Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Trifoi cu patru foi

#11
Patru dorinte:
1) Ca lumea sa realizeze ca se duce de rapa cu un astfel de comportament rau şi agresiv - am destule specimene în clasa care par a nu avea inimă in piept si toti aproape se cred mari zmei cand defapt nu sunt. Abordeaza un comportament inadecvat si foarte siret. Putină iubire şi compasiune nu strica din cand în cand.
2) Sa am de acum în colo zile mult mai frumoase în viata, pline de lucruri semnificative şi memorabile pe care sa nu le uit dupa o saptamana.
3) Animalele să fie tratate mai bine decat sunt tratate acum în zilele noastre, deoarece am sesizat faptul ca omul e o jigodie[ scuzati cuvantul, dar asa este cateodata] si nu stie sa arate afectiune fata de o creatura a naturii.
4) Un singur lucru as mai dori: sa-mi depasesc limitele si sa evoluez, excelez în arta mult mai mult decat pana acum.

#12
Patru foi:
a) Denisa sa se faca bine si sa fie mult mai atenta cu bolile astea. Serios. Am o temere de cand cu Alex (presupun). >.>
b) Castile mele sa mearga date mai incet (inainte imi doream casti noi, le-am primit, insa se aud foarte tare si chiar daca dau la minimum tot nu prea pot sa aud noaptea *laughs*).
c) Sa merg la nasa si sa dorm la ea si sa stau la verisoarele mele. ;x Cred ca o sa fiu lovely-dovely cu Lila. *laughs* Am fost apropiata de ea inca de mica.
d) Vreau mai multi GB pe cardul de memorie (cred si eu ca mi se misca greu cu 800+ de poze, 81+ de melodii si peste sase videoclipuri filmate pe un card de 1 GB >.>).
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#13
Patru foi:
1. Imi doresc sa pot spune ce simt oricui. [nu sunt o persoana deschisa, uneori am un caracter pasiv-agresiv si toate nemultumirile le exprim indirect.
2. Vreau sa intru la liceul pe fare mi l-am propus[ sa-i dau peste nas dirigintei caci de la o vreme tot are ceva cu mine.
3. Sa vina mama acasa si totul sa fie bine.[ mai e o luna si vine, dar totusi
4. Sa reuseasca sora mea sa-si construiasca[,] casa.[ imediat se apuca si ei dee casa si le urez succes
Samy fu` a`ci!

~Marele meu fratior mai mic: Stefuu~ :smart:
`Mica mea surioara mai mare: Wanna` :bv:
*Sora mea geamana: Me_Amy* :love:

#14
1. Imi dores ca la liceu sa am macar cativa colegi de treaba si care sa ma accepte in colectivitatea lor sau daca nu: yaoi-ul. El mereu va ramane alaturi de mine. 21
2. Ca Zup-ul sa nu moara. Ma bucur ca acum incercam sa ii facem resurcitare si se pare ca merge... *lovely*
3. Sa urmaresc Kuroshitsuji (desi nu imi place si nici nu vreau, dar ieri doream asta -sper ca e anime-ul bun- si ma gandesc sa il urmaresc pana cand nu intra fratele meu in zilele libere.
4. O prajitura. De cand nu am mai mancat. 105
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#15
1. Sper sa incep cu dreptul anul acesta scolar, liceul, noul semestru s.a. Tinand cont ca nu cunosc pe nimeni, am sperante ca ma voi integra cat mai curand in colectivul clasei mele si voi reusi sa leg si ceva prietenii de-nceput. Imi doresc sa fie okay si in ceea ce priveste scoala in sine, s-o duc asa cum trebuie cu notele si sa nu-mi fac probleme cu profesorii. Imi doresc sa fie acceptabila clasa unde vom sta...
2. Timp. Vreau sa am timp pentru toate, mai exact sa ma pot organiza in asa fel incat sa fac tot ce imi propun.
3. Prieteni adevarati. M-am saturat de tot felul de specimene ipocrite etc., vreau persoane care sa nu minta... cam asta.
4. Toamna in adevaratul sens al cuvantului. Anul trecut abia daca s-a putut numi asa, anul asta trebuie sa fie ca lumea, sper la o toamna de povesti, desi ma indoiesc amarnic de ea...

#16
Of, of... uite cum imi vizitez din nou propriul topic.

1. In mod miraculos, colegii mei(mai ales baietii) sa-si dea seama ca nu sunt centrul universului, buricul pamantului etc, sa mai lase ''mistocareala'' de-o parte ca nu-i atat de cool pe cat cred ei ca este. >.<
2. Un coleg/a, imi doresc. Sa ma inteleg si eu bine cu cineva in clasa aia, unul. (cer atat de mult?!) Sunt singura cuc. Da' na... sunt catalogata aroganta si ''d'nsoara cu nasul pe sus'' pentru ca nu fac circ, nu's pitiponcita, nu stau in poalele la toti cocalarii si nu-mi place sa ma sarut pe obraz cu lumea. (da, recunosc, urasc gestul asta tampit cu pupicii!)
3. Imi doresc multa, multa inpsiratie in tot ceea ce fac. Scris, desenat etc.
4. Cum zicea si Fiction (scuze daca ti-am gresit nick-ul) imi doresc o toamna in adevartul sens al cuvantului. (avand in vedee ca-i unul din anotimpurile mele preferate + iarna) Cu racoarea specifica (da-o in ma-sa de treaba, e jumatea lu' septembrie si azi a fost o caldura de-am udat camasa de pe mine) cu frunze colorate cazand asa frumos pe pamant (zici ca's plod d'ala de-a I cu descrierile mele. Meh, ce face durerea de cap din mine) ploi (ce-mi place cand ploua, si sa fiu si eu in ploaie ^.^) si tot tacamul.

Huh, daca se implinesc toate astea... dau de baut pe scara 21
[Imagine: tumblrlzv0gahduu1rps1qh.png]
Priveste in ochii mei. Nu poti vedea, am dreptate?
Valul negru atarna greoi peste retina... aparenta... cât de mult timp ti-ai sacrifica sa descoperi esenta?

#17
Wow, long time was passing.
1. Imi doresc sa fi invatat de la inceput ca "You can't save everybody".
2. Sa ma lase dracu' Duca in pace si sa se duca naiba cu ce fata vrea.
3. Fetele sa nu mai incerce sa imi faca pe plac, incercand sa ma faca fericita. Poate cu altii merge asa, dar eu dupa ma simt vinovata si trista si plang.
4. Sa nu imi mai pese asa mult de oameni. Ar fi minunat, stiti.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#18
Ok... this thing is interesting.
1) Sa traiasca Hector, Pepper, Sugar, Bubble si Patachou cat mai mult, ca sa ii demonstrez lui Blanket ca pot sa am grija de ei.
2) Sa-mi clarific odata ideile si sa incep marea mea opera fantasy. Ma rog, mica mea opera fantasy. Aaa, si sa-i gasesc nume lui Bill, intra tot aici.
3) Sa treaca mai repede cele doua saptamani si un pic pana la vacanta. Si extraveral, se mai intampla si o gramada de chestii legate de scoala pana atunci.
4) Sa imi clarific celalalt set de idei, pentru opera mea nefantasy deja existenta. Si sa-mi primesc laptopul de la mama, ca sa nu mai scriu pe un carnetel 5x20.
[Imagine: tumblr_lv3rziB5Jg1qcnuye.gif]

#19
O lista, cel mai probabil actualizata, ca sa se potriveasca cu sezonul, schimbarile petrecute prin viata mea si venirea noului ani. So, trifoi, as vrea acum - pentru ca oricum ultimele 4 dorinte nu s-au prea adeverit:
1. o iarna linistita, cu multa zapada si fara evenimente iesite din comun, sanatate pe perioada vacantei ca sa ma pot bucura de timpul pe care il voi petrece acasa, cu cei dragi, citind si scriind, facand teme & the usual hell, putine teme de vacanta, dispozitie pentru a putea petrece mult timp cu cei dragi, mai ales in perioada Craciunului si... i don't know, per total, o perioada 21 decembrie - 14/16 ianuarie asa cum imi doresc.
2. sa primesc de Craciun ceea ce vreau dpdv material si, daca se poate, si spiritual... heh.
3. un an mai bun decat asta, lipsit de tampenii sau alte lucruri neprevazute, sa decurga asa cum mi-am cam planuit inca de acum.
4. prietenii aproape in perioada grea ce va urma, nu detaliez.

#20
1. Inspiratie. De la un timp nu mai pot scrie. Orice domeniu as aborda... esuez. Si e un sentiment al naibii de... ah!! Ingrozitor! Crizele ''scriitorului'' ce sunt acestea? Caci, sa fiu sincera, nu-mi prea place procesul de deglutitie al acestor ''crize''.
2. Sa-mi refac celalalt cercel.(banal, dar are valoare sentimentala) Long story but not cool...
3. Se apropie ziua mea. Sa mi se intample ceva frumos de ziua mea. (sa-mi revina inspiratia si ideile! pretty please on my knees!)
4. Poate reusesc sa ma decid si eu in al 12-lea ceas ce vreau sa fac cu viata mea. Ce slujba sa am etc. Ma enerveaza babele astea(necunoscute de altfel) care se baga in seama cu tine si intrebarea lor de milioane de dolari este: Ce vrei sa te faci cand o sa fii mai mare? Eu: *poker face* ...ma scuzati, vorbeati cu mine?
[Imagine: tumblrlzv0gahduu1rps1qh.png]
Priveste in ochii mei. Nu poti vedea, am dreptate?
Valul negru atarna greoi peste retina... aparenta... cât de mult timp ti-ai sacrifica sa descoperi esenta?




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)