Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ia un interviu!

1) Ce personaje ai jucat la serbarile de la scoala cand erai mic? ( you know, Ursul, harap alb, ileana consanzeana etc.)

Dimitri, din Anastasia. A fost o singura data si a fost acu multi ani.

2) Care e placerea ta vinovata?

Sci Fi Pulp. Am o slabiciune pentru cartile SF vechi cu cele mai dubioase si aberante idei.

3) Care e planeta ta favorita din Sistemul Solar cu exceptia Pamantului?

Mercur, care e Icar in opinia mea.

4) (Optional) Ma consideri un user awesome? ^_^

Cine esti?

Next:

1. De ce postezi la topicul asta?
2. Esti de acord cu studiul care zice ca 4 din 10 adolescenti din Romania nu stiu sa citeasca?
4. Consideri ca 10 din 10 adulti din Romania, intr-un test similar, ar demonstra ca sunt capabili sa citeasca daca li s-ar pune in fata un text tehnic / recent si ar trebui sa asimileze informatia noua?
5. De ce crezi ca intreb astea?
6. Ai observat ca lipseste intrebarea 3?
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.

Asta e ca faza aia cu:

1.???
2.???
4. profit

Hahaha.

1. Pentru acelasi motiv care justifica postarea la Intreaba/Raspunde.

2. Nu sunt la curent cu ultimile studii demografice si rezultatele lor, mai ales in ceea ce consta teritoriul Romaniei, asa ca voi incerca sa dau putin din umeri si sa inclin catre nu. Oricum acuratetea nu este punctul forte a genului asta de cercetari.

3.???

4. Depinde in ce categorie de varsta te integrezi, cum iti alegi subiectii, sunt multe variabile de luat in considerare. Probabil sansa nu este de 100% in cazul fiecarui test.

5. ???

6. profit

Q:

1. Primul loc care iti trece prin minte cand te gandesti la vacanta ideala?
2. Ti-ar placea sa practici un sport extrem?
3. Care este visul care ti se par cel mai realizabil in momentul asta?
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

1. Primul loc care iti trece prin minte cand te gandesti la vacanta ideala?
Orice loc in care nu am mai fost deja, orice loc diferit de ceea ce cunosc deja. Mmm... I'd love to visit Japan or England for that matter. Sau sa fac excursia aia cu rucsacul in spate prin Europa la care visez de ceva vreme. Cert e ca nu e un loc anume, ci mai mult o... posibilitate de locuri.

2. Ti-ar placea sa practici un sport extrem?
La nebunie! Am facut bungee jumping de vreo doua ori si mi-a placut mult, asa ca mi-ar placea sa incerc si altele. Sky diving sounds like fun. Si poate mi-as mai infrange niste frici asa.

3. Care este visul care ti se par cel mai realizabil in momentul asta?
Sa intru la NYUAD. Sau macar sa intru in aia 400 sau cati or fi, care sunt chemati la candidate week-end. Nu mi se pare suta la suta realizabil in momentul de fata, dar incerc sa fiu optimista, sa ma bucur ca le-am terminat pe toate si sa am putina incredere in mine si-n dosar. Si este, pana la urma, cel mai apropiat vis acum.

Next:
1. Care consideri ca este cea mai folositoare/mare calitate a ta?
2. Esti mai degraba o persoana pragmatica sau idealista?
3. Serialul preferat si de ce l-ai ales pe acela?
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"

1. Care consideri ca este cea mai folositoare/mare calitate a ta?
Hmm, intrebare foarte dificila, deoarece imi este destul de greu sa ma decid, am atatea calitati utile incat imi este foarte greu sa ma rezum la doar una 21. Dar sa zicem ca simtul umorului joaca un rol foarte important in personalitatea mea. Imi place sa binedispun oamenii cu veselia si ghidusiile mele, un lucru de pret intr-o societate care a devenit din ce in ce mai mizantropa si posomorata, de asemenea fiind la randu-mi deschis si receptiv la glumele altora, fara a le lua personal.

2. Esti mai degraba o persoana pragmatica sau idealista?
Idealista 100%, mereu visez cu ochii deschisi si imi imaginez fel si fel de lucruri in cap: lumi utopice, vise, aspiratii. Mereu ma gandesc la chestiuni existentiale si incerc sa imi sondez propria persoana prin intermediul introspectiei, tocmai de aceea am si multe momente de nostalgie unde imi privesc trecutul incercand sa anticipez ce curs ar fi luat viata mea, daca faceam alte alegeri, insa tipic idealistului, fara a ajunge la o concluzie anume. Sunt de asemenea si o persoana adepta a zicalei ca speranta moare ultima, dar si a unui romantismului naiv, in ciuda palmelor primite pentru a ma trezi la realitate.

3. Serialul preferat si de ce l-ai ales pe acela?
Familia Bundy, pentru ca nu am intalnit niciun serial care sa ma faca sa rad atat de mult. Chiar daca a fost redifuzat de n ori de catre posturile de televiziune de la noi din tara, glumele si ironiile prezente in acest serial reusesc mereu sa ma amuze la maxim, indiferent de cate ori le aud

1. Ce iti displace cel mai mult la persoana ta si ai vrea sa schimbi?
2. Care este persoana pe care o admiri cel mai mult? De ce?
3. Care a fost filmul care te-a marcat cel mai profund?
4. (Optional) Ro-san este un user extraordinar sau fabulos? 21
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

[Imagine: tumblr_m9maxj6g8R1qe815jo1_500.gif]
Bite he hand that feeds
Tap the vein that bleeds
Down on my bended knees
I’d break the back of love for you

1. Richard Parker. Da, tigrul din Life of Pi. As vrea sa fiu si eu atat de nonsalanta si sa-mi pese asa putin de oamenii din jurul meu, chiar daca ei au facut si pe dracu-n patru sa ma tina in viata, sa zicem. La un moment dat toti te abandoneaza si n-am chef sa ma mai deprim din cauza lor. Smile

2. Abilitatea de a-mi schimba infatisarea, for obvious reasons.

3. Desigur, de ce sa nu poata? Nu orientarea sexuala a parintilor conteaza, ci abilitatea lor de a iubi si educa un copil si de a-i oferi tot ce are nevoie pentru a creste si a se dezvolta normal. Cunosc un cuplu de lesbiene care a adoptat de curand un copil, iar copilul respectiv, pot baga mana in foc, e pe maini bune.

4. Da, imi plac fluturii.

My turn now:
Cand ai fost cel mai dezamagit/ a si cat a durat ca sa-ti revii?
Ti-ai impus vreodata un tel pe care sa-l atingi pana la o anumita varsta?
Cum ai vrea sa-ti petreci batranetea?
Crezi in prietenie?
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~


1. C????? de important???? crezi c???? este educa????ia pre????colar???? ?????? formarea viitorului elev?
Eh este ??????deajuns doar ca merg la scoala...acum trebuie sa mai spun si ca este imporant sa merg :o?
2. Care consideri c???? este materia cea mai nefolositoare care se studiaz???? la ????coal???? ????i de ce.
Hmm greu de spus, dar cred ca este religia pentru ca eu sunt cam ateu
3. Care crezi c???? este materia cea mai folositoare care se studiaz???? la ????coal???? ????i de ce.
Matematica pentru ca imi place sa ma joc cu numerele
4. Ce materie ????i-ar place s???? se studieze ?????? plus?
Astronomia
5. Consideri treptele de admitere (capacitate, teze unice, bac) importante? De ce?
Nu pentru ca dauneaza sanatatii atat fizica cat si mentale


1. Ce ai de gand sa faci dupa ce termini studiile?
2. Cum ai de gand sa iti cheltui urmatorul salariu?
3. Ce opinie ai despre userii de pe Animezup?
[Imagine: tumblr_mra5mj78VK1seq1xdo1_500.gif]
Please tell me why!
Am I a savior, meant to save us all?
The people cry!
They want an end
A curtain call!

Ce ai de gand sa faci dupa ce termini studiile?
Sa ma sterg la posterior cu hartia primita. Mai utila de atat nu cred ca poate deveni.

Cum ai de gand sa iti cheltui urmatorul salariu?
Pe o parte din mancarea si utilitatile casei, dar si pe cadou pentru prietenu' meu si mama (ca cica-i pastele). Cred ca ma voi rasfata si cu o banda desenata, daca-mi raman bani. Sa nu uit de tigari.

Ce opinie ai despre userii de pe Animezup?
Cam inactivi.


1. Care ar fi primul lucru pe care l-ai lua cu tine daca apartamentul/casa ti-ar lua foc? (am mai pus intrebarea asta pe la pagina 9, cred)
2. Care-i melodia ce constituie placerea ta vinovata?
3. Ce ti-ai cumpara daca ti s-ar da 1000$ (acum ca tot a crescut dolaru')?
4. Ai vreun obicei ciudat?
[Imagine: tumblr_mc1u38yB7f1rtr21qo1_500.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)