Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ia un interviu!

#1
E un joc cat se poate de simplu: trebuie sa ii iei un "interviu" persoanei de sub tine. Mai exact, ii pui cateva (3-5) intrebari la care va trebui sa raspunda.

Exemplu:

Persoana 1:
1. Anime preferat?
2. Manga preferata?
3. Mangaka Preferat (o manga facuta de el)?

Persoana 2:
1. Kuroshitsuji
2. Kuroshitsuji Smile
3. Yana Toboso (Kuroshitsuji) 4

1. Ciocolata neagra sau ciocolata cu lapte?
2. Ultima carte citita?
3. Actor/actrita preferat/a?

Si tot asa. Eu incep:
1. Primul cuvant care iti vine in minte.
2. Melodia preferata (si trupa)?
3. K-pop sau J-rock?

Lia.edit: Incercati sa dati raspunsuri mai complete altfel va sterg posturile.

#2
1. Primul cuvant care iti vine in minte: telefon (probabil petru ca sunt cu el in mana??idk)
2. Melodia preferata (si trupa)?: Na-m melodie preferata,in ultimul timp cred ca Efect de bombardier si Neprevazutul-cedry2k
3. K-pop sau J-rock?: Nu,nu nici una
Ok acum intrebarile mele:

1: Locatie preferata?
2: Job-ul preferat?
3: Citatul preferat?
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#3
1. Scaunul de la calculator, un loc unde pot citi carti si parcul Plumbuita in care mi-am petrecut timpul.
2. Nici macar nu am buletin. Insa as incerca sa am grija de copii pentru banii de viitor daca va trebui.
3. "Character is like a tree and reputation like a shadow. The shadow is what we think of it; the tree is the real thing" de Abraham Lincoln. Si mai era unul care mi-a placut care suna cam asa in romana: "Cand simti nevoia sa exersezi, te intinzi si astepti sa treaca." Prea caracteristic mie. 21

Intrebari:
Culoarea preferata?
Caine sau pisica?
Care e cartea ta preferata sau care te-a atras/uimit (intr-un mod placut)?

[se poate sa nu se raspunda la o intrebare sau doua?]

"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#4
1. Culoarea preferata?: Purpuriu [dar ceva mai deschis]
2. Caine sau pisica?: Imi plac ambele, dar cred ca am sa aleg pisica.
3. Care e cartea ta preferata sau care te-a atras/uimit (intr-un mod placut)?: Ei bine cartea care m-a atras mult este "Nu plange sub clar de luna" de Heather Davis. Mi-a placut din cauza faptului ca desi are la baza povestea de dragoste tipica dintre cei doi adolescenti, prezinta si impactul pe care il are recasatorirea unui parinte asupra copiilor. Dupa parerea mea merita citita.

Intrebari:
1. Ultimul film vazut?
2. Anime sau manga?
3. Ce gen de carti iti place sa citesti?
[Imagine: tumblr_oof58mD3Rk1w9t19go3_400.gif] [Imagine: tumblr_oof58mD3Rk1w9t19go5_400.gif]

#5
1. Ultimul film vazut: A walk to remember
2. Anime sau manga: Pai cu ceva timp in urma as fi raspuns manga, dar acum aleg anime
3. Ce gen de carti iti place sa citesti: Romance

Intrebari:
1. Ultima melodie ascultata?
2. Floarea preferata?
3. Jeleu sau ciocolata?
She's wiskey in a teacup.



#6
1. Hollywood Undead - Young pe care o ascult si acum.
2. Trandafirul si liliacul.
3. Ciocolata. Am fost cam scrantita dupa ciocolata intr-un timp + a fost unul dintre prietenii mei de cand eram mica. *lovely*

Intrebari:
1. Ciocolata cu lapte sau cu alune?
2. Ai mers vreodata la dentinst?
3. O manga care nu ti-a placut (de niciun fel)?
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#7
Yaoi Maniac A scris:[se poate sa nu se raspunda la o intrebare sau doua?]
Nu, scumpa Smile Regulile jocului: raspunzi la toate intrebarile sau astepti pana se pun intrebari mai convenabile. Nu mai are farmec daca nu se raspunde la toate intrebarile.
P.S.4aca apuci sa vezi postul asta, poate imi trimiti si mie un PM cu ID-ul tau ca vreau sa te intreb ceva 3 Huggies :X

Acum, revenind la joc...

1.Ciocolata cu lapte.
2.De multe ori >.< Candva purtam aparat dentar -.- (thanks God ca am scapat de el)
3.Nu prea cred ca am una...Nu prea dau peste manga-uri care sa nu-mi placa, pentru ca eu daca citesc primele 2 pagini ale unei manga si nu imi place grafica si/sau ideea ma las imediat Smile

1.Ai cont pe Chicken Smoothie? Daca nu, il recomand, e cel mai dragutz si mai complex site cu adoptabile dintre toate.
2.Din ce oras esti?
3.Daca ai putea sa te muti in orice oras (din Romania), unde te-ai muta?

#8
Citat:1.Ai cont pe Chicken Smoothie? Daca nu, il recomand, e cel mai dragutz si mai complex site cu adoptabile dintre toate.
2.Din ce oras esti?
3.Daca ai putea sa te muti in orice oras (din Romania), unde te-ai muta?
1. Nu .
2. Galati
3. Tot in Galati as ramane. Dar mi-ar surade o "escapada" la Bucuresti.

Intrebarile:
1. Ce ai alege dintre o vacanta la mare si una la munte?
2. In general, iti place adrenalina?
3. Ai putea sa te descii intr-o propozitie?

PS: SAKO CHAN: Daca pentru cineva intrebarea ii se pare necorespunzatoare firii lui sau pur si simplu nu are ce sa raspunda la ea ,poate sa spuna un mic "refuz". Nu lesina nimeni pentru o intrebare REFUZATA.
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#9
1. Ce ai alege dintre o vacanta la mare si una la munte?
Nu am fost niciodata la mare si chiar as vrea sa merg, dar la munte mi-a placut de fiecare data. Nu cred ca pot sa aleg daca mi s-ar pune doua vacante in fata. xD
2. In general, iti place adrenalina?
Eu zic ca da. Mereu ma imaginez facand surf, parkour sau sarind cu parasuta.
3. Ai putea sa te descii intr-o propozitie?
Cand vei cadea, voi fi aici sa te ridic.


Next:
1.Cat de mult insemna banii pentru tine?
2.Obisnuiesti sa clasifici persoanele dupa anumite criterii?
3.Ce ai alege intre o plimbare romantica cu barca sau o iesire cu prietenii pe un pod?

#10
@Ann: Da, sau poate sa zica si "nu stiu". Dar depinde de caz. Cum a fost chestia cu K-pop sau J-rock -> Nici una. Dar nici sa fie : Care e culoarea ta preferata? -> Refuz. Nu e chiar dragutz -.- Intelegi ce zic, fara obligatii, but still please don't be rude, nu muriti daca raspundeti la intrebari simple...

Now back to the game:
1.Nu pot alege. Depinde de mood. Daca vreau relaxare si lene totala, atunci la multe. Daca vreau zbenguiala, socializare si distractie, la mare.
2.I love it Smile Dar nu m-as arunca de pe cladire. 21
3.Imi place sa fiu eu insumi, dar uneori (mai des) sunt cu capul pe alta planeta si sunt in stare sa uit si sa respir...

1.Iti place sa desenezi? Daca da, posteaza unul din desenele tale preferate (daca il ai la indemana) 3
2.Ai jucat/vrei sa joci jocul asta?
3.Esti prinsa intr-o casa bantuita. Peste ce preferi sa dai, fantome/zombie/vampiri/varcolaci/monstri din Scooby-Doo/monstrul din Lock Ness (nu stiu daca asa se scrie -.-)?




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)