Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Legea dragostei

#9
* * *

Mergeam alaturi de Olly, razand prin Amsterdam, aratandu-i diferite chesti si cumparand cate ceva. Aproape de ora cinei ne-am intors acasa, pentru a manca si a mai petrece ceva timp ca fratii. Nu bine intru si vad robotul telefonului fix cum palpaia, semn ca am primit un mesaj pe el, iar idiotului sau idioata nu a stiut ca am mobil sa ma sune. Dau drumul la inredistrare si dupa un scurt bip, aud glasul mamei, ce ma ruga sa o sun urgent. Se parea ca situatia era mult mai rea decat mi-a prezentat-o Oliver, incat sa ma sune tocmai pe mine, tocilarul familiei sa mi se confeseze. Iau telefonul si il duc in sufragerie, punandu-l pe masuta si facandu-i semn fratelui meu sa stinga plasma. Formez numarul de acasa si dau pe difuzor, iar dupa un tarr! scurt, am auzit si glasul mamei.
- Mami, sunt eu, Otto. M-ai sunat si ti-a raspuns robotul. Ce s-a intamplat? O intreb pe un ton mieros si ingrijorat, asteptand ca olandeza - mama era din aceasta tara - sa spuna tot.
- Kenta - numele meu japonez - puiul mami. Eu vreau sa divortez de taicatu si vreau sa il iau pe Ryo cu mine... si... si..., incepu sa se balbaie femeia, iar eu i-am aruncat o privire intrebatoare lui Olly, care ofta si se intinse pe canapea.
- Mama, ca sa divortezi, trebuie sa il acuzi pe tata de ceva si in plus, Ryo numai are noua ani ca sa decida instanta ca sa te dea tie, ci are saispe ani. Potrivind legii dreptului copilului, care a fost infintate in 1956, fratele meu are dreptul sa aleaga cu cine vrea sa stea si sa sti ca nu vin tocmai in Tokyo sa te reprezint ca avocat, ii spun Lidiei - mama - intorcandu-ma cu spatele la telefon si privind ganditor cerul ce il vedeam prin ferestrele mari din sufragerie.
- De ce? Intreba cu glas sugrumat de planset. Gata! Stiu! Exclama, atragandu-mi automat atentia atat mie, incat fratelui meu. Il reprezinti pe curvarul de taicatu si de aceea nu vrei sa ma reprezinti pe mine! Vrei ca Oliver sa ajunga un desfranat ca tine...
- Taci dracului! Tip pe ea, pierzandu-mi pentru a doua oara calmul in fata lui Olly, care tresari si se uita speriat la mine. Nici tu si nici Kanji - tata - nu il meritati pe Ryo in casa! Marai nervos, apoi trag aer in piept pentru a ma calma si continui pe un ton calm, rece si distant. Aflati ca procesul de custodia fratelui meu, respectiv fiului vostru cel mic, se tine aici, in Amsterdam, fiindca amandoi ati ales ca tampiti sa se tina aici, crezand ca o sa reprezint pe unul dintre voi. Ei, nu va fi asa, fiindca intru si eu in hora si voi lupta pentru custodia lui Oliver. O zi buna, spun ironic si inchid telefonul.
Ma trantesc pe canapea, punandu-mi mainile pe fata si oftand usor, aratand cu patruzeci de ani mai batrand decat eram. Simt cum cineva isi puse capul pe pieptul meu, iar bratele sale im incercuira talia. Imi imbratisez fratele, pupandu-l delicat pe crestet, apoi mi-am ascuns fata in parul sau scurt, negru cu tente de albastru la lumina si matasos. Era asa de bine in bratele lui, incat ma facea sa uit de tot raul din lumea asta...
- Otto, vrei sa ma inveti sa fac cartofi-pai? Ca numai tu sti cum se fac cel mai buni, ma trezi din visare, glasul fratelui meu.
Zambesc si ma ridic de pe canapea, apucandu-l de mana si tragandu-l dupa mine in bucatarie pentru a gati, asa cum faceam cand eram mici.

- Mmm, ce buni sunt! Exclama brunetul, in timp ce stateam amandoi la piscina si ne desfatam cu mancarea. Ar fi trebuit sa te faci bucatar, mai spuse si incepu sa manance ca nehalitul.
Chicotesc usor, apoi clipesc surprins cand Olly se apleca in fata cu un cartof mai lung intre buze, provocandu-ma sa il musc, asa cum faceam cand eram mici. Zambesc si il musc cartoful, atigandu-i in treaca buzele acelea moi, matasoase si usor carnoase. Ma retrag repede si imi intorc capul intr-o parte, pentru a-mi ascunde usoara roseata din obraji. Simt cum m-am intarit foarte usor in boxeri, cea ce ma facu sa ii dau jos si sa sar in cap, direct in piscina. Nu ma sfiam sa ma plimb gol prin fata tanarului, fiindca ce aveam eu, avea si el, dar poate eu o aveam mai mare. Il vad cum isi da si el boxeri jos si sare in apa.
- Hei, tineti-o departe de curul meu, spun razand, cand ma imbratisa pe la spate si i-am simtit mandria atigand usor fesele mele.
- Scuze, rosti, rosind usor, apoi se duse pe tretele de la piscina, asezandu-se pe unul dintre ei. Chiar ai de gand sa ma iei in custodia ta sau ai spus chestia aia la nervi? Ma intreba cu oare-care teama in glas, facandu-ma sa ma asez pup in fata lui si sa ii iau mainile in ale mele, pupandu-i degetele.
- Oliver, esti mare si poti alege ce vrei, dar cand am spus acele cuvinte, le-am spus din inima. Vreau sa locuiesti cu mine, pana cand te stabilesti la casa ta, ii spun si il sarut protector pe frunte.
Am mai stat cateva minute uitandu-ne in ochii celuilalt, apoi am inceput sa ne jucam prin piscina ca niste copii mici, pana cand se lasa racoarea, cea ce ne trimise in casa. Dupa ce ne-am sters, am luat pe mine o pereche de pantaloni de trening, trei-sferti albi si m-am trantit in pat, dand drumul la L.D.C.-ul, pentru a ma uita la stiri. O bataie in usa, iar in clipa urmatoare intra baiatul cu o pereche de pantalonasi scurti si se urca langa mine in pat. Isi puse capul pe pieptul meu, iar eu am inceput sa il mangai pe spate, intr-un fel mai intim decat o atingere frateasca, dar nu-mi pasa. Erau doar mici tampeni, provocate de hormoni mei idioti si handicapati...
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Răspunsuri în acest subiect
Legea dragostei - de Beatrix LaVey - 02-05-2012, 11:15 PM
RE: Law of Love - de DiZ - 03-05-2012, 09:39 AM
RE: Law of Love - de Rain - 04-05-2012, 10:43 PM
RE: Law of Love - de Nywa - 30-05-2012, 09:50 PM
RE: Legea dragostei - de Rain - 03-06-2012, 07:24 PM
RE: Legea dragostei - de Beatrix LaVey - 17-06-2012, 02:34 AM
RE: Legea dragostei - de Rain - 23-06-2012, 03:10 PM
RE: Legea dragostei - de Lexxu - 27-06-2012, 09:17 PM
RE: Legea dragostei - de Nywa - 05-07-2012, 05:36 PM
RE: Legea dragostei - de Beatrix LaVey - 15-07-2012, 02:17 PM
RE: Legea dragostei - de Nirv - 17-07-2012, 07:30 PM
RE: Legea dragostei - de Rain - 20-07-2012, 04:02 PM
RE: Legea dragostei - de Nywa - 02-08-2012, 03:32 PM
RE: Legea dragostei - de Beatrix LaVey - 12-08-2012, 12:57 PM
RE: Legea dragostei - de Nirv - 01-09-2012, 10:00 PM
RE: Legea dragostei - de Nywa - 05-09-2012, 04:24 PM
RE: Legea dragostei - de YuneSugihara - 06-09-2012, 11:21 AM
RE: Legea dragostei - de Beatrix LaVey - 13-09-2012, 11:15 PM
RE: Legea dragostei - de Clau~ - 23-09-2012, 05:18 PM
RE: Legea dragostei - de Nywa - 25-09-2012, 04:45 PM
RE: Legea dragostei - de Clau~ - 26-09-2012, 03:51 PM
RE: Legea dragostei - de Beatrix LaVey - 11-10-2012, 10:53 PM
RE: Legea dragostei - de Nywa - 28-12-2012, 08:59 PM
RE: Legea dragostei - de YuneSugihara - 03-01-2013, 02:15 PM
RE: Legea dragostei - de Kira's Scarlet - 09-02-2013, 03:48 PM


Utilizatori care citesc acest subiect: