Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Partea Intai : Anonimi la orizont

#1
Isi ridica trupul slab cu oboseala din patul moale. Ar mai fi stat acolo macar zece minute ca sa-si continue minunatul vis. Era ametit, cu parul deranjat si ochii mici din cauza luminii. Boxele ce erau montate in fiecare camera il trezisera din nou. Aceasta era prima zi in ultima luna, in care Dante a voit sa se intalneasca la parter, locul special. Si-a schimbat hainele in care dormea cu un tricou negru cu doua romburi albastre pe spate si perechea de blugi gri ce o adora in ultima vreme. Cobori , trantindu-se pe canapeaua de acolo. Vocea lui Dante se auzi iarasi, anuntand ca micul dejun va fi adus imediat de cele doua bucatarese. Momentan era singur, si nu il deranja deloc asta, dar marea camera de la parter avea sa se umple imediat.
'Ce zi frumoasa...' gandi, respirand aerul ce patrundea prin fereastra crapata. Si-ar fi dorit sa fie afara, sa evadeze din acest mic - teoretic vorbind - spatiu si sa zboare ca o pasare in vazduh. In ultima vreme, Dante si teoriile lui il stresau prea mult.

occ: anyone

#2
' Cine'i asta,si de ce mo fi adus aici....e mult prea luxos pentru mine '
Mai zabovi umpic in pat,cu sticla de alcool langa el si o durere imensa de cap nimerind destul de greu usa.Isi puse masca si urmatoarea provocare se ivi,scarile. Le cobori si pe aceste foarte incet incat sa nu-si sifoneze costumul. Totul era nou pentru el,un om care a trait in mizerie sa se trezeasca intr-o incapere extrem de luxoasa inconjurat de alti probabili tovarasi de joaca.
"hehe se pare ca nu's primu',tu ce-ai facut? "
Spuse acesta turnandusi in pahar bautura sa preferata.

ooc: Crazy.Fani
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#3
Linistea il speria uneori, insa alteori il facea sa gandeasca mult mai pozitiv si sa creada in fortele proprii. Galagia provocata de un timbru vocal necunoscut il facu sa tresara si sa priveasca noua persoana ce cobora pe scari. Nu-i statea in fire sa analizeze pe cineva din cap pana in picioare, sa vada cum e imbracat, cat de frumos e, ba chiar ura genul acesta de oameni. Din cateva priviri isi facuse o mica parere despre tip. Costumul ii sari prima data in ochi, razand in sinea lui. Nici gesturile lui nu-i scapara, dar nu le baga in seama pentru inceput, incercand sa para cat mai indiferent posibil si sa-si creeze acel aer de duritate, ca sa nu fie luat peste picior.
"Am impuscat neatenti ca voi toti..." mormai Dean mai mult pentru sine, insa o replica mai buna si mai rapida nu gasi.
Stia cum sta treaba aici, doar era printre cele mai vechi persoane care lucra pentru Dante.
"Toarna-mi si mie!"
Pe acelasi ton indiferent lua un pahar de pe masa si il impinse mai aproape de barbat, al carui nume nu-l stia dar dorea sa-l afle, insa exista timp si pentru asta. Privi spre sticla, apoi spre pahar, asteptand ca acesta sa fie umplut.

ooc: Azazel

#4
Pentru un moment se auzi doar bautura curgand in pagar in timp ce Astaroth parea din ce in ce mai nerabdator sa vada cum decurge treaba. Facu' cateva rotiri de cap, privind imprejurimile si eventualele pericole in timp ce se juca cu cutitul sau.
"Astaroth,imi pare bine,dar de ce suntem aici si de ce totul pare asa trist? "
Spuse asta neschitand nici un gest corporal,dadand pe gat inca un pahar.

ooc: scuze de intarziere si de marimea postului
Next: Ori se mai baga cineva in seama ori continua Crazy.Fani
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#5
Timpul statea in loc, pentru TaiJing. Ajungand, in cele din urma, la hotel, afla ca, in dimineata asta, va avea loc inca o intalnire programata de Dante. folosindu-se de cunostintele sale, acesta reusi sa treaca de sistemele de securitate, ajungand, in cele din urma, intr-unul din holurile principale.

'Aceleasi camere veci, impodobite ca bradul de craciun, aceleasi fete triste sau satisfacute, pe care le au toti din hotel, acelas aer sadic, plutind in zona ucigasilor lui Dante. Dar... cine-s astia? Cred ca va trebui sa stau la petrecere, de data asta... s-ar putea sa ratez ceva interesant... cine stie, poate voi avea noroc si nu voi gasi niste obsedati de crime... Deasemenea, mai este si... instinctul de pradator! Trebuie sa-l trezesc, pe Dante, nu-i asa?' Iar TaiJing isi continua plimbarea din hotel, planificandu-si traseul, imbracat cat mai civil posibil, insa inarmat cat pentru un razboi... el versus restul hotelului.

Insa planul lui nu era sa ucida, in dimineata asta. Timpul trecuse, iar Dante schimbase multe lucruri. Poate nu o facea intentionat, insa greselile din trecut il facura pe TaiJing sa cerceteze cate ceva despre Dante, iar acele schimbari, pe care le adusese de curand, erau ultimul strop. Andrew trebuia sa se arate si sa afle despre ce este vorba! Insa... ii place sa fie ultimul venit. Asa, nu mai asteapta dupa nimeni... Dar, oare, va intalnii vre-o persoana cu care sa se inteleaga?
[center][Imagine: forgive_people.jpg]
[Imagine: this-is-my-limit-83836-530-398.jpg][/center]

#6
Din umbra incaparerii un chip rece, lipsit de sentimente isi plimba ochii peste chipuri. Nimic deosebit. Aceleasi fete pe care pe vede la fiecare intalnire, cu exceptia ca unii erau noi in astfel de lucruri.
De trei ani de cand se afla aici nu se chinuise sa afle despre Dante, despre adevaratele lui planuri sau sa incerce sa scape. Defapt nici nu dorea. Ii era indiferent daca statea aici sau iesea.
Nu prea vorbea cu restul, poate doar daca era vorba de o misiune, in rest nu. Chiar si cand cuvintele ieseau pe buze se simtea un frig, o ura combinata cu venin. Reusise sa isi castige rolul de fata misterioasa.
Era total desprinsa de lumea asta. Cuvintele intrau pe o ureche si ieseau pe alta, ca deobicei.
Ochii ei picase pe un tanar, dupa mintea sa: retras, misterios. Acesta facu pasi spre acel colt, asezandu-se pe un scaun de langa ea.
Nu o interesa nimic. Doar isi savura tigara si cafeaua in continuare. Din instinct isi duse mana pe pistolul prins pe coapsa picioarului drept. Simtea putina agitatie in jur. Vocea unuia din camera se facu auzita...

ooc: pai care din cei 3 [ crazy.fani sau azazel sau xpt1] au idei ^^
[Imagine: h8v.gif]
 

#7
Astaroth zambi usor,insa asta nu se putea vedea din cauza masti sale.Observa ceva in intuneric,putin atras de o privire care ii placea in mod deosebit. Plictisit si usor deranjat de linistea ce se asezase in intreaga incapere,reusi sa se scoale si facu' cativa pasi asezanduse pe un scaun de langa misterioasa doamna.
" Permite-mi sa ma prezint , Astaroth, dar tu, asa finuta ce cauzi aici? " Acestea fusesera vorbele lui alaturi de un chicotit. Deodata privirea sa se lasa in jos spre' piciorul doamnei unde isi tinea mana pe arma.
Astaroth isi apropie mana de mana ei spunand
"Ai de gand sa faci ceva cu aia? "

ooc: Rose ^^
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#8
Anabella isi intoarse incet ochii reci spre cel de langa ea. Nu il mai vazuse pe aici.
' Nou venit, mai mult ca sigur. Atunci nu stie in ce a intrat. Dar care o fi faza cu masca? Nu cred ca suntem la carnaval, dar nu asta e problema mea si nici oricare alta.' Fata isi drese putin glasul dupa care deschise buzele lasand cuvintele sa iasa.
" Anabella. Finuta? Nu cred" zambi draceste privindu-si arma si mana lui.
" Poate da, poate nu. E bine sa fii in garda mereu. Nou venit, sa inteleg..."
Observa chipurile unora intoarse spre ea, iar fata isi dadu ochii peste cap. Pentru unii era incredibil sa ii aduca glasul rece, avand in vedere ca ea sta mereu in umbra si urmareste miscarile fara sa scoata un micut sunet.

ooc: Azazel.
[Imagine: h8v.gif]
 

#9
"Da,sunt nou,si cine dracu' e Dante?,o intrebare am, simti fericire cand ucizi?
"
Spuse acesta asteptand nerabdator un raspuns.
Totul devenea din ce in ce mai misterios si asta era destul de stresant.
'Daca Dante asta nu se arata am sal omor,oricum nimeni nu mia fost stapan.'
Astaroth lasa sticla goala usor pe podea in asteptarea unui raspuns din partea misterioasei doamne si scopul intalniri.

ooc: rose^^
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#10
" Nu stiu cine e Dante si nici nu imi pasa ce face el. Tot ce stiu e ca el da ordinele, iar noi le indeplinim. Fericire? Hmmm... Sa zicem ca sunt oarecum fericita sa vad ca si altii sufera, nu doar eu..."
Mai trase un fum dupa care stinse tigara, dunhil rosu.
" Iar acum cel mai probabil este sa ofere o alta misiune. Sa stii ca deobicei ia nou veniti sa ii testeze, asa ca pregatestete."
Isi dezlipi corpul acoperit de o rochie neagra scurta indreptandu-se spre usa, iar in clipa aceea Dante intrase privind-o intrebator. Din spatele lui aparuse un tanar.
' hmmm.. nu imi aduc aminte numele lui. Andrei? Andrew? Hmmm, mda nu ma complic'
" Pleci undeva Anabella? " - intrebase Dante
Fata doar marai usor privindu-l rece si fara nici un sentiment, retragandu-se in coltul ei, alaturi de cel cu masca.

ooc: xpt1 sau Azazel.
[Imagine: h8v.gif]
 




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)