrept spre camera mea si a lui Kaname. Imi dau jos halatul si ma trantesc in pat, acoperindu-ma cu o patura si inchid ochii adormind usor...

Simteam cum cineva se uita la mine insistent cum dorm, ce ma facu sa ma foiesc usor, deschizand ochii. Ma intorc si aproape era sa fac cu inima cand l-am vazut pe Kaname treaz, pe un scaun, langa mine si jucandu-se in parul meu.
- S-a intamplat ceva? Il intreb pe saten, iar acesta se multumi doar sa clatine din cap.
- Imi pare rau ca te-am trezit, dar nu am putut sa nu admir cat de frumos dormeai, imi raspunse cu un zambet pe buze, iar eu rosesc foarte usor in obraji, intorcandu-mi capul intr-o parte.
Ma ridic din pat si ma indrept spre fereastra, deschizand-o cu puterile mele, simtind imediat uimirea lui Kuran.
- Cred ca iti vrei titlul de Pure-blood in Academie, spuse pe un ton posac, ce ma facu sa oftez.
Fara sa stiu de ce, m-am dus la vampir si l-am trantit pe spate, urcandu-ma deaspura lui. Imi musc incheietura maini, luand sangele meu in gura, apoi imi lipesc buzele de ale tanarului, dandu-i putin sa guste din sangele meu, lasandu-l sa vada adevaratul motiv pentru care nu mi-am dezvaluit identitatea. Imediat cum bau sangele din gura, limba sa se strecura in gura mea, dand nastere unui sarut pasional si plin de iubire, in timp ce mainile sale se aflau pe soldul meu. Nu-mi venea sa cred, ca ma sarut cu Kaname Kuran...
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Răspunsuri în acest subiect
I not your pray - de Nywa - 06-05-2012, 01:52 PM
RE: I not your pray - de Nywa - 30-05-2012, 10:28 PM
RE: I not your pray - de Nywa - 15-06-2012, 06:17 PM
RE: I not your pray - de Nywa - 05-07-2012, 05:43 PM
RE: I not your pray - de Nywa - 15-07-2012, 11:08 AM
RE: I not your pray - de Nywa - 02-08-2012, 03:27 PM
RE: I not your pray - de Nywa - 13-08-2012, 04:58 PM
RE: I not your pray - de Nywa - 29-08-2012, 11:01 AM
RE: I not your pray - de Nywa - 25-09-2012, 05:01 PM
RE: I not your pray - de rozalix - 27-09-2012, 05:44 PM
RE: I not your pray - de Nywa - 14-10-2012, 11:18 PM
RE: I not your pray - de Nywa - 06-11-2012, 06:56 PM
RE: I not your pray - de Eirenne - 07-11-2012, 11:15 PM
RE: I not your pray - de Nywa - 02-12-2012, 11:17 AM
RE: I not your pray - de ohaio_angel - 09-12-2012, 08:15 PM
RE: I not your pray - de Nywa - 25-12-2012, 07:24 PM
RE: I not your pray - de Kira's Scarlet - 04-05-2013, 06:00 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)