Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Gargarite Polare

#1
Well, astazi, mai corect acum cateva ore m-am apucat de gfx. Ca tot userul, voi arata cateva din inacercarile mele, dorind sa primesc sfaturi. Sper sa va placa:

[Imagine: scaled.php?server=20&filename=happyhaloo...es=landing]
Primul, first. Puteam face mai multe dar vreau sa tin o evidenta de acum si ce voi face in viitor. Evoulutia ema si celelalte.
[Imagine: scaled.php?server=607&filename=blueoz.png&res=landing]
O varianta cu textul asa.
[Imagine: scaled.php?server=27&filename=bluelo.png&res=medium]
Si asa.
[Imagine: scaled.php?server=31&filename=nonamegfx.png&res=landing]
Cred ca mi-a iesit, cam cel mai bine.
[Imagine: scaled.php?server=3&filename=iseeyour.png&res=landing]
Trebuia sa fie avatar, dar l-am facut prea mare si l-am lasat asa.
[Imagine: scaled.php?server=850&filename=whyi.png&res=landing]
Asta e mai mic, dar nu e chair ce am vrut sa fie.

Sper sa va placa ^^

/History edit: Nu se vad imaginile. Urca-le in alta parte. ^^

Edit: Good, acum trebuie sa fie bine p.p

Psycho XD

#2
Sunt bunicele pentru o incepatoare, insa le faci cam mari o.o Incearca marimi precum 350 x 150 , 400 x 150 etc.
Cea mai buna este a doua. Daca tu ai facut efectele acelea de la pistol, atunci chiar e genial si te felicit. Lasa textul de o parte pentru inceput, invata sa lucrezi bine cu efectele,texturile,c4d etc si dupa apuca-te de tipografie.
Egh,cam atat,dear! Chuu si gambate!
[Imagine: tumblr_m8w2we1JGd1rpgt3co1_500.png]
[Imagine: tumblr_m8moi9oWXo1r8iaaao1_500.gif]
forever a baby

#3
Arigato, Mao! Acum o sa am grija cu mariema ce treuie folosita. Sa mai treci pe aici ^^

[Imagine: scaled.php?server=688&filename=incercare.png&res=medium]

[Imagine: scaled.php?server=526&filename=lastwinte...res=medium]

[Imagine: scaled.php?server=716&filename=colorpg.png&res=medium]

Doua semnaturi cu gandul la iarna si un avatar mai "rainbow".

Psycho XD

#4
Pentru inceput, ai putea sa lucrezi la integrarea si pozitionarea personajului si sa adaugi putina culoare semnaturilor. Indicat ar fi sa nu pui nimic pe focal, gen texturi sau c4d-uri pentru ca s-ar putea sa iasa o gramada de resurse inutile puse la nimereala si nu ar fi un lucru prea bun. Incearca sa renunti la text pentru ca nu cred ca ajuta la ceva deocamdata. Ai idei dragute, poti continua sa lucrezi si ai sa vezi ca o sa progresezi; poate nu atat de repede, dar daca ai rabdare si timp se merita, zic eu. Poti urmari niste tutoriale daca nu vrei sa progresezi pe 'cont-propriu'.
Bafta!
[Imagine: Jun0xCa.png]

#5
Oh, n-am mai trecut de mult pe animezup. Si la fel, nu prea am mai lucrat. Acum cateva saptamani uitasem tot - din nou-.
Meh, am incercat ceva care... a iesit prea luminos, render-ul cam destorsionat si cred ca nu trebuia sa adaug chestia din dreapta.
Se putea si mai rau, dar acum cel putin voi exersa mai mult.

So, semnatura:
[Imagine: merrychristmasv.png]

Doua avatare:

[Imagine: av2r.png]
[Imagine: av1a.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)