Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Light-viu?!

#1
Inainte de toate, sa ne reinoarcem la Director's cut:

[Imagine: 1394310snapshot20100606.jpg]

Well, geanta seamana cu a lui Light o.o Cand am privit poza pe un alt forum am ramas: Wow... acesta e Light? Adica, cand te gandesti cum a ajuns te simti ciudat. Tulburator. Si acum am descoperit si acolo o noua intrebare: De unde provin Shinigami?

Daca poate sa ma ajute cineva, va multumesc.

Psycho XD

#2
Ei bine...aici parerile sunt impartite...

Multi fani spun ca ala e Light, deci sa luam asta ca cazul 1:
In cazul asta acel Mu unde se duc sufletele celor care au folosit Death Note e Lumea Shinigami, iar cei ce ajung acolo se transforma in Shinigami, insa isi pierd memoriile umane. Multi fani cred ca asta e varianta buna datorita asemanarilor dintre light si acest shinigami + ca asa s-ar explica de unde vin shinigami, insa nimeni nu poate sa zica 100% sigur, numai cei ce au facut death note, iar ei nu aiu comentat nimic.
In cazul 2...ei bine...ala e un shinigami normal, iar Light...ei bine...nu se stie ce s-a intmplat cu el.

Insa oricare dintre situatii ar fi, Light nu a inviat si nu e din nou in viata, doar eventual ca spiritul lui sa se fi transformat in shinigami.
Ajutati-ma sa-mi indeplinesc visul: sa-i vad pe micutii astia adulti! Tot ce trebuie sa faceti e sa dati click!
[Imagine: r6KlR.png] [Imagine: IZpPm.gif] [Imagine: MRb1Z.gif] [Imagine: Z8Pjv.gif]

#3
[Imagine: oh0j9c.gif]

#4
Fratilor, nu imi surade ideea. Daca acela ar fi Light sau mai bine zis Kira, inseamna ca nu a fost pedepsit pe cat merita nici pe departe. Cand folosesti Carnetul Mortii, nu poti sa alegi intre Rai si Iad, asta a fost o regula de aur pe care Ryuk i-a spus-o lui Light atunci cand acesta folosise deja Carnetul. Si din cate inteleg eu, lumea Shinigamilor nu e iadul. Poate din unele puncte de vedere poate fi considera un iad pentru felul in care lucrurile decurg pe acolo dar Ryuk nu era in prea multa durere atunci cand deja coborase pe pamant, dupa carnet. Deci nu a platit pentru pacatele lui daca a ajuns Shinigami. Nici pe departe. Dar din alt punct de vedere, chiar e tulburator. Superb de tulburator xD.
[Imagine: ak8THBQ.png]




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Light vs L dark_anime 27 25.723 15-09-2015, 11:47 PM
Ultimul răspuns: Florence Iris Winter
  Light VS Kira Coyote Stark 22 16.328 05-08-2014, 12:45 PM
Ultimul răspuns: scarllette
  Credeti ca ceea ce face Light este bine? the_death_goodies 38 27.207 15-02-2014, 09:58 AM
Ultimul răspuns: Queen of Darkness
  Light/Kira/Raito(Death Note) Flaw 14 14.178 01-11-2012, 08:53 AM
Ultimul răspuns: angelxp
  If You Met Light In Person o0o-ayame-o0o 5 4.365 23-01-2011, 06:58 PM
Ultimul răspuns: SnowFlake.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)